Znaczenie imienia Miłosz

Miłosz posiada wyjątkową inteligencję, twórczy umysł i ujmującą osobowość. Jest dociekliwy, ambitny i uwielbia się doskonalić. Stawia na samodzielność w dochodzeniu do wiedzy. Nie odstraszają go żmudne poszukiwania ani przeszkody – pragnie odkryć nieznane i przysłużyć się potomności. Nie jest przy tym specjalnie towarzyski. Nie jest też zamknięty na ludzi, po prostu ciężko mu wygospodarować trochę czasu. Nie stroni od przyjaźni, ale znajomych dobiera według surowych kryteriów. Gardzi ludźmi, dla których ważne są w życiu pieniądze i sława. Jest wyczulony na kłamstwo, obłudę, nie znosi braku tolerancji oraz łamania praw innych. To spokojny, uczynny i miły człowiek, cieszący się sympatią otoczenia.

Pochodzenie imienia Miłosz

Miłosz to imię pochodzenia słowiańskiego, utworzone poprzez zdrobnienie starosłowiańskich imion takich jak: Miłosław, Miłorad, Miłowuj. Imię to oznacza: miłujący lub umiłowany.

Rodzina i miłość

Miłosz kocha całym sobą i w obliczu miłości wszystko inne przestaje się dla niego liczyć. Rodzina to druga najważniejsza w jego życiu wartość obok nauki. A nawet najwyższa wartość. Dla rodziny bowiem może naukę porzucić. Miłosz potrafi tym samym zapewnić byt najbliższym i nigdy nie trzeba mu przypominać o jego obowiązkach. Jest odpowiedzialnym panem domu, kochającym mężem oraz troskliwym ojcem. Zależy mu na dostatnim i komfortowym życiu, które potrafi zapewnić sobie i bliskim. Doskonale czuje się w cieple domowego ogniska. Zwiąże się jednak wyłącznie z kobietą, która zrozumie jego potrzeby.

Imieniny Miłosza

Miłosz imieniny obchodzi 25 stycznia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Miłosza jest 25 stycznia.

Życie towarzyskie

Ponieważ nauka zajmuje mu wiele czasu, Miłosz nie jest specjalnie towarzyski. Nie oznacza to, iż jest zamknięty na ludzi i stroni od nich, po prostu ciężko mu wygospodarować odpowiednio długą chwilę na podtrzymanie kontaktów. Często też traktuje ludzi jak niegodnych jego przyjaźni, płytkich i niezbyt wartościowych. Weryfikuje innych według surowych kryteriów. Nie zważa na mało istotne znajomości. Nie przepada za tłumem i większość czasu spędza w domu, przez co sprawia wrażenie nieprzystosowanego społecznie. Potrzebuje przyjaciela o podobnych poglądach oraz zainteresowaniach. Gardzi ludźmi, dla których ważne w życiu są pieniądze i sława. Miłosz lubi rozmyślać i analizować otaczający go świat. Jest wyczulony na kłamstwo oraz obłudę, nie znosi braku tolerancji i łamania praw innych. Ponieważ jest z natury spokojnym, uczynnym i miłym człowiekiem, cieszy się sympatią otoczenia i bywa chętnie widziany w każdym towarzystwie.

Praca i kariera zawodowa

Nie tylko imię wyróżnia go z tłumu – Miłosz posiada również wyjątkową inteligencję i twórczy umysł. Wytrwale zmierza do celu, nie bagatelizując żadnych szczegółów na drodze. Jest dociekliwy, ambitny i uwielbia się doskonalić. Stawia przy tym na samodzielność w dochodzeniu do wiedzy. Nie odstraszają go żmudne poszukiwania, o ile cel jest wystarczająco intrygujący i pociągający. Miłosz ma szansę na karierę naukową, zwłaszcza w jakiejś nowatorskiej, niezbadanej dotąd dziedzinie. Dąży do odkrycia nieznanego i przysłużenia się potomności. Interesuje się wszystkim, a najbardziej chciałby poznać otaczający go świat. Nauce często poświęca cały swój wolny czas. Ma szansę zostać wybitny badaczem.

Predyspozycje zawodowe

Miłosz idealnie nadaje się do takich zawodów jak: księgowy, ekonomista, analityk, informatyk, elektronik.

Patroni Miłosza

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Miłosz

Miłcio, Miłeczek, Miłek, Miłko, Miłoszek, Miłuś

Formy obcojęzyczne

Milos (węgierski, czeski, słowacki, chorwacki)

Nazwiska pochodzące od imienia Miłosz

Miłosiński, Miłosz, Miłoszewski

Znani imiennicy

Miłosz Kotarbiński – malarz i rysownik
Miłosz Magin – kompozytor
Milos I Obrenowicz – serbski książę
Milos Forman – czeski reżyser filmowy

Przysłowia i powiedzonka

Miłosz – chłopak ma tak rzadkie imię, że spodoba się on każdej dziewczynie.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.