Znaczenie imienia Danuta

Danuta jest osobą skrupulatną, wnikliwą i pracowitą. Charakteryzuje ją wyjątkowa kultura osobista i subtelność. Lubi poznawać tajemnice życia oraz świata, dlatego sporo czyta. To kobieta pełna energii i temperamentu, ale często zachowuje się dziecinnie. Jest uczuciowa z pewną dozą fałszywej niewinności, która robi duże wrażenie na mężczyznach. I ten seksapil! Danuta potrafi doprowadzić mężczyzn do szaleństwa. Jest również zaborcza, ale w inteligentny sposób, to znaczy podporządkowuje sobie innych, nie przykuwając ich jednak do siebie. Jest kobietą tajemniczą. Potrafi być także dwulicowa, ale jej otoczenie zazwyczaj tego nie dostrzega. Nigdy w widoczny sposób nikogo nie wykorzysta.

Pochodzenie imienia Danuta

Danuta to imię pochodzenia litewskiego od słowa danutie (będącego połączeniem znaczeń niebo i córka) lub łacińskiego, od słowa donata (darowana przez Boga). Możliwe jest również iż wywodzi się z południowosłowiańskich imion Dana, Danka, Danica. Oznacza dziecko darowane przez Boga.

Rodzina i miłość

Danuta nie jest materiałem na matkę. Lubi dzieci, ale sama nie czuje powołania do macierzyństwa. Jeśli zdecyduje się być rodzicem, potrafi być bardzo wymagająca i rzadko rozpieszcza swoje pociechy. Miłość do niej to swoisty masochizm. Sama jest wyrachowana, niezdecydowana i fałszywie nieśmiała, za to pełna seksapilu. Danuta doskonale wie jak zrobić duże wrażenie na mężczyznach, często doprowadza ich do szaleństwa. Gdy dokona wyboru tego jedynego spośród wielu – jest dobrą partnerką i kocha stałą miłością.

Imieniny Danuty

Danuta imieniny obchodzi 3, 10 stycznia, 4, 16 lutego, 7 kwietnia, 24 czerwca, 28 września, 1 października, 11 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Danuty jest 24 czerwca.

Życie towarzyskie

Delikatnie zaznaczająca swą obecność, ale nie bez wpływu na otoczenie. Danuta pragnie by ją widziano, dlatego pewnie udaje dziecko. Ponieważ często zastanawia się nad sobą i analizuje swą dwoistą naturę – zdarza jej się zamykać w sobie. Mimo to ma wielu znajomych, których przyciąga do niej spokój i poczucie bezpieczeństwa. Pozwala sobie pomóc i wykazać się innym, czym dowartościowuje przyjaciół. Nigdy w widoczny sposób nikogo nie wykorzysta – robi to bardzo subtelnie. Mało kto dostrzega jej dwulicowość. Ta kobieta kocha być zagadką i zagadkami świata się interesuje.

Praca i kariera zawodowa

Skromność, pokora, pracowitość i skrupulatność – to według Danuty przepis na sukces. Urzeka swą nieśmiałością i wytwarza wokół siebie aurę spokoju. Dzięki temu potrafi do końca doprowadzić swoje plany zawodowe. Jeśli jej się powiedzie – nabiera pewności siebie – mimo to czuje ciągły niedosyt i żyje ze świadomością, iż jej sukces jest niewspółmierny do zasług. Chętnie przyjmuje pomoc innych i potrzebuje ciągłych zapewnień, że wszystko będzie dobrze. Danuta w ostateczności potrafi radzić sobie sama, jeśli nie ma nikogo obok. Dzięki przemyślanej strategii zdarza jej się poślubić swego szefa.

Predyspozycje zawodowe

Dla Danuty najlepsze zawody to: księgowość, praca biurowa, krawcowa, plastyczka, fryzjerka, kosmetyczka, rehabilitantka.

Patroni Danuty

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Danuta

Danka, Daniś, Danna, Danusia, Danuś, Danuśka, Danutana, Danute, Danutta, Danyta

Formy obcojęzyczne

Danuta (ogólnie przyj. forma), Dany (fr.), Danuta (niem.), Dana, Danica, Danka (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Danuta

Danisz, Daniszewski, Daniś, Daniuszewski, Dankiewicz, Danko, Dankowski, Danowicz, Danysz, Danyszczuk

Znani imiennicy

Danuta Błażejczyk – piosenkarka
Danuta Rinn – piosenkarka
Danuta Szaflarska – aktorka
Danuta Wałęsa – żona prezydenta Lecha Wałęsy

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.