Znaczenie imienia Dominika

Dominika szuka samookreślenia raczej poprzez działanie niż słowa, nie rozdrabniając się w swoich planach oraz dążeniach. Posiada męską umiejętność rządzenia oraz silną osobowość. Nie rezygnuje z pracy związanej z ryzykiem i szybkim podejmowaniem decyzji. Żyje jednak we własnym świecie i jest nieufna wobec ludzi. Jeśli z kimś się zaprzyjaźni, pozostaje mu wierna. Na równi traktuje przy tym mężczyzn i kobiety. Chętnie pomaga, wyróżniając się silną empatią. Wszelkie nieporozumienia wyjaśnia zdecydowanie, ale dyskretnie. Dominika jest kobietą bardzo zmysłową, ale ciężko jej się związać z kimś na stałe – ma bardzo niezależny charakter. Z czasem zostaje niezrównaną panią domu i oddaną żoną.

Pochodzenie imienia Dominika

Dominika jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dominicus – Pański, należący do Boga.

Rodzina i miłość

Miłość do rodziny – owszem! Ale niezależny charakter potrzebuje pewnej dozy swobody. Dominiki nie da się usidlić i przytłoczyć obowiązkami. Jest jednak niezrównaną panią domu i oddaną żoną. Łakomstwo doznań seksualnych i przyjemności tworzą w niej swoistą mieszankę – w zależności od partnera – szczęśliwą lub niebezpieczną. Jest kobietą bardzo zmysłową. W związku Dominiki są zaborcze i zazdrosne – należy mieć się na baczności! Wszelkie nieporozumienia ze swym partnerem wyjaśnia zdecydowanie, ale dyskretnie.

Imieniny Dominiki

Dominika imieniny obchodzi 22 stycznia, 5 lutego, 9 marca, 12 maja, 6 czerwca, 6 lipca, 4, 6, 8 sierpnia, 14 października, 27 listopada, 20, 29 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Dominiki jest 6 lipca.

Życie towarzyskie

Dominika często żyje we własnym świecie i jest nieufna wobec ludzi. Ostrożnie nawiązuje kontakty i dopuszcza do siebie tylko wąskie grono przyjaciół. Na równi przy tym traktuje mężczyzn i kobiety. To zdecydowanie kobieta z klasą, o której względy warto zabiegać. Swoim przyjaciołom pozostaje wierna i zawsze pomaga, charakteryzuje ją bowiem silna empatia. Sama nie dzieli się chętnie swoimi problemami i otacza się pewną aurą tajemniczości.

Praca i kariera zawodowa

Dominika na pewno nie rozdrabnia się w swoich planach i dążeniach. Wytycza sobie śmiałe cele i do nich zmierza. Napotkane przeciwności nie zrażają jej. Podchodzi do życia i kariery zawodowej spokojnie i w przemyślany sposób. To kobieta bardzo inteligentna, obdarzona silną osobowością. Bez problemu uznaje autorytet innych, jeśli jednak sytuacja tego wymaga – sama przejmuje kontrolę nad otoczeniem.

Predyspozycje zawodowe

Dominika sprawdza się w zawodach, w których wymagane jest ryzyko, konsekwencja i szybkie podejmowanie decyzji. Dlatego będzie dobrym specjalistą od spraw marketingu, public relation czy zarządzania.

Patroni Dominiki

Św. Dominika – (Kiriaka z Nikodemii), męczennica z pierwszych wieków chrześcijaństwa, zginęła prawdopodobnie w czasie prześladowania chrześcijan za cesarza Dioklecjana.

Odmiany i zdrobnienia imienia Dominika

Nika, Niczka, Dominisia, Dominiczka

Formy obcojęzyczne

Dominica, Dominika (ogólnie przyjęta forma), Dominique (fr.), Doma, Dominika, Domka (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Dominika

Brak

Znani imiennicy

Dominika Kurdziel – wokalistka
Dominika Misterska – mistrzyni świata w podnoszeniu ciężarów
Dominika Ostałowska – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.