Znaczenie imienia Gabriela

Gabriela pracuje w cieniu innych i wykonuje pracę od zaplecza, nie czuje się jednak osobą drugoplanową. Nie da sobą pomiatać. Posiada spokojny charakter oraz interesującą osobowość, co wprowadza zrównoważony dynamizm do jej osobowości. Gabriela jest przy tym bardzo zasadnicza i zawsze wie, co robi. Nie jest jednak typem przywódcy ani karierowicza. Roztacza wokół siebie atmosferę domowego ciepła i bezpieczeństwa. Lubi przebywać w dobrym towarzystwie, dlatego otacza się stałym gronem przyjaciół. Wszystkich zaraża optymizmem. Chętnie pomaga nawet nieznajomym, angażując się w sprawy innych całą sobą. Spokojna i stateczna na co dzień, bywa wulkanem nie do poskromienia w sferze uczuć. Nie prędko zakłada rodzinę.

Pochodzenie imienia Gabriela

Gabriela to żeńska forma imienia Gabriel. Jest to imię pochodzenia hebrajskiego i oznacza wojownika Bożego.

Rodzina i miłość

Spokojna i stateczna w życiu zawodowym, bywa wulkanem nie do poskromienia w sferze uczuć. Ta kokietka nie szybko zakłada zatem rodzinę. Gabriela woli uwodzić, łamać serca i przeżywać bulwersujące romanse, niż być przykładną panią domu. Na pewno jest niezwykle reprezentacyjną partnerką, ale na tym jej rola może się skończyć, jeśli nie spotka na swej drodze odpowiedniego mężczyzny. Musi bardzo chcieć, aby stworzyć miłą atmosferę w związku i dążyć do ugodowego rozwiązywania sporów. Jeśli jej zależy, potrafi być fantastyczną przyjaciółką dla męża, podporą życiową i nieść pomoc partnerowi w trudnych chwilach. Należy pamiętać, że jest osobą energiczną oraz zdecydowaną w działaniach, może zatem szybko porzucić monotonne i nieodpowiadające jej marzeniom życie. Gdy pokocha prawdziwie – pogodzi wszystkie swoje życiowe role i stanie się oddaną współmałżonką oraz bardzo dobrą matką. Jej dom pełen będzie gości, którzy niechętnie będą go opuszczać.

Imieniny Gabrieli

Gabriela imieniny obchodzi 10, 25 stycznia, 7, 10, 19, 27 lutego, 18, 24 marca, 17 lipca, 29 września, 17 października, 19, 27 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Gabrieli jest 17 października.

Życie towarzyskie

Gabriela z reguły jest spokojną i zrównoważoną osobą. Roztacza wokół siebie atmosferę ciepła i bezpieczeństwa. Ceni sobie przyjaźń i bardzo lubi spędzać czas w dobrym towarzystwie. Na wiele spraw patrzy jednak dość subiektywnie i miewa napady złości, których lepiej unikać. Ludzi ocenia szybko, ale za to właściwie. Dobra pamięć natomiast pozwala jej latami rozpamiętywać doznane krzywdy i wyczekiwać momentu rewanżu. Gabriela jest przede wszystkim osobą pełną energii, entuzjazmu oraz otwartą na przeżywanie przygód. W jej towarzystwie zatem ciężko o nudę, chociaż łatwo popaść z nią w tarapaty. Gabriela wybrnie jednak z każdej sytuacji z gracją i spokojem. Otoczona jest gronem życzliwych sobie osób, których nieustannie zaraża optymizmem. Chętnie pomaga nawet nieznajomym, angażując się w sprawy innych całą sobą.

Praca i kariera zawodowa

Zrównoważony dynamizm, spokojny charakter oraz interesująca osobowość to główne cechy Gabrieli. Ta kobieta odważnie idzie przez życie, zdecydowanie zna swoją wartość i nie daje sobą pomiatać. Nie jest jednak typem przywódcy ani karierowicza. Woli pracować w cieniu innych i wykonywać pracę od zaplecza, ale wewnętrznie wcale nie czuje się osobą drugoplanową. Jest bardzo zasadnicza i dobrze wie, co robić. Została stworzona do umacniania fundamentów świata i cichego poświęcenia sprawie. Gabriela potrzebuje uczestniczyć w wielkich przedsięwzięciach. Dlatego wybiera zawody wymagające operatywności, solidności i zaangażowania. Nie wzgardzi częstymi podróżami. Sukcesy odnosi dzięki niebywałej pracowitości oraz zaradności. Na pewno można na niej polegać.

Predyspozycje zawodowe

Gabriela świetnie czuje się w zawodach wymagających ruchu, operatywności i solidności takich jak: modelka, stewardesa, dziennikarka.

Patroni Gabrieli

Bł. Gabriela Bourla (1746-1794) – siostra zakonna z klasztoru urszulanek w Valenciennes we Francji. Podczas Rewolucji Francuskiej wraz z innymi siostrami uciekła do Mons. Niestety ucieczka nie uchroniła jej przed śmiercią. Żołnierze odnaleźli ją wraz z innymi czterema siostrami i jako pierwsze zginęły pod gilotyną.

Odmiany i zdrobnienia imienia Gabriela

Gabcia, Gabi, Gabruś, Gabrynia, Gabrysia, Gabunia, Gabusia

Formy obcojęzyczne

Gabriela, Gabriella, Gabrielle (ogólnie przyjęta forma), Gabrielja (ros.), Gabrijela, Gavrila (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Gabriela

Brak

Znani imiennicy

Gabriela Kownacka – aktorka teatralna i telewizyjna
Gabriela Zapolska (właściwie Maria Gabriela Śnieżko-Błocka) – pisarka i aktorka
Gabriela Mistral – chilijska poetka, laureatka Nagrody Nobla
Gabriela Sabatini – tenisistka argentyńska
Gabrielle Coco Chanel – francuska projektantka mody

Przysłowia i powiedzonka

Panowie! Duchem gdyście słabi – nie pokazujcie się u Gabi.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.