Znaczenie imienia Wioletta

Wioletta to wiecznie młoda marzycielka, z wysokim mniemaniem o sobie. Jej sposób bycia wskazuje, iż została stworzona do rzeczy wielkich i do takich aspiruje. To bardzo wrażliwa kobieta, o doskonałej pamięci i złożonej osobowości. Nie każdą pracę podejmie, a zadania wykonuje raczej z obowiązku, bez entuzjazmu. Najdrobniejsza krytyka potrafi ją skutecznie zniechęcić. Bywa, iż nie kończy tego, co rozpoczęła. Dąży jednak do wzbogacenia się i wygodnego życia. Chętnie przebywa wśród ludzi i łatwo nawiązuje kontakty. Jest sympatyczna oraz zwariowana. Mocno angażuje się w przyjaźń i nie potrafi odróżnić jej od miłości. Związek z nią nie należy do spokojnych – stale trzeba ją zapewniać o uczuciach i wręczać dowody miłości.

Pochodzenie imienia Wioletta

Wioletta to imię żeńskie pochodzenia włoskiego. Wywodzi się od słowa violetta co oznacza: kwiat fiołka.

Rodzina i miłość

Bardzo często rodzinę zakłada jakby przypadkiem, a nie po długich poszukiwaniach i przemyśleniu całej sprawy. Wioletcie niebywale dopisuje szczęście – nieoczekiwane spotkanie, zbieg okoliczności czy splot dziwnych wydarzeń mogą zaowocować małżeństwem. Niestety nie do końca będzie to spokojny związek, ponieważ Wioletta nieustannie potrzebuje dowodów miłości i zapewnień o wierności. Nigdy do końca nie jest pewna uczuć swojego partnera, a bardzo boi się porzucenia. Jest niezwykle wrażliwa i uczuciowa, a podstawę jej spokojnej egzystencji stanowi pewność, iż jest kochana. W sferze cielesnej mniej kieruje się pożądaniem, większą wagę przywiązując do okoliczności. Jej pozorny spokój i nieco flegmatyczny charakter potrafią jednakże zmylić, Wiolettę stać bowiem na niejedną niespodziankę. Może obudzić w sobie demona seksu, ale tylko pod warunkiem, że odważy się w pełni zaufać i pokochać.

Imieniny Wioletty

Wioletta imieniny obchodzi 25 maja, 29 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wioletty jest 29 października.

Życie towarzyskie

Wioletta nie lubi samotności – chętnie otacza się ludźmi i łatwo nawiązuje znajomości. Bez problemu adaptuje się do każdego towarzystwa i każdych okoliczności. Jest sympatyczna, wrażliwa, pełna pozytywnych emocji oraz uczuciowa. Czasem nawet dość szalona. Ponieważ pewność siebie jej nie opuszcza, w pierwszej chwili postrzegana bywa jako kobieta zarozumiała, dumna i nieprzystępna. Nieraz zbytnio angażuje się emocjonalnie w przyjaźń, przez co nie potrafi odróżnić jej od miłości. Bardzo boi się zawodu oraz rozstania. Wioletta potrzebuje wiernego przyjaciela na całe życie, aby czuć się pewnie i być przydatną. Silnie przeżywa swoje upadki, dlatego istotnym jest dla niej, jeśli ma się komu z nich zwierzyć i poczuć wsparcie bliskiej osoby.

Praca i kariera zawodowa

Wioletta to marzycielka o zadziwiająco młodzieńczej duszy i wysokim mniemaniu o sobie. Jej zamiłowania koncentrują się wokół poezji, muzyki oraz wszystkiego, co piękne. Nie jest zbyt zainteresowana światem, ma natomiast doskonałą pamięć i posiada złożoną osobowość. Zdecydowanie została stworzona do rzeczy wielkich, a nie do przyziemnych zajęć. To bardzo wrażliwa kobieta, która silnie przeżywa niepowodzenia oraz porażki. Dlatego nie w każdą pracę się zaangażuje, ale wykona swoje obowiązki solidnie, choć bez entuzjazmu. Bywa, iż nie kończy tego, co rozpoczęła, mając tendencję do częstego zmieniania zawodu. Stawia na bogactwo i wygodne życie. Najdrobniejsza krytyka potrafi zbić ją z tropu i zaniepokoić. Łatwo się denerwuje. Jest jednak ceniona wśród współpracowników za optymizm oraz charyzmę.

Predyspozycje zawodowe

Wioletta spełni się w zawodach o wysokiej pozycji społecznej, jak prawnik, ekonomista, księgowa, pedagog, a także w muzyce lub aktorstwie.

Patroni Wioletty

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Wioletta

Wiola, Wiolcia, Wiolka, Wioluś, Wioletka, Wiolusia, Wiolunia

Formy obcojęzyczne

Violetta, Viola (łac., niem.), Violet, Viola, Violetta (ang.), Violette (fr.), Violeta (hiszp.), Violetta (wł., ros.), Viola, Violeta (czes., słowac.)

Nazwiska pochodzące od imienia Wioletta

Brak

Znani imiennicy

Wioletta Janowska – lekkoatletka, biegaczka na średnich i długich dystansach
Wioletta Piasecka – baśniopisarka
Wioletta Potępa – lekkoatletka, uprawia rzut dyskiem i pchnięcie kulą
Violetta Kołakowska – aktorka
Violetta Najdenowicz – piosenkarka
Violetta Villas – piosenkarka (właściwie Czesława Maria Cieślak)

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.