Znaczenie imienia Mirosław

Mirosław to energiczny mężczyzna. Ma wiele uzdolnień, ale zajmuje się tylko tym, co go interesuje. Jest niezależnym i dumnym awanturnikiem, dlatego w młodości chętnie podróżuje i szaleje. Musi wszystkiego dotknąć i doświadczyć. Nie lubi samotności, więc swoje pasje i pomysły chętnie dzieli z przyjaciółmi. Z nim nikt się nie nudzi. Mirosław jest bardzo obiektywny i nieraz potrafi przyznać się do błędu. Nie da mu się zamydlić oczu, ponieważ precyzyjnie ocenia ludzi. Oprócz pociągającego stylu bycia posiada równie ciekawe wnętrze – skłonny jest zarówno do działania, jak i refleksji. Nie pogardzi zatem spokojnym spacerem albo piknikiem. Dość późno dojrzewa do założenia rodziny, pragnie czuć się kochanym.

Pochodzenie imienia Mirosław

Mirosław jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, od słów mir (pokój) i sława. Oznacza: ten, który ma być sławny, przynosząc pokój swojemu ludowi.

Rodzina i miłość

Mirosław późno dojrzewa do założenia rodziny, ale ten moment nieuchronnie w jego życiu następuje. Po buntowniczej, pełnej przygód i zmian młodości, chętnie osiada w cieple rodzinnego gniazda. W sprawach poważnych, domowych, odpowiedzialnych przydają mu się wszystkie zdobyte podczas wypraw umiejętności. Mirosław nie zapowiada się na stałego w uczuciach mężczyznę, ponieważ lubi zmieniać partnerki i wykorzystywać swe powodzenie w miłosnych podbojach. To jednak pozory. Dojrzewa bowiem wcześnie i musi poznać życie empirycznie, aby podjąć decyzję o ustatkowaniu. Od najmłodszych lat jest wrażliwy na wdzięki kobiece i pragnie by go kochano i mu o tym mówiono. Wobec wybranki swego serca, tej na dobre i na złe, pozostaje wierny i oddany. Jeśli zakłada rodzinę – to jest to koniec szaleństwa.

Imieniny Mirosława

Mirosław imieniny obchodzi 2, 9, 26 lutego, 26 marca, 2, 3, 26 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mirosława jest 26 lutego.

Życie towarzyskie

Niepokorny duch, silny wewnętrznie i bardzo niezależny. Mirosław nieustannie żądny jest nowych wrażeń i przygód – z nim wszystko może się zdarzyć. Do tego nie lubi samotności – swoje pasje chętnie dzieli z innymi, równie chętnie szaleje wspólnie z przyjaciółmi. Jest wierny, lojalny i bardzo koleżeński. Posiada wrodzony obiektywizm i poczucie sprawiedliwości. Nie da się go oszukać, ani zamydlić mu oczu – Mirosław niezwykle precyzyjnie ocenia ludzi. Oprócz pociągającego stylu bycia posiada również ciekawe wnętrze – skłonny jest zarówno do działania, jak i refleksji. Nie pogardzi spokojnym spacerem lub piknikiem. Jego największą zaletą jest zdecydowanie to, że potrafi przyznać się do błędu – nie jest dumny i nie wywyższa się.

Praca i kariera zawodowa

Mirosław to energiczny i rzutki mężczyzna. Ma wiele uzdolnień, ale zajmuje się tylko tym, co go interesuje. W młodości chętnie podróżuje, zdobywa nowe doświadczenia i zgłębia nowinki. Ma bardzo dobrą pamięć, ale głównie empiryczną – musi czegoś „dotknąć”, aby poznać. Gromadzi wiedzę na dojrzalsze czasy, chętnie się uczy i poznaje świat, dzięki czemu staje się świetnym specjalistą w danej dziedzinie. Decyzję o profesji podejmuje jednak stosunkowo późno, ponieważ ma naturę buntowniczą i początkowo odrzuca wszelkie sugestie. Gdy już wybierze miejsce pracy, jest szanowany i ceniony przez przełożonych, a koledzy mają go za „równego”. Mirosław najlepiej czuje się w zawodach związanych z ryzykiem i rywalizacją, nie nadaje się za to na negocjatora czy mediatora. Nie posiada umiejętności dyplomatycznych!

Predyspozycje zawodowe

Mirosław będzie dobrym wojskowym, policjantem, publicystą lub biznesmenem.

Patroni Mirosława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Mirosław

Mireczek, Mirek, Mirko, Miruś

Formy obcojęzyczne

Myron (fr.), Miroslaw (niem.), Miroslav (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Mirosław

Mirecki, Mirkowski, Mirosławski, Mirosz, Mirowski, Mirski

Znani imiennicy

Mirosław Baka – aktor
Mirosław Hermaszewski – generał, pilot, kosmonauta

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.