Znaczenie imienia Diana

Diana to twarda wojowniczka – nawet w gniewie nie traci panowania. Ze stoickim spokojem przyjmuje porażki i niepowodzenia. Wytrwale dąży do celu, kierując się logiką. Jest niezależna i bardzo pewna siebie. Ludzi trzyma na dystans, rzadko kiedy okazując uczucia. Nie kupi się jej za czułe słówka. Znajomi lubią ją, ponieważ to urodzona optymistka, chociaż zdaje się być pozbawiona ludzkiego ciepła. Jest pamiętliwa, gardzi słabością, nie lubi patetycznych uścisków oraz całusów. Pozostaje nieufna wobec tego, czego nie da się pojąć rozumem – wobec miłości. Życie seksualne stanowi dla niej temat tabu. Nie jest złą matką ani żoną, o ile ktoś lubi czuć się jak niewolnik. Diana rządzi w domu niepodzielnie!

Pochodzenie imienia Diana

Diana to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzi się od imienia rzymskiej bogini księżyca, płodności, lasów, zwierząt oraz opiekunki kobiet w czasie porodów.

Rodzina i miłość

Życie Diany opiera się na logicznym rozumowaniu, dlatego ciężko jej pogodzić się z uczuciową naturą człowieka. Zdaje się wyzbywać wszelkich natchnień, porywów serca czy też namiętności. Rozumem pojmuje świat. Zrobiłaby więc wszystko, aby pozbyć się z niego zwierzęcych popędów oraz uniesień. Jest bardzo nieufna wobec tego, czego nie da się ująć w sztywne ramy – wobec miłości. Nie znosi wielkich deklaracji uczuciowych, pozostaje niewrażliwa na czułości. Życie seksualne z kolei stanowi dla niej temat tabu i bardzo nie lubi rozmawiać o intymnych sprawach. Nie jest złą matką ani żoną, o ile ktoś lubi czuć się jak niewolnik. Diana króluje w domu niepodzielnie!

Imieniny Diany

Diana imieniny obchodzi 5 stycznia, 16 maja, 10 czerwca, 21 lipca, 11, 13 sierpnia, 21 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Diany jest 10 czerwca.

Życie towarzyskie

Diana bardzo łatwo zjednuje sobie ludzi, ponieważ jest urodzoną optymistką. Niestety nie jest na tyle przystępna, aby otaczać się gronem oddanych przyjaciół. To bardzo nieufna kobieta z trudem okazująca uczucia i sympatię. Odwzajemnia przyjaźń dopiero wtedy, gdy jest przekonana o szczerości i bezinteresowności drugiej strony. Nie kupi się jej za czułe słówka ani za tanie chwyty. Diana nie lubi słabości, patetycznych uścisków, całusków czy publicznego okazywania uczuć. Jest bardzo praktyczna i logiczna. Zdaje się być pozbawiona ludzkiego ciepła. Jeśli kto jej zaszkodzi lub ją zrani – nie wybacza, ale czeka stosownej chwili na rewanż. Wszystko ocenia według własnych kryteriów.

Praca i kariera zawodowa

Diana to wojowniczka o twardym charakterze – nawet w gniewie nie traci panowania nad sobą. Jej wytrwałość przezwycięża wszelkie przeszkody, wobec czego niewiele jest w stanie ją złamać. Ze stoickim spokojem przyjmuje porażki i niepowodzenia, nie poświęcając im zbyt wiele uwagi. To bardzo niezależna kobieta, która nie ulega wpływom. W działaniach opiera się na logicznym rozumowaniu – nie ufa natchnieniom ani wyobraźni. Jest bardzo pewna siebie, a jednocześnie dość niedostępna. Trzyma współpracowników na dystans, ale z powierzonych obowiązków wywiązuje się sumiennie. Wybiera męskie zawody lub takie, w których szybko może osiągnąć posadę kierowniczą.

Predyspozycje zawodowe

Diana idealnie nadaje się do zawodów wymagających walki, rywalizacji, pokonywania trudności ale przede wszystkim wzbudzających uznanie.

Patroni Diany

Bł. Diana Andalo (XIII w.) – pochodziła z Bolonii, gdzie pod wpływem nauk św. Dominika założyła w 1223 r. żeński klasztor dominikański. Trzy lata później zmarła w opinii świętości.

Odmiany i zdrobnienia imienia Diana

Diancia, Dianeczka, Dianiś, Dianka, Dianulka, Dianunia, Dianusia

Formy obcojęzyczne

Diana, Dianna (ogólnie przyjęta forma), Dyana, Dyane (ang.), Diane (fr.), Diana (niem.), Dijana (połud.-słow).

Nazwiska pochodzące od imienia Diana

Brak

Znani imiennicy

Diana Rudnik – dziennikarka
Diana Ross – amerykańska piosenkarka
Diana Spencer – księżna Diana, pierwsza żona księcia Karola, zginęła w Paryżu, w wypadku samochodowym w 1997 r.
Diane Kruger – niemiecka aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Imię rzymskiej bogini nosi Diana, przeto uwielbia być ubóstwiana.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.