Znaczenie imienia Celina

Celina jest niezwykle swobodną i pełną radości życia kobietą. Nigdy przy tym nie wiadomo, czy wybuchnie, czy też zacznie śpiewać. Nie usiedzi długo w miejscu i rzadko kończy to, co zaczęła. Brak jej stałości i równowagi. Ma skłonność do przesadzania w gniewie, aby wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Przede wszystkim pragnie intensywnie uczestniczyć w życiu świata – nie znosi bycia pomijaną. Chętnie udziela porad i pomocy, ale najchętniej przejmuje kontrolę nad swoimi przyjaciółmi. Celinę cechuje wielka pewność siebie, chociaż jest romantyczką o sentymentalnej naturze. Mimo to jest to idealna gospodyni i żona. Prowadzenie domu jest dla niej najpiękniejszą pracą. Prezentuje się korzystnie w każdej sytuacji.

Pochodzenie imienia Celina

Celina jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa caelum (niebo); również skrót od imienia Marcelina.

Rodzina i miłość

Celina to wierna romantyczka o naturze sentymentalnej, co wpisuje się w jej naturę aktorki. Stara się jednak to ukrywać – w pewnej mierze jej się udaje. Jej sfera seksualna jest ograniczona przez wszelakie tabu społeczne i rodzinne. Jest mimo to idealną gospodynią i żoną. Prowadzenie domu to dla niej najpiękniejsza praca, której oddaje się z zamiłowaniem. Lubi wystawnie podejmować gości, zadba o dom, a ukochanemu nie odmówi niczego. Jest jednak bardzo zaborcza i łatwo ją zranić. Jej partner musi być nieustannie czujny i dbać o zapewnienie stabilności w związku. Jeśli Celina przestanie ufać – przestanie kochać i odejdzie. O rodzinę potrafi walczyć jak prawdziwa lwica.

Imieniny Celiny

Celina imieniny obchodzi 21 października, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Celiny jest 21 października.

Życie towarzyskie

Celina posiada niecodzienny urok – korzystnie prezentuje się w każdej sytuacji. Kocha tańczyć, śpiewać, bawić się – musi być ciągle aktywna i w ruchu. Czasami unosi się gniewem, ale tylko po to, by dodać sobie odwagi i wywrzeć wrażenie na otoczeniu. Przede wszystkim pragnie intensywnie uczestniczyć w życiu świata – nie zniosłaby pominięcia! Chętnie udziela porad i pomocy, ale najchętniej przejmie kontrolę nad życiem swych przyjaciół. Jest bardzo pewna siebie, przez co czasem potrafi być bezceremonialna, nieuprzejma, nietaktowna i zranić słowem. Nigdy nie wiadomo kiedy dojdzie u niej do wybuchu złości a kiedy radości. Gdy jest szczęśliwa – może rozpieszczać i wręcz zagłaskać przyjaciół!

Praca i kariera zawodowa

Rewelacyjna aktorka i artystka! Duch niespokojny podobny do rwącego potoku, który posiada wyjątkową zdolność przystosowywania się. Celina jest niezwykle swobodną i pełną radości życia kobietą. Dlatego odnajdzie się w każdej roli – i tej życiowej, i tej scenicznej. Niestety pomimo ruchliwości, wielu pomysłów i mnóstwa spraw na głowie, rzadko kiedy kończy to co zaczęła. Brak jej stałości i równowagi, nie jest to jednak niepokojące. Jak typową aktorkę – bardziej interesuje ją własne wnętrze i rozwój osobowości, niż praca.

Predyspozycje zawodowe

Dla Celiny odpowiednie zawody to: artystka estradowa, aktorka komediowa, bizneswoman, handlowiec, tłumaczka.

Patroni Celiny

Św. Celina – matka świętego Remigiusza. Czczona zwłaszcza w okolicach Reims i Laon we Francji.

Odmiany i zdrobnienia imienia Celina

Celinka, Celka, Celia, Celimena

Formy obcojęzyczne

Celina (ogólnie przyj. forma), Celine, Selina (ang.), Celine (fr.), Kilina, Koilina (gr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Celina

Celiński, Celkowski

Znani imiennicy

Celina Szymanowska (XIX w.) – żona Adama Mickiewicza
Celine Dion – piosenkarka kanadyjska

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.