Znaczenie imienia Dagmara

Dagmara z werwą planuje swoje życie. Jest pełna ambicji i oryginalna. Ma bogatą osobowość i wszechstronne zainteresowania. Nie daje się jednak do końca poznać. Wiele z tego, co dzieje się w głębi jej duszy, pozostaje tajemnicą, zaś najbliżsi mogą obserwować jedynie skutki wewnętrznych burz i oświeceń. Dagmara często swoimi decyzjami zaskakuje otoczenie. Jest osobą niezależną, czasem nawet nieobliczalną: mało ceni sobie rozsądek i rozwagę, a kieruje się sobie tylko znanymi racjami. Nigdy jednak nie ulega słomianemu zapałowi. Zwykle ufa również swej intuicji, która jej nie zawodzi. W miłości Dagmara bywa jednak zbyt zaborcza, a od partnera oczekuje całkowitego oddania. Jej ograniczać nie można.

Pochodzenie imienia Dagmara

Dagmara to imię pochodzenia skandynawskiego. Oznacza: sławny dzień.

Rodzina i miłość

W miłości Dagmara jest raczej zaborcza, oczekuje od swego partnera całkowitego oddania. Jej związek musi być perfekcyjny. Wie jakiego domu pragnie i urządzi go zgodnie ze swoimi planami oraz gustem. Jeśli coś jej nie odpowiada, spróbuje przejąć kontrolę i dominować. Na pewno nie pozwoli zepchnąć siebie do roli kury domowej! Dagmara jest zdecydowaną marzycielką – jej miłość musi być szalona, prawdziwa, jedyna i nie pozbawiona mocnych wrażeń. Z tego względu, wykazuje się czasami brakiem poczucia rzeczywistości. Potrzebuje partnera zdecydowanego, silnego, ale nie ograniczającego jej! Lepiej pozostawić Dagmarze możliwość aktywności i podróżowania. Wspólne wypady na pewno będą niecodziennym przeżyciem.

Imieniny Dagmary

Dagmara imieniny obchodzi 24 maja, 12, 20 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Dagmary jest 12 grudnia.

Życie towarzyskie

Dagmara jest lubiana, ale brak jej bliskich i stałych przyjaciół. Wszystko wokół niej się zmienia. Do tego jest osobą skrytą – na zewnątrz radosną, niebywale aktywną i ciekawą, ale nie dającą do końca się poznać. Nawet najbliżsi rzadko wszystko o niej wiedzą i potrafią przewidzieć jej zachowania bądź wybory. Nie dopuszcza do swoich tajemnic nikogo. Z łatwością za to odczytuje intencje innych ludzi i bez trudu dostosowuje się do otoczenia. Bez niej świat byłby nudny.

Praca i kariera zawodowa

Dagmara z werwą planuje swoje życie. Jest pełna ambicji i oryginalna – niestety bywa równie niecierpliwa i impulsywna. Nigdy jednak nie ulega słomianemu zapałowi. Posiada ogromny potencjał i prawdopodobnie wykorzysta go w życiu. Z łatwością przyswaja sobie wiedzę i zdobywa niezbędne doświadczenie – wszystko według planu. Nie podejmie się nudnej, żmudnej i ograniczającej pracy. Musi mieć pole do popisu, poczucie niezależności i swobodę działania. Skłonność do dominacji, otwarty umysł oraz ponadprzeciętna intuicja wróżą jej dobrą karierę przedsiębiorcy.

Predyspozycje zawodowe

Dagmara sprawdzi się zarówno jako laborantka, naukowiec, jak i stewardessa czy specjalista od reklamy.

Patroni Dagmary

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Dagmara

Dagma, Dagmar

Formy obcojęzyczne

Dagmara (ogólnie przyj. forma), Dagmar, Drahomira (czes.), Dagomaro (hiszp.)

Nazwiska pochodzące od imienia Dagmara

Brak

Znani imiennicy

Dagmara Duńska – caryca Rosji, matka ostatniego cara Mikołaja II
Dagmara Matuszak – malarka, ilustratorka, autorka komiksów

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.