Znaczenie imienia Włodzimierz

Włodzimierz to groźny i wrażliwy na porażki władca świata. Niemniej sprawiedliwy, pracowity i o szlachetnej naturze. Często miewa kłopoty w rozruszaniu się, dlatego liczy na pomoc innych. Wszystko stara się wykonać perfekcyjnie, a niepowodzenia łatwo go zrażają. Swoje obowiązki traktuje śmiertelnie poważnie, ale nie cieszy się uznaniem otoczenia. Nie zależy mu jednak na pochwałach ani zaszczytach. To przekorny komediant oraz bardzo towarzyski gawędziarz. Posiada ogromny urok osobisty i świetne poczucie humoru. Poważnie traktuje ludzi oraz wszelkie relacje z nimi. Cieszy się sporym powodzeniem u płci przeciwnej.

Pochodzenie imienia Włodzimierz

Włodzimierz to imię pochodzenia starosłowiańskiego. Składa się ze słów Włodzi- (panuje) i -mierz, które pochodzi od dawnego -mir (pokój). Pierwotną formą tego imienia jest Włodzimir. Imię to oznacza: dzielnego władcę, który zyskał sławę i pokój przez swoje władanie.

Rodzina i miłość

Urokiem, taktem i bogatą uczuciowością Włodzimierz szybko podbija serca kobiet. Brak mu jednak cech typowego zdobywcy, pierwiastka męskiej agresji oraz stanowczości. To wrażliwa natura, w której delikatnie zaznacza się pewna doza kobiecości. Niektórzy nawet powątpiewają w jego męskość. Moralność Włodzimierza opiera się na tradycyjnej. W kwestii zasad pozostaje nieugięty, co jest dla niego wygodne, gdyż daje mu możliwość uchylania się od uciążliwej czasem odpowiedzialności. Pewne jest jednak, że to typ rodzinny i bardzo poważnie traktuje wszelkie związki. Do stabilizacji przymierza się mimo to powoli i z namysłem. Wierzy w wielką i jedyną miłość. Zdarza mu się odczuwać lęk przed kobietami, ale istnieje pewny klucz do jego serca – zrozumienie oraz okazywanie mu miłości. Dla Włodzimierza nadrzędną wartość stanowi poczucie bezpieczeństwa, które możliwe jest wyłącznie w silnym związku. Zostaje wzorowym mężem oraz ojcem.

Imieniny Włodzimierza

Włodzimierz imieniny obchodzi 16, 17 stycznia, 19 kwietnia, 12, 27 czerwca, 15, 18 lipca, 11, 26 sierpnia, 25 września, 14 listopada, 13 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Włodzimierza jest 15 lipca.

Życie towarzyskie

Włodzimierz jest bardzo towarzyskim mężczyzną, ale dość przekornym. Lubi przyjmować gości i spędzać czas w gronie swych przyjaciół. Chętnie pomaga innym, zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych. To urodzony dyplomata, który potrafi pogodzić sprzeczne racje oraz interesy obu stron i wybrnąć z każdej kłopotliwej sytuacji. Jest doskonałym gawędziarzem o ogromnym uroku osobistym i świetnym poczuciu humoru. Czasem zachowuje się jednak jak komediant i odstawia wielkie sceny żalu bądź rozpaczy. Posiada mimo to zdecydowanie szlachetną naturę, jest sprawiedliwy oraz uczciwy, przez co cieszy się szacunkiem i uznaniem znajomych. Pozostaje zawsze wierny swym przyjaciołom i lojalny wobec nich. W kontaktach towarzyskich pragnie być przede wszystkim użyteczny.

Praca i kariera zawodowa

Prawdziwy władca. Potrafi być groźny, gdy ktoś stanie mu na drodze, i bardzo wrażliwy, gdy spotka go porażka. Włodzimierz nie jest jednak niesprawiedliwy ani nie stroni od pracy. To sumienny, odpowiedzialny oraz bardzo solidny pracownik, który niezwykle angażuje się w powierzane mu zadania. Ma jednak pewne trudności z rozruszaniem się i zbyt często liczy na pomoc innych. Szybko zraża się, gdy napotyka niepowodzenia, ponieważ jest perfekcjonistą i nie uznaje półśrodków oraz połowicznie wykonanej pracy. Swoje zajęcie traktuje poważnie. Często niestety nie jest doceniany przez pracodawców i współpracowników. Nie zależy mu jednak na pochwałach oraz zaszczytach. Preferuje wolne zawody, a także działania na rzecz społeczności lub grupy.

Predyspozycje zawodowe

Włodzimierz idealnie nadaje się do pracy jako mechanik, prawnik, dyplomata albo muzyk.

Patroni Włodzimierza

Św. Włodzimierz I Wielki (960-1015) – pierwszy chrześcijański władca Rusi. Aby poślubić Annę – siostrę cesarza Bizancjum, przyjął chrzest w 988 r. Po objęciu władzy w Kijowie, zaczął burzyć posągi bożków i świątynie pogańskie. Nakazywał poddanym przyjąć chrzest a opornych karał.

Odmiany i zdrobnienia imienia Włodzimierz

Włodeczek, Włodek, Włoduś, Włodzik, Włodzio, Włodziu, Dzidek, Dzinio

Formy obcojęzyczne

Vladimir, Wladimir (ogólnie przyjęta forma), Vladimirus (łac.), Vladimiro (hiszp., wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Włodzimierz

Władczyński, Władecki, Włodaczyński, Włodakiewicz, Włodarczyk, Włodarkiewicz, Włodarski, Włodarz, Włodarzyk, Włodkowicz,
Włodkowski, Włodzimierowicz, Włodzimierski, Włodzimirski, Włodzisz, Wołodkiewicz, Wołodko, Wołodkowicz, Wołodyński

Znani imiennicy

Włodzimierz Cimoszewicz – polityk
Włodzimierz Lubański – piłkarz, mistrz olimpijski
Włodzimierz Nahorny – muzyk jazzowy, pianista, saksofonista, flecista, kompozytor
Włodzimierz Puchalski – przyrodnik, myśliwy, fotograf, reżyser filmów przyrodniczych
Włodzimierz Smolarek – piłkarz
Włodzimierz Szaranowicz – dziennikarz i komentator sportowy
Włodzimierz Tetmajer – malarz i grafik
Włodzimierz Zientarski – dziennikarz
Władimir Putin – prezydent Rosji

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.