Znaczenie imienia Kacper

Kacper to niezależny, a jednak rozważny mężczyzna. Wyróżnia się niepospolitym sprytem oraz uporem. Twardo obstaje przy swoim zdaniu i nigdy nie zgadza się z opinią większości. Odnosi w życiu niejeden sukces, ponieważ jest ruchliwy, pomysłowy i odważny. Przeszkody nie zrażają go. Pociągają go za to niezbadane zakątki i otwarta przestrzeń. Kacper lubi podróżować i nie znosi ograniczania swobody. W kontaktach z ludźmi jest jednak powściągliwy. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie dobrym humorem oraz dowcipem, ale niechętnie się zwierza i często ukrywa swe prawdziwe oblicze. Ceni sobie samotność, chociaż stale otacza się sporym towarzystwem. W uczuciach jest dość narwany i poszukuje przygód.

Pochodzenie imienia Kacper

Imię Kacper pochodzi z języka perskiego (Gathaspar) i oznacza skarbnika.

Rodzina i miłość

Bardzo pewny siebie i nieugięty w swych dążeniach Kacper potrafi zadbać o dobro rodziny. Jednak władzę w domu sprawuje on i tylko on – często zbyt twardą ręką. Tak jak w pracy, tak w rodzinie wszystko musi być idealne i perfekcyjnie zaplanowane. Nie jest kłopotliwy, czasem tylko ciężko z nim wytrzymać. W uczuciach jest dość narwany i poszukuje przygód. Nie da się uwiązać, ale dąży do stworzenia stabilnego ogniska domowego. Dużo podróżuje ze swoją rodziną i organizuje pełne przygód wypady. To dobry i troskliwy mężczyzna, mógłby tylko częściej otwierać się i rozmawiać z partnerką o swych uczuciach.

Imieniny Kacpra

Kacper imieniny obchodzi 2, 6 stycznia, 12 czerwca, 26 września, 28 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kacpra jest 6 stycznia.

Życie towarzyskie

Kacper jest powściągliwy w kontaktach międzyludzkich, wręcz enigmatyczny. Lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie dobrym humorem i dowcipem, ale jego skłonności do dominacji i nieprzejednany upór nie wszystkim się podobają. Mimo to ludzie cenią go za dobrą intuicję, takt, zrozumienie potrzeb innych i empatię. W każdej sytuacji stara się dostrzec pozytywne strony. Sam niestety niechętnie się zwierza i często ukrywa swe prawdziwe oblicze, co nie wychodzi mu do końca na dobre. Kacper ma skłonności do okresowych załamań i popadania w nałogi. Ceni sobie samotność, chociaż stale otacza się sporym towarzystwem. Jest bowiem człowiekiem uśmiechniętym i pełnym entuzjazmu. Ma oddane grono przyjaciół, którym chętnie i bezinteresownie pomaga. Najbardziej jednak lubi spędzać czas z książką i dobrą muzyką.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyzna niezależny, ale rozważny i sprytny. Kacper wyróżnia się przebiegłością życiową oraz upartym obstawaniem przy swoim zdaniu. Nigdy nie zgadza się opinią większości. Odnosi w życiu niejeden sukces, ponieważ jest ruchliwy, pomysłowy i odważny. Gdy napotyka na przeszkody, nie poddaje się i nie zraża, raczej z większym zapałem zabiera się za ich pokonanie. Pomagają mu w tym błyskotliwy umysł i inteligencja. Nie brakuje mu niczego i osiąga doskonałość oraz perfekcję w tym, co robi. Nie posiada jednak standardowej odpowiedzialności za swe postępowanie – dostosowuje się do tego, co jest dla niego wygodne. Wytrwałość i upór w działaniu umożliwiają mu ciągły rozwój intelektualny. Pociągają go niezbadane zakątki i otwarta przestrzeń. Kacper lubi podróżować i nie znosi ograniczania swobody.

Predyspozycje zawodowe

Kacper chętnie wybiera zawody, w których coś się dzieje, np. lotnik, podróżnik, piosenkarz albo sportowiec.

Patroni Kacpra

Kacper, jeden z Trzech Króli – według Nowego testamentu, mędrzec za Wschodu, który wraz z Melchiorem i Baltazarem przybyli do Betlejem, aby oddać hołd nowo narodzonemu Jezusowi. Złożyli oni dary: mirrę, kadzidło i złoto, które symbolizować miały kapłaństwo, męczeństwo i władzę duchową. Zginęli śmiercią męczeńską. Na cześć Trzech Króli, na drzwiach domów wierni wypisują ich inicjały i kolejny rok, aby strzegli ich mieszkańców przed wszelkim złem.

Św. Kacper Bertoni (1777-1853) – zakonnik jezuicki pochodzący z Werony. Poświęcał się odnowie moralnej i duchowej Włochów. Zaczął zakładać Oratoria Maryjne. W 1816 r. założył zgromadzenie Kapłanów Najświętszych Stygmatów Pana Jezusa Chrystusa. Ostatnie 30 lat życia spędził cierpiąc na chorobę nowotworową.

Św. Kasper del Bufalo (1786-1837) – kapłan pochodzący z Rzymu. Poświęcił się katechizacji w najbiedniejszych dzielnicach Rzymu gdzie jego kazania przyciągały tłumy i następowało wiele nawróceń. W 1815 r. w Giano założył zgromadzenie Misjonarzy Przenajświętszej Krwi.

Odmiany i zdrobnienia imienia Kacper

Kacio, Kacpercio, Kacpereczek, Kacperek, Kacperuś

Formy obcojęzyczne

Caspar, Casparus, Gasparus (łac.), Casper, Gaspar, Gasper, Jasper, Kasper (ang.), Caspar, Kaspar (niem.), Gaspard (fr., hiszp.), Gaspare, Gasparo (wł.), Kasper (ros.), Kašpar (czes.), Gašpar (słowac.), Gašpar, Kašpar, Gašper (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Kacper

Kacperek, Kacperkiewicz, Kacperski, Kacprowicz, Kacprowski, Kacprzak, Kacprzycki, Kacprzyk, Kacprzykowicz, Kacprzykowski, Kacprzyński

Znani imiennicy

Kacper Kochanowski – brat Jana Kochanowskiego, podstarości radomski, pisarz ziemski sandomierski
Kacper Kuszewski – polski aktor

Przysłowia i powiedzonka

Kacper straszy wszystkich wokoło, ale ma problemy ze szkołą.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.