Znaczenie imienia Ilona

Ilona jest osobą zdecydowaną, odpowiedzialną i staranną. To kobieta sukcesu! Dzięki pozytywnemu podejściu do życia i wielkiej pewności siebie, może spełniać swe marzenia o karierze i szczęściu. Wytrwale walczy o swoje i nie zraża się niepowodzeniami. Ilona posiada klasę i niezachwiane zasady. Nie daje się nie lubić. Jest kobietą wygadaną o radosnym sposobie bycia. Lubi towarzystwo, otacza się znajomymi i rodziną. Własnej często nie zakłada, ponieważ stawia zbyt wysokie wymagania partnerowi życiowemu. Nie zadowala się byle kim – często nie docenia tego, co ma na wyciągnięcie ręki. Niezależnie czy spędzi życie samotnie, czy u boku ukochanego, jej dom będzie zorganizowany i starannie prowadzony.

Pochodzenie imienia Ilona

Ilona to imię, które podobnie jak Helena pochodzi od greckiego słowa helene i selene, co oznacza księżyc.

Rodzina i miłość

Ilona nieustannie marzy o idealnym mężczyźnie i nie zadowala się byle kim! Lubi mieć pewną władzę nad partnerem i postępuje według twardych zasad. Przez swój upór i wysoko stawianą poprzeczkę może niestety spędzić życie samotnie. Potrafi jednak zawalczyć o własne szczęście, pod warunkiem, iż ma o co walczyć, ponieważ to, co jest tuż pod ręką – nie do końca jej odpowiada. W życiu rodzinnym, jak i w pracy, zadba o najmniejszy szczegół i będzie panią domu godną naśladowania. Niezależnie czy spędzi życie samotnie, czy u boku ukochanego mężczyzny, jej dom zawsze będzie dobrze zorganizowany i starannie prowadzony, choć dość surowy.

Imieniny Ilony

Ilona imieniny obchodzi 27 stycznia, 23 kwietnia, 21, 31 lipca, 18, 19 sierpnia, 27 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ilony jest 18 sierpnia.

Życie towarzyskie

Dość surowa romantyczka, posiadająca klasę oraz niezachwiane zasady. Nie daje się nie lubić, chociaż wzbudza pewną zazdrość u innych kobiet. Ilona zdecydowanie otacza się przyjaciółmi przeciwnej płci, z którymi łączy ją silny charakter i niezłomność. Jest to kobieta o radosnym sposobie bycia i optymistycznie patrząca na świat. W jej towarzystwie ludzie przeważnie czują się dobrze. Do tego Ilona lubi plotkować i interesuje się życiem innych – nie pozwala jednak komentować swojej osoby. Jeśli będzie miała ochotę, sama zacznie opowiadać o sobie. Nie ma jednak co liczyć na poznanie jej sekretów – te ukrywa skrzętnie i nie zdradza nawet najbliższej przyjaciółce.

Praca i kariera zawodowa

Ilona jest kobietą sukcesu. Wrodzony optymizm, pozytywne podejście do życia i niezbita pewność siebie pozwalają jej spełnić marzenia o karierze. Zawsze wytrwale walczy o swoje i nie zrażają jej żadne porażki. Odczuwa wręcz satysfakcję, gdy powodzenie nie przychodzi zbyt łatwo. Jako pracownik Ilona jest odpowiedzialna, staranna i godna naśladowania. Dopracuje każdy szczegół powierzonych jej obowiązków. Poza tym kocha wyzwania i nie cofa się na widok skomplikowanych zadań oraz ilości czekającej ją pracy. To kobieta zorganizowana i sumienna.

Predyspozycje zawodowe

Ilona posiada predyspozycje aktorskie i artystyczne. Może z niej być dobra modelka, stewardesa, asystentka oraz nauczycielka.

Patroni Ilony

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Ilona

Ilonka

Formy obcojęzyczne

Ilona (węg.), Ilona (wł.), Alena, olena (czes.)

Nazwiska pochodzące od imienia Ilona

Brak

Znani imiennicy

Ilona Felicjańska – modelka
Ilona Kuśmierska – aktorka
Ilona Łepkowska – scenarzystka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.