Znaczenie imienia Krystian

Krystian jest mężczyzną przedsiębiorczym o niebanalnej inteligencji syntetycznej. Zawsze wie, czego chce i nie przejmuje się opinią innych, nawet gdy błądzi. Dobrze czuje się we własnej skórze i nie ma czego żałować. Jest błyskotliwy, staranny oraz skrupulatny. Nie zależy mu jednak na spektakularnych sukcesach i karierze. W kontaktach z ludźmi stawia na szczerość oraz uczciwość. Niestety momentami bywa zbyt szczery, wręcz uszczypliwy. Wyczuwa przy tym słabe punkty przeciwnika i wykorzystuje to w utarczkach słownych. Z natury jest bardzo łagodny, ale gdy go ktoś sprowokuje, potrafi zawalczyć o swoje. Szuka kobiety, która otoczy go opieką, czułością i da gwarancję stałości. Będzie dobrym ojcem.

Pochodzenie imienia Krystian

Krystian to imię pochodzenia grecko-łacińskiego wywodzące się od słów Christianus, Cristianus. Imię to oznacza: należący do Chrystusa.

Rodzina i miłość

Krystian już od dziecka jest bardzo przywiązany do ogniska domowego. Aby czuć się bezpiecznie w życiu i w pełni szczęśliwie, musi mieć pewność trwałości struktur rodzinnych. Jest do tego mężczyzną bardzo uczuciowym, pełnym wdzięku i uroku. Cechuje go przez to pewna kobiecość zachowania. Nie narzeka jednak na brak zainteresowania ze strony przeciwnej płci, a nawet z powodzeniem podbija niejedno serduszko. Nikt nie nazwałby go zniewieściałym! Wybranka jego życia nie musi być wcale ideałem, powinna za to akceptować go takim, jakim jest i podzielać plany życiowe Krystiana. Jeśli otoczy go opieką, czułością i zapewni mu stałość – szczęśliwe małżeństwo gwarantowane. A jest, o co powalczyć, ponieważ Krystian to bardzo spokojny partner, pełen ciepła i dobroci ojciec oraz wspaniały gospodarz domu i biesiad przyjacielskich. Chętnie przyjmuje gości i urządza niezapomniane przyjęcia, na których królują niezwykle smaczne potrawy jego autorstwa.

Imieniny Krystiana

Krystian imieniny obchodzi 18 marca, 7 kwietnia, 26 lipca, 12 listopada, 4 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Krystiana jest 26 lipca.

Życie towarzyskie

Natura ekstrawertyka sprawia, że Krystian jest otwarty na ludzi i bardzo wrażliwy na krzywdę innych. W życiu towarzyskim kieruje się szczerością oraz uczciwością. Nie okłamie, nie oszuka, nie wykorzysta do własnych celów. Nie znosi przy tym agresji ani brutalności, do ludzi nastawiony jest więc bardzo życzliwie i pogodnie. Niestety momentami bywa zbyt szczery i nie stroni od uszczypliwości, kiedy ktoś mu podpadnie. Nigdy jednak celowo nie zrani i nie rozpamiętuje swych krzywd. Należy jednak mieć się na baczności. Krystian posiada, ku zaskoczeniu bliskich, naturę pokerzysty! Chętnie blefuje i podejmuje ryzykowną grę. Potrafi wyczuć słabe punkty przeciwnika i wykorzystać to w utarczkach słownych. Na więcej by sobie nie pozwolił, za bardzo ceni spokój i przyjazne stosunki z otoczeniem. Z natury jest bardzo łagodny, ale gdy ma coś ważnego do powiedzenia lub musi bronić słusznej sprawy, potrafi zagrzmieć, budząc przy tym poruszenie otoczenia.

Praca i kariera zawodowa

Odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Wie, czego chce, nie przejmuje się opinią innych, nawet gdy popełnia błędy, a przede wszystkim doskonale czuje się we własnej skórze. Krystian to mężczyzna przedsiębiorczy o niebanalnej inteligencji syntetycznej. Nie gubi się w szczegółach nawet najbardziej zagmatwanego zadania. Jest błyskotliwy, staranny i skrupulatny. Podejmując działanie, obejmuje analizą całość procesu lub problemu. Czasem zapomina o współpracownikach i nie wyjaśnia im oczywistych dla siebie zagadnień. Jest do tego bardzo dynamiczny. Lepiej nie próbować go powstrzymywać, hamować lub upominać – Krystian bywa zaskakująco drażliwy. W życiu zawodowym nie zależy mu jednak na osiąganiu spektakularnych sukcesów i robieniu kariery. Interesuje się studiami klasycznymi i posiada umiejętności językowe.

Predyspozycje zawodowe

Krystian spełni się w zawodach związanych ze sztuką, fotografią, wystrojem i dekoracją wnętrz.

Patroni Krystiana

Św. Krystian, pustelnik (zm. w 1145 r.) – pochodził z Francji, gdzie młodość spędził jako pustelnik w Gastines. Później wstąpił do klasztoru cystersów w Citeaux. Przez lata pełnił rolę wysłannika opata generalnego zakonu podróżując z misjami do innych klasztorów. Po latach służby i trudów życia zmarł z powodu pogorszenia zdrowia.

Odmiany i zdrobnienia imienia Krystian

Kris, Krisek, Krychu, Krynio, Kryniu, Krystianek, Krystianuś, Krystuś

Formy obcojęzyczne

Christian (ogólnie przyj. forma), Christianus (łac.), Kristian, Cristian (hiszp.), Cristiano (wł.), Hristian (ros.), Kristián (czes., słowac.), Kristijan, Krsta, Krsto, Kristo, Hristo (połud.-słow.), Kristijonas, Krizas, Krišcius (litew.), Keresztély, Krisztián (węg.).

Nazwiska pochodzące od imienia Krystian

Krystan, Krystanowicz, Krystań, Krystecki, Krystek, Krystianek, Krystianowicz, Krystianowski, Krystiańczuk, Krystosiak,
Krystoszek, Krystyniak, Kryszak, Kryszczuk, Kryszewski, Kryszkiewicz, Kryszkowski

Znani imiennicy

Krystian Barański – żużlowiec
Krystian Bąk – hokeista, olimpijczyk
Krystian Brodecki – publicysta, krytyk muzyczny
Krystian Brzozowski – zapaśnik, olimpijczyk
Krystian Gałuszka – poeta
Krystian Klecha – żużlowiec
Krystian Zimerman – pianista, zwycięzca Konkursu Chopinowskiego
Christian Dior – francuski kreator mody
Christian Andreas Doppler – austriacki matematyk i fizyk
Christian Slater – aktor amerykański
Cristiano Ronaldo – portugalski piłkarz
Hans Christian Andersen – duński baśniopisarz
Johann Christian Bach – kompozytor niemiecki

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.