Znaczenie imienia Czesława

Czesława to kobieta zdroworozsądkowa i praktyczna. Posiada stabilną osobowość oraz łagodne usposobienie. Jest niemalże niemożliwym wytrącić ją z równowagi lub sprowokować do kłótni. To dyplomatka mająca rozbrajający uśmiech na każdą okazję. Szybko wybacza i zapomina złośliwości. Jest pogodną, ciepłą oraz odważną osobą. Nie żali się, nie daje poznać po sobie, że ma zmartwienia. Jej ostoją jest dom, a prawdziwym wsparciem rodzina. Wobec bliskich nie ukrywa niczego. To pracowita i gospodarna kobieta. Będzie idealną partnerką na dobre i złe. Zapewni mężowi oraz dzieciom poczucie bezpieczeństwa i ciepło rodzinne.

Pochodzenie imienia Czesława

Czesława to żeńska forma imienia Czesław. Imię wywodzi się z połączenia starosłowiańskich słów: cześć i sława i może oznaczać osobę, która oczekuje sławy.

Rodzina i miłość

Czesława jest typem spokojnej, opanowanej domatorki. Ze swą łagodnością i rozsądkiem potrafi załagodzić niejedno rodzinne starcie, stając się wzorem żony oraz matki. To doskonała kandydatka do wspólnego budowania szczęśliwego ogniska domowego. Podźwignie wiele i otoczy opieką swych bliskich, dając mężowi oraz dzieciom poczucie bezpieczeństwa i ciepło rodzinne. Potrafi być uroczą gospodynią. Przed rodziną nie kryje się jednak ze swymi rozterkami i nie zawsze potrafi robić dobrą minę do złej gry. Bliscy na pierwszy rzut oka wiedzą, kiedy coś ją gnębi i tylko oni mogą ją wesprzeć. Czesława bowiem z domu czerpie moc do stawiania czoła kolejnym problemom.

Imieniny Czesławy

Czesława imieniny obchodzi 12 stycznia, 19 kwietnia, 21 maja, 20 lipca, 2 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Czesławy jest 12 stycznia.

Życie towarzyskie

Uśmiech Czesławy to jej niepodważalny atut i oręż w walce z wszelkimi przeciwnościami losu. Potrafi rozładować gromadzące się wśród znajomych napięcia oraz zjednywać sobie oddanych przyjaciół. To bardzo pogodna i ciepła osoba. Nadto jest niezwykle wyrozumiałą kobietą, która prędko przebacza innym ich nietakty, złośliwości czy wypowiedziane w złości słowa. Rzadko kiedy daje po sobie poznać, iż gnębią ją jakiekolwiek troski bądź zmartwienia. Nadrabia miną i obraca w żart niejeden problem ze swego życia. Siłę czerpie od zaufanych przyjaciół, dlatego tak lubi przebywać w ich towarzystwie. Sama chętnie pomaga i wspiera swych bliskich.

Praca i kariera zawodowa

Czesława ma bardzo zdroworozsądkowe i praktyczne podejście do życia oraz pracy. Posiada stabilną osobowość oraz łagodne usposobienie, co sprawia, iż niezwykle trudno wyprowadzić ją z równowagi lub sprowokować do kłótni. Postara się raczej w dyplomatyczny sposób rozwiązać konflikty w grupie i pogodzić członków zespołu, w którym przyjdzie jej działać. Chętnie angażuje się we wszelakie przedsięwzięcia i ceni sobie pracę, podczas której może pomagać ludziom. Jest lubiana przez współpracowników oraz klientów. To niezwykle pracowita kobieta. Bywa jednak, iż bierze na siebie za wiele obowiązków i nie może im sprostać.

Predyspozycje zawodowe

Czesława świetnie nadaje się do takich zawodów jak: dziennikarka, tłumaczka, przewodniczka i pilotka wycieczek albo handlowiec.

Patroni Czesławy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Czesława

Czesia, Czeszka, Cześka

Formy obcojęzyczne

Ceslava (ogólnie przyjęta forma), Honorata (łac.)

Nazwiska pochodzące od imienia Czesława

Brak

Znani imiennicy

Czesława Celińska – aktorka
Czesława Maria Cieślak (Violetta Villas) – piosenkarka
Czesława Oknińska – przyjaciółka Witkacego, razem z pisarzem popełniła samobójstwo w 1939 r.

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.