Znaczenie imienia Iga

Szczęścia i talentów jej nie brak. Iga wie, jak osiągnąć sukces i wytrwale na niego pracuje. Jest bardzo rozsądna oraz poukładana. Ponadto zaradna, obrotna i przedsiębiorcza. Zawsze doprowadza swoje prace do końca i doskonale rozporządza czasem oraz siłami. Cieszy się sporym uznaniem, a także sympatią otoczenia. Jest duszą towarzystwa, gościnną gospodynią i posiada mnóstwo znajomych. Bezinteresownie pomaga innym, dla każdego mając czas i gotowość do wysłuchania go. Nie zastanawia się nad ponoszonymi kosztami w tej kwestii. Jest prawdziwą przyjaciółką, przy której nie można się nudzić i nikt nie czuje się źle. Nie znosi bezczynności oraz marnowania czasu. W miłości stała, ale w związku bierna.

Pochodzenie imienia Iga

Iga to imię będące skróconą formą imienia Jadwiga. Obecnie imię to funkcjonuje jako samodzielna forma.

Rodzina i miłość

Przykuwa uwagę, pociąga emanującą radością życia oraz entuzjazmem. Iga nie narzeka na brak adoratorów, chociaż nie jest pierwszą pięknością w okolicy. Nie łatwo ją też złowić, gdyż jest zaangażowana w wiele spraw i utrzymuje wiele kontaktów, a kwestiami sercowymi nie zawraca sobie głowy. Bywa, iż przedkłada nad nie życie towarzyskie oraz gościnność. Dlatego jest raczej bierna w związku. Miłość traktuje jednak bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Cieszy się, gdy może mieć przy sobie kogoś na stałe, w zdrowiu i w chorobie. Czasem potrzebuje wsparcia silnego ramienia. Angażuje się w sprawy domowe, aby nie zaniedbać niczego i na tym polu. Nie stanowi to jednak priorytetu w jej życiu.

Imieniny Igi

Iga imieniny obchodzi 16 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Igi jest 16 października.

Życie towarzyskie

Iga to prawdziwa dusza towarzystwa. Jest sympatyczna, otwarta i chętnie pomaga innym. Dla każdego ma czas oraz dobre słowo. Potrafi zjednywać sobie ludzi i posiada przyjaciół niemal w każdym zakątku świata. Nie szczędzi czasu, wysiłku ani pieniędzy, aby odpowiednio podjąć swych znajomych, obdarować ich i wnieść odrobinę radości w życie każdego na swej drodze. Nie oczekuje niczego w zamian. Uwielbia organizować przyjęcia i zapraszać do siebie gości. Przy niej nikt nie czuje się źle i ciężko się z nią nudzić. To prawdziwa przyjaciółka, na której zawsze można polegać. Niezwykle koleżeńska i taktowna.

Praca i kariera zawodowa

Iga jest kobietą sukcesu, która swoją pozycję osiąga dzięki pracowitości i dobrej organizacji. Ma wiele szczęścia w życiu, ale nie polega wyłącznie na nim. Iga to bardzo rozsądna i poukładana osóbka. Cechuje ją ogromna zaradność, obrotność i niezliczone umiejętności. Lubi się doskonalić, nie znosi za to bezczynności. Z zapałem angażuje się w kolejne przedsięwzięcia, nie zapominając jednak o wcześniejszych zobowiązaniach. Doskonale rozporządza czasem i siłami, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. Niekiedy działa wolniej od innych, ale za to świadomie i bez zbędnego ryzyka. Nie rzuca się na głęboką wodę, ponieważ stawia na rozwagę. Musi mieć ogromnego pecha, aby nie osiągnąć zamierzonego sukcesu. Właściwie jest to niemożliwe. Zawsze działa z głową i jest ceniona przez otoczenie.

Predyspozycje zawodowe

Iga sprawdzi się w pracy z ludźmi, na stanowiskach wymagających odporności psychicznej, aktywności oraz ruchliwości.

Patroni Igi

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Iga

Igi, Igienka, Igulek, Igunia, Iguń, Igusia, Iguś

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Iga

Iganowicz, Igański

Znani imiennicy

Iga Baumgart – lekkoatletka specjalizująca się w biegu na 400 metrów
Iga Cembrzyńska – aktorka filmowa i teatralna
Iga Wyrwał – modelka

Przysłowia i powiedzonka

Wykorzystać chciałem Igę, lecz mi pokazała figę!

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.