Znaczenie imienia Krzysztof

Krzysztofa pasjonuje głównie życie. Jest bardzo aktywny, pomysłowy, pewny siebie a jednocześnie zdolny do refleksji. Chętnie dzieli się z otoczeniem swoimi przemyśleniami oraz odczuciami. To bardzo miły, towarzyski i otwarty na świat człowiek. Lubi ryzyko oraz przygody, dlatego angażuje się w ciekawe działania. Niestety interesuje się zbyt wieloma rzeczami na raz i wszystko próbuje zrobić w jednym czasie. Nie ulega przy tym wpływom. Groźbami nie zmusi się go do działania, trzeba umiejętnie go zachęcić. Krzysztof pozostaje wierny w bliskich relacjach międzyludzkich. Należy jednak zachować przy nim szczerość, ponieważ bezbłędnie wyczuwa człowieka, a nie toleruje kłamstwa ani obłudy.

Pochodzenie imienia Krzysztof

Krzysztof jest to imię pochodzenia greckiego, od słów Christos (Chrystus) i phero (nieść). Oznacza: niosący (w sobie), wyznający Chrystusa.

Rodzina i miłość

To dokonały mąż i ojciec. Posiada niezbędne do tego predyspozycje i cechy charakteru. Zarówno miłość, jak i nienawiść dojrzewają w nim długo, za to są trwałe. Gotowy jest walczyć o dominację w związku, tak w sprawach codziennego podejmowania decyzji, w sferze uczuciowej, jak i w dziedzinie seksu. Niestety opiekuńczość rozwija się u niego równolegle do pragnienia agresji. Silna zmysłowość przez całe życie sprawia mu problemy i może być motorem wielu niechcianych zdarzeń. Bez wątpliwości jest jednak czułym i stanowczym ojcem. Od partnerki natomiast oczekuje zrozumienia i miłości – wówczas pozostaje wiernym i idealnym partnerem. Nawet jeśli czasem sprawia wrażenie nieprzystępnego – jak to mężczyzna!

Imieniny Krzysztofa

Krzysztof imieniny obchodzi 2, 15 marca, 14 kwietnia, 25 lipca, 20 sierpnia, 25 września, 1, 31 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Krzysztofa jest 25 lipca.

Życie towarzyskie

Krzysztof to bardzo aktywny, a jednocześnie zdolny do refleksji mężczyzna. Chętnie dzieli się z otoczeniem swoimi przemyśleniami oraz odczuciami. To bardzo miła osoba, towarzyska i otwarta na świat. Jest jednak odporny na wpływy innych i groźby nie odnoszą wobec niego żadnego skutku. Co innego umiejętna zachęta, zwłaszcza złożona z racjonalnych argumentów. Przekorność jest mu obca, ale potrafi łamać zakazy. Pociąga go to, co niedostępne, tajemnicze i zakazane. Jest pewny siebie, lubi przygody – to zdecydowanie człowiek czynu. Przy nim nie grozi nuda ani monotonia, więc warto być jego przyjacielem. Krzysztof pozostaje wierny w bliskich relacjach międzyludzkich. Cieszy się zatem zaufaniem i sympatią. Przy tym łatwo zjednuje sobie ludzi. Należy jednak być z nim szczerym, ponieważ posiada wyczucie psychologiczne, a nie toleruje kłamstwa i obłudy.

Praca i kariera zawodowa

Krzysztof jest bardzo ciekawy życia i przy tym ruchliwy. Kocha podróże, które są dla niego sposobem na uchwycenie sensu istnienia i zaspokojeniem pociągu do zmian. Pewne dziedziny jego życia musi jednak cechować trwałość, np. pracę. Krzysztof wiele uwagi poświęca wyborowi swojej drogi zawodowej, a gdy już się zdecyduje, z trudem przestawia się na inne tory. Nie jest skłonny do przekwalifikowania się i przeżywa to bardziej niż inni. Sukcesy osiąga zarówno dzięki ciężkiej pracy, jak i szczęściu. Zdarza mu się rozpamiętywać niepowodzenia i porażki, lecz szybko o nich zapomina, jeśli na horyzoncie pojawi się nowe wyzwanie. Lubi ryzyko i chętnie angażuje się w ciekawe projekty. Niestety interesuje się zbyt wieloma rzeczami na raz i wszystko próbuje zrobić w jednym czasie – zdarza się, iż pracodawcy zarzucają mu niedbalstwo i chaotyczność.

Predyspozycje zawodowe

Realizuje się tam, gdzie cenione są pomysły, innowacyjność i zdobywanie uznania odbiorców. Nie jest stworzy no pracy biurowej, monotonnej, systematycznej i wymagającej wysiłku fizycznego.

Patroni Krzysztofa

Św. Krzysztof – (III w.) męczennik, żołnierz rzymski. Zmarł ok. 250 roku. Patron podróżnych, marynarzy, automobilistów i kierowców.
Św. Krzysztof – kapłan wł. z XII wieku. Jako jeden z pierwszych przystał do św. Franciszka z Asyżu.

Odmiany i zdrobnienia imienia Krzysztof

Krzych, Krzysiek, Krzysio, Krzyszek, Krzysztofek, Krzyś

Formy obcojęzyczne

Christophorus (łac.), Christopher (ang.), Christoph, Christof, Kristoff, Christoffer (niem.), Christophe (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Krzysztof

Krzychala, Krzychalski, Krzychowiak, Krzychulski, Krzysiak, Krzysicki, Krzysiczek, Krzysiewicz, Krzysiński, Krzystkiewicz, Krzystkowicz, Krzysztofek, Krzysztofiak, Krzysztofowicz, Krzysztofowski, Krzysztofski, Krzysztoforczyk, Krzysztoforek, Krzysztoforowicz, Krzyszakowski, Krzyszkiewicz, Krzyszowicz, Krzysztak, Kzysztkowicz, Krzyśkowicz, Krzyśniak

Znani imiennicy

Krzysztof Kamil Baczyński (1921-1944) – poeta
Krzysztof Cugowski – wokalista zespołu Budka Suflera
Krzysztof Daukszewicz – satyryk
Krzysztof Hołowczyc – mistrz Europy w rajdach samochodowych
Krzysztof Ibisz – prezenter telewizyjny i dziennikarz
Krzysztof Kolumb (1451-1506) – europejski żeglarz, podróżnik i nawigator
Krzysztof Krauze – reżyser i scenarzysta filmowy
Krzysztof Krawczyk – piosenkarz, kompozytor
Krzysztof Skiba – lider zespołu Big Cyc
Krzysztof Włodarczyk – bokser
Krzysztof Zanussi – reżyser

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.