Znaczenie imienia Cezary

Cezarego cechuje bardzo zrównoważona osobowość. Jest mężczyzną o trwałym i opanowanym charakterze, ale jednocześnie posiada dużą siłę przebicia i żywotność. W życiu kieruje się prostymi zasadami – stawia na stabilność, odpowiedzialność oraz uczciwość. Realnie patrzy na świat i nie ulega mrzonkom. To solidny i pracowity człowiek. Umiejętnie dobiera sobie przyjaciół oraz środowisko życia. Bywa nerwowy i impulsywny, ale bardzo rzadko. Cezary jest przede wszystkim lojalny oraz przyjacielski. Często osiąga znaczną pozycję społeczną, ponieważ ludzie go cenią. Posiada wesołe usposobienie i duże poczucie humoru. Ożywia się wśród zaufanych osób. W miłości jest wierny i uczuciowy, kieruje się sercem.

Pochodzenie imienia Cezary

Cezary jest to imię pochodzenia łacińskiego, prawdopodobnie od słowa caedere (ciąć, wycinać), co miało oznaczać: wycięty z łona matki (stąd pojęcie „cesarskie cięcie”) lub słowa caesaries (kędzierzawy, o bujnych włosach).

Rodzina i miłość

Cezary zdolny jest do niemałych poświęceń, gdy chodzi o dobro jego rodziny. Nie zawsze jednak zostaje odpowiednio dobrze zrozumiany i doceniony. Jest to mężczyzna wierny i solidny. W miłości słucha podszeptów serca i nie jest obojętny na jego drgnięcia. Natychmiast wyczuje, gdy w jego związku coś nie gra. Od razu też wie, czy jego pożycie jest udane. Jeśli trafi na odpowiednią kobietę – w pełni korzysta ze swoich możliwości, aby zapewnić jej szczęście. Jest stały w uczuciach i można na nim polegać. To człowiek o dużej moralności. Życie z nim jest proste i przebiega według określonych zasad – dość rygorystycznych, ale skutecznych i nieciążących nikomu. Cezary pragnie mieć dzieci i o nie dba, zwłaszcza o ich edukację i wychowanie.

Imieniny Cezarego

Cezary imieniny obchodzi 12 stycznia, 21, 25 lutego, 8, 15 kwietnia, 15 maja, 22 lipca, 26, 27 sierpnia, 27, 28 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Cezarego jest 27 sierpnia.

Życie towarzyskie

Bywa nerwowy i impulsywny, ale bardzo rzadko. Cezary jest przede wszystkim człowiekiem lojalnym i przyjacielskim. Jego spojrzenie na świat jest bardzo proste – wystarczy rozumieć ludzi i kierować się miłością. To ostoja praktycyzmu i konsekwencji. Tymi zasadami kieruje się przy wyborze najbliższych przyjaciół i środowiska życia. Przebywa zawsze w doborowym towarzystwie. Jest bardzo konsekwentny w tym, co robi i w swoich poglądach. Często osiąga znaczną pozycję społeczną, ponieważ ludzie go cenią. Jest również wesołym kumplem z dużym poczuciem humoru. Do tego lojalnym i przyjacielskim. Ożywia się wśród bliskich i zdarza mu się przewodzić w środowisku, za co zdobywa tylko większą sympatię.

Praca i kariera zawodowa

Proste zasady i nieskomplikowana osobowość – to recepta na szczęście Cezarego. Jest on człowiekiem bardzo stabilnym, odpowiedzialnym i uczciwym. Każdy może na nim polegać – zarówno w pracy, jak i życiu prywatnym. Dzięki dużej aktywności, ambicji oraz nietuzinkowej inteligencji, łatwo osiąga zamierzony sukces. Często jest stawiany innym za wzór, ale nigdy nie popada w przesadny zachwyt nad swoją osobą i nie jest próżny. Cezary to człowiek solidny, pracowity i poważny. Realnie patrzy na świat i nie ulega mrzonkom. Zdarza mu się jednak zatracić w pracy i zaniedbać zdrowie. Lubi się uczyć i doskonalić, a pomagają mu w tym znakomita pamięć i erudycja.

Predyspozycje zawodowe

Wymarzone zawody dla Cezarego to wojskowy, aktor, dziennikarz, fotografik lub informatyk. Sprawdzi się również jako biznesmen.

Patroni Cezarego

Św. Cezary z Nazjanzu – Lekarz z Konstantynopola, który przeżywszy trzęsienie ziemi, na kilka miesięcy przed śmiercią kazał się ochrzcić i zmienił się wewnętrznie.
Św. Cezary z Arles – Był mnichem, a w 503 roku został wybrany biskupem Arles. Wielki autorytet wśród biskupów galijskich. Zwalczał arianizm i semipelagianizm.

Odmiany i zdrobnienia imienia Cezary

Czarek, Czaruś

Formy obcojęzyczne

Caesar, Cesare (ang.), Caesar, Cäsar, Cäsarius (niem.), Césaire (fr.), Cesareo (hiszp.), Cesare, Cesario (wł.), Kesarios, Kaisarios (gr.), Cezar, Kesar, Kesarij (ros.).

Nazwiska pochodzące od imienia Cezary

Cesarski, Cesarz, Cezar, Cezariusz, Cezarski, Cezarewicz, Cezaryk

Znani imiennicy

Cezary Harasimowicz – scenarzysta filmowy
Cezary Julski – aktor
Cezary Pazura – aktor filmowy
Cezary Plater (1810-1869) – działacz emigracyjny

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.