Znaczenie imienia Wiktoria

Wiktoria jest flegmatyczką o przytłumionej pobudliwości i spokojnych reakcjach. Czasem sprawia wrażenie zagubionej w bieżących sprawach oraz problemach, jednak zawsze wychodzi obronną ręką z wszelkich trudności. Ma dość męski sposób myślenia i podejścia do życia. Nie ulega marzeniom ani uczuciom, lecz kieruje się rozsądkiem. Jest też bardzo pracowita i uparta w swych dążeniach. Nie zawsze jednak wiadomo co myśli i czuje. Zachowuje dystans wobec znajomych, przez co sprawia wrażenie oschłej i gorzkiej. Są to jednak pozory. Wiktoria ceni sobie bowiem prywatność i spokój. W miłości jest kobietą o silnie rozbudowanych zmysłach i potrzebach. Miewa dość odważne fantazje i zatraca się w chwilach uniesień.

Pochodzenie imienia Wiktoria

Imię Wiktoria jest żeńską formą imienia Wiktor.

Rodzina i miłość

Powaga, stateczność i zorganizowanie sprawiają, iż Wiktoria odbierana jest jako osoba oschła i gorzka. Nic bardziej mylnego! Kto ją pokocha i zdobędzie zaufanie tej tajemniczej kobiety – odkryje kipiący w jej wnętrzu wulkan zmysłowości i seksu. Wiktoria miewa dość odważne fantazje i zatraca się w chwilach pełnych uniesień. Niestety po wszystkim przyjmuje bierną postawę dnia codziennego, ponieważ nie lubi egzaltacji uczuć. Jest powściągliwa, ale kto ją pozna, ten nauczy się odczytywać jej stany emocjonalne i potrzeby z zachowania. Według niej pewne sprawy powinny pozostać ukryte przed ciekawskim wzrokiem. Wiktoria potrzebuje mężczyzny, na którym można polegać, który jest podporą stałego związku i zapewnia bezpieczeństwo. Tylko taki może liczyć na szczęście u jej boku. Tylko z takim stworzy szczęśliwy dom, w którym będzie surową, ale sprawiedliwą i troskliwą matką.

Imieniny Wiktorii

Wiktoria imieniny obchodzi 18 stycznia, 1 lutego, 20 maja, 21 sierpnia, 26 września, 15 listopada, 23 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wiktorii jest 23 grudnia.

Życie towarzyskie

Wiktoria jest powściągliwa w okazywaniu uczuć i niechętnie zawiera liczne znajomości. Stroni od tłumów i hucznych imprez. Ma nieco flegmatyczne usposobienie, dlatego woli życie bez przygód, za to rozważne i dobrze zaplanowane. Nawet wizyty znajomych w jej domu są dopracowane z każdym szczegółem i dość uroczyste. Wyboru przyjaciół dokonuje w sposób przemyślany i stawia im wysokie wymagania. Ceni sobie prywatność i spokój, dlatego lepiej nie wpadać do niej z niezapowiedzianą wizytą i nie robić przyjęć niespodzianek. Jej metodyczność i praktyczność zapewniają Wiktorii powodzenie w życiu towarzyskim – oczywiście wśród osób na odpowiednim poziomie społecznym.

Praca i kariera zawodowa

Jest to kobieta poważna, podchodząca do życia racjonalnie i odpowiedzialnie. Czasem sprawia wrażenie zagubionej w bieżących sprawach i problemach, ale zawsze wychodzi obronną ręką z wszelkich trudności. Zawdzięcza to analitycznemu umysłowi, zmysłowi praktycznemu i opanowaniu. Ma dość męski sposób myślenia i podejście do życia. Nie ulega marzeniom, ale kieruje się rozsądkiem. Często też lepiej współpracuje jej się z mężczyznami – potrafi się z nimi kolegować w pracy. Wiktoria pasjonuje się nauką i jest wszechstronnie uzdolniona. Jest też bardzo pracowita i uparta w swych dążeniach. Wybór zawodu wiąże się u niej z dokładną analizą rynku, potrzeb i własnych zainteresowań.

Predyspozycje zawodowe

Wiktoria sprawdzi się w zawodach związanych z nauką, pedagogiką, sztuką, muzyką poważną oraz polityką.

Patroni Wiktorii

Św. Wiktoria – męczennica, dziewica. Pochodziła z Sabiny koło Rzymu. Zginęła za panowania cesarza Dioklecjana. Jedna z legend podaje, że na śmierć wysłał ją pewien poganin, gdy odmówiła mu ręki i nie chciała złożyć ofiary bożkom.

Odmiany i zdrobnienia imienia Wiktoria

Wichta, Wika, Wicia, Wikcia, Wikta

Formy obcojęzyczne

Victoria (łac., ogólnie przyj. forma), Victoire (fr.), Vittoria (wł.), Viktorija (ros.)

Nazwiska pochodzące od imienia Wiktoria

Brak

Znani imiennicy

Wiktoria (1819-1901) – królowa Anglii
Wiktoria Kawecka (1875-1929) – śpiewaczka operowa

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.