Znaczenie imienia Wiesława

Wiesława rzuca się do działania, zanim pomyśli o konsekwencjach. Energiczna spontaniczność stanowi jej wyróżnik. Nieustannie coś modyfikuje i ulepsza. Wszędzie jej pełno, ale nie tam, gdzie akurat jest potrzebna. Wyznaje zasadę „Żyje się tylko raz!”. Nie przyznaje się do błędów i uparcie broni swego stanowiska. Z nią nie idzie się na kompromis. Ogólnie jest ciepłą i sympatyczną kobietą, która przypadkiem bywa złośliwa, wbrew swej naturze. Mówi bowiem to, co pomyśli. Otoczenie darzy ją sympatią i przymyka oczy na wpadki. Życie z nią to fascynująca przygoda, o ile partner przetrwa nawałnice.

Pochodzenie imienia Wiesława

Wiesława to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. Jest to żeński odpowiednik imienia Wiesław. Oznacza: ta, która jest sławna lub głosi sławę.

Rodzina i miłość

Związek z Wiesławą może okazać się fascynującą i niekończącą się przygodą. O ile partner przetrzyma niejedną burzę wywołaną różnicą zdań. Mężczyzna planujący życie u jej boku powinien liczyć się jej ofensywną naturą i brakiem refleksji. Warto pamiętać, iż Wiesława rzadko przyznaje się do błędu a kompromisów nie uznaje prawie wcale. Od swego wybranka oczekuje absolutnego oddania i wytrzymałości na jej kobiece humory. Ciężko za nią nadążyć, ale warto, gdyż życie z nią odpiera monotonię. Nuży ją natomiast wykonywanie wciąż tych samych czynności domowych, dlatego uwielbia wprowadzać zmiany, najczęściej w wystroju. Przede wszystkim dąży do zapewnienia bezpieczeństwa rodzinie i stworzenia domu, do którego można wrócić po wytchnienie.

Imieniny Wiesławy

Wiesława imieniny obchodzi 22 maja, 9 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Wiesławy jest 22 maja.

Życie towarzyskie

Wiesława jest ciepłą, szczerą i sympatyczną kobietą. Ponieważ zdarza jej się najpierw coś zrobić lub powiedzieć, a potem pomyśleć, bywa, iż niechcący kogoś urazi. Nie przyznaje się jednak do wpadki, ale uparcie brnie dalej. Dobrze zatem pamiętać, iż złośliwość nie leży w jej naturze. Mówi to, co myśli i często nie zastanowi się porządnie, ale za to nigdy nie kłamie i nie wprowadza nikogo w błąd. Jest dość nieuchwytną osobą, która kieruje się emocjami, a nie zdrowym rozsądkiem, ale zdecydowanie daje się lubić. Przyjaciele z łatwością przyzwyczajają się do jej huśtawek nastroju i nie narzekają na nudę w jej towarzystwie. To bardzo żywiołowa kobieta z pasją.

Praca i kariera zawodowa

Wiesława to spontaniczna i energiczna kobieta. Rzuca się do działania zanim pomyśli o skutkach. Nie potrafi usiedzieć w jednym miejscu, tryska pomysłami, podejmuje niejedno ryzyko – można mieć wrażenie, że wszędzie jej pełno. Niestety rzadko bywa tam, gdzie się jej akurat szuka i jest niedostępna, kiedy bywa potrzebna. Wiesława kocha zmiany i nieraz podejmuje bolesne w konsekwencjach decyzje, ale potrafi podejść do tego z dystansem. Uważa, że żyje się tylko raz, dlatego chwyta każdy dzień. Nie lubi przyznawać się do błędów, przez co zdarza jej się zbyt uparcie bronić swojego stanowiska – nie uznaje kompromisów. W pracy nie dąży do zaszczytów ani bogactwa – znacznie bardziej interesuje ją sfera duchowa i możliwości wykorzystywania swojego potencjału. Dąży jednakże do stabilizacji, ponieważ spokój daje jej zapewniony byt.

Predyspozycje zawodowe

Wiesława spełni się w zawodach związanych z dekoracją i wystrojem wnętrz oraz w gastronomii.

Patroni Wiesławy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Wiesława

Wiesia, Wieśka

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Wiesława

Brak

Znani imiennicy

Wiesława Mazurkiewicz – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.