Znaczenie imienia Klaudiusz

Klaudiusz jako impulsywny artysta przeżywa wzloty i upadki. Posiada bardzo chwiejną psychikę. Niezwykle łatwo u niego o entuzjazm i o apatię. Porażki czy trudności załamują tę wrażliwą osobowość i każą mu wycofać się ze świata. Lubi jednak zdobywać wiedzę, chociaż miewa problemy ze skupieniem. Ciężko mu usiedzieć w miejscu i stale coś go rozprasza. Nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Tryska energią i radością, żeby za chwilę zamknąć się w sobie. Potrzebuje stabilizacji dzięki bliskości drugiego człowieka. Z łatwością tym samym ulga presji i wpływom. Nie zaangażuje się w związek – to niebieski ptak.

Pochodzenie imienia Klaudiusz

Klaudiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od nazwy rzymskiego rodu Klaudiuszów lub od słowa claudus (kulawy, niepewny). Imię to oznacza tego, który jest pozbawiony pewności siebie.

Rodzina i miłość

Kocha swoich bliski, ale nie jest stały w okazywaniu tego. Kiedy potrzebuje wsparcia bywa przymilny i oddany, ale gdy jego los się odmienia, porzuca rodzinę bez skrupułów i udaje się na poszukiwanie przygód. Przywiązany do rodzinnych stron, chętnie osiada w pobliżu swoich rodziców. Potrzebuje uwić sobie ciepłe gniazdko, w którym może schronić się w razie burzy. Nie ma jednak co liczyć na jego pełne zaangażowanie w sprawy domowe. To wolny duch, który przy pierwszym pomyślnym wietrze wyrywa się w świat. Partnerka Klaudiusza nie ma też co marzyć o wielkiej zmysłowości i bliskości z mężem. Jego życie seksualne uzależnione jest w dużej mierze od stanu jego chwiejnej duszy oraz warunków otoczenia. Jedno jest jednak pewne, Klaudiusz potrzebuje stałego związku aby nie popaść w dewiacje.

Imieniny Klaudiusza

Klaudiusz imieniny obchodzi 15 lutego, 26 kwietnia, 6 czerwca, 8 września, 30 października, 8 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Klaudiusza jest 8 listopada.

Życie towarzyskie

Ciężko go zrozumieć. Raz tryska energią i radością życia, innym razem zamyka się w sobie i odcina od świata. Klaudiusz bywa na ogół towarzyski, lecz ma nadmierną skłonność do wystawiania się na pokaz, opowiadając o sobie najróżniejsze historyjki, niekoniecznie zgodne z prawdą. Ponadto nawiązanie trwałych relacji z ludźmi utrudnia mu dwoistość jego natury. Przyjaźń ma dla niego ogromne znaczenie, ponieważ potrzebuje stabilizacji i bliskości drugiego człowieka, niemniej zbyt często jest to przyjaźń za daleko posunięta i bardzo dwuznaczna. Klaudiusz z łatwością poddaje się presji i ulega wpływom, co negatywnie rzutuje na dalsze kontakty ze znajomymi.

Praca i kariera zawodowa

Nerwowy artysta o dużej wrażliwości i chwiejnej psychice. Klaudiusz w swym życiu przeżywa wiele wzlotów oraz upadków. Niezwykle łatwo wpada w entuzjazm twórczy, aby za chwilę stracić zainteresowanie całym projektem. Niestety wszelkie niepowodzenia i trudności załamują jego delikatną osobowość i każą mu się wycofać. Lubi natomiast się uczyć, a zdobywanie wiedzy stanowi dla niego możliwość poznania świata oraz jego problemów. Miewa jednak znaczne trudności ze skupieniem uwagi – ciężko mu usiedzieć w jednym miejscu i ciągle coś go rozprasza. Braki intelektualnie nadrabia przez to twórczą wyobraźnią.

Predyspozycje zawodowe

Klaudiusz sprawdzi się w zawodach artystycznych, muzycznych lub twórczych.

Patroni Klaudiusza

Św. Klaudiusz z Panonii – rzeźbiarz pracujący w kamieniołomach na terenie Dalmacji. Kiedy były cesarz Dioklecjan dowiedział się, że Klaudiusz i jego towarzysze są chrześcijanami, próbował zmusić ich torturami do wyparcia się wiary. Po kilku dniach kazał zamknąć ich w ołowianych trumnach i spalić żywcem. Patron rzeźbiarzy i kamieniarzy.

Odmiany i zdrobnienia imienia Klaudiusz

Klaudek, Klaudi, Klaudio, Klaudiuszek, Klaudunio, Klaudusio, Klauduś, Klaudyn, Klaudyś

Formy obcojęzyczne

Claudius (łac.), Claud, Claude (ang.), Claudius, Klaudius (niem.), Claude (fr.), Claudio (hiszp., wł.), Klavdij (ros.), Klaudius (czes., słowac.), Klaudije, Klavdij (połud.-słow.).

Nazwiska pochodzące od imienia Klaudiusz

Klaudyński

Znani imiennicy

Klaudiusz – cesarz rzymski
Claude Monet – francuski malarz impresjonista
Claudio Monteverdi – włoski kompozytor

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.