Znaczenie imienia Juliusz

Juliusz lubi ryzyko, zmagania, podróże i bycie w ciągłym ruchu. Wychodzi cało z niemal każdej opresji. Nie znosi życia w czterech ścianach. Kieruje się honorem oraz wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Chętnie staje w obronie słabych, gotów do naprawdę wielkich czynów. Niestety zwykłą pracą raczej nie potrafi się zainteresować. Jego moralność bywa przy tym despotyczna i nieraz ślepa. Promienny uśmiech, głowa pełna pomysłów oraz otwartość na świat zjednują mu jednak wielu przyjaciół. W każdym otoczeniu szybko staje się gwiazdą, dzięki oryginalności i licznym talentom. Do miłości podchodzi poważnie, chociaż jest utopistą. Potrzebuje kobiety twardo stąpającej po ziemi.

Pochodzenie imienia Juliusz

Juliusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego wywodzące się od słowa Iulius. Oznacza ono mężczyznę należącego do rodu Juliuszów.

Rodzina i miłość

Juliusz pragnie miłości i jest bardzo uczuciowy. Nie stroni nawet od łez. Doskonale jednak panuje nad swoimi popędami, chociaż kwestie zmysłowości i bliskości dwojga postrzega przez pryzmat swoich marzeń. Do miłości podchodzi poważnie, mimo iż jest utopistą. Poszukuje wcielenia swych ideałów – kobiety potrafiącej jednocześnie zaspokoić jego potrzeby duchowe, jak i zadbać o sprawy materialne. Sam kiepsko radzi sobie z prowadzeniem budżetu czy sprawami domowymi, chociaż jest ogólnie zaradny. Jego partnerka powinna natomiast twardo stąpać po ziemi i nieco ograniczać Juliusza w jego szalonych oraz ryzykownych przedsięwzięciach. Musi też pamiętać, iż nie jest to mężczyzna, który łatwo zrezygnuje z krucjat sprawiedliwości i da się zamknąć w czterech ścianach, zmieniając się w statecznego tatuśka.

Imieniny Juliusza

Juliusz imieniny obchodzi 19, 31 stycznia, 12 kwietnia, 27 maja, 2 czerwca, 1 lipca, 19 sierpnia, 5, 28 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Juliusza jest 12 kwietnia.

Życie towarzyskie

Promienny uśmiech, głowa pełna pomysłów i otwartość na świat stanowią wizytówkę Juliusza. Ten wiecznie młody mężczyzna kocha życie i wszystko, co go otacza. Nikt jeszcze nie słyszał jego narzekania ani marudzenia, chociaż bywa obrażalski. To wielki optymista, który uważa, iż ma ogromne szczęście. Potrafi wyjść cało z niemalże każdej opresji, cechuje się wielką aktywnością, energią oraz silną wolą. Z tłumu wyróżniają go nietypowy ubiór lub wyszukana fryzura. W każdym otoczeniu szybko zostaje gwiazdą, dzięki swej oryginalności oraz talentom. Na ogół jest lubiany, aczkolwiek to typ indywidualisty.

Praca i kariera zawodowa

Juliusz w życiu kieruje się przede wszystkim honorem oraz wyostrzonym poczuciem sprawiedliwości. Chętnie staje w obronie słabych i uciśnionych. Niestety jego moralność jest despotyczna i nieraz ślepa. Gotów jest do naprawdę wielkich poświęceń w imię idei, ale zwykłą pracą nie potrafi się zająć. Traci cały zapał, energię oraz chęć działania, kiedy nastaje szara, monotonna rzeczywistość. Juliusz posiada mnóstwo pomysłów, dzięki którym potrafi na nowo wzniecić ogień przygody w swojej pracy. Lubi ryzykować, walczyć, podróżować i być w ciągłym ruchu. Nie znosi zamkniętych pomieszczeń oraz pracy za biurkiem.

Predyspozycje zawodowe

Juliusz będzie świetnym prawnikiem, publicystą oraz ekologiem.

Patroni Juliusza

Św. Juliusz I – papież od 337 r. Zabiegał o zachowanie czystości wiary stawiając sobie za cel walkę z herezjami. Zmarł w 352 roku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Juliusz

Julaś, Julcio, Juleczek, Julek, Julio, Juliuszek, Juluś

Formy obcojęzyczne

Iulius, Julius (ogólnie przyjęta forma), Julianus, Julien (ang.), Jules (fr.), Julio (hiszp.), Giulio (wł.), Julij (ros.), Gyula (węg.).

Nazwiska pochodzące od imienia Juliusz

Brak

Znani imiennicy

Juliusz Cezar – starożytny władca Rzymu
Juliusz Kossak – malarz
Juliusz Machulski – reżyser filmowy
Juliusz Słowacki – poeta i wieszcz narodowy
Juliusz Verne – francuski pisarz, ojciec literatury fantastyczno-naukowej

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.