Znaczenie imienia Cyprian

Cyprian ma skłonność do zamykania się w sobie i osądzania innych z surowością. Jest bardzo subiektywny i rzadko próbuje postawić się na czyimś miejscu. Jego brak dyplomacji, dzikość i przemądrzały ton mogą budzić niechęć. Bywa szczery do bólu, prostacki, ale z zaciekłością zwalcza kłamstwo oraz obłudę. Cyprian jest bardzo uczciwym człowiekiem, który konsekwentnie dąży do obranego celu. Powierzone mu zadania wykonuje dobrze, jednak nie lubi się przemęczać i zawsze wybiera najkrótszą drogę. Pragnie uchodzić za najlepszego we wszystkim i zdobyć uznanie otoczenia. Mimo to jest dobrym współmałżonkiem, zgodnym partnerem i wzorowym rodzicem. Jego dom jest zawsze otwarty dla garstki oddanych przyjaciół.

Pochodzenie imienia Cyprian

Cyprian jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa Kyprios (cypryjski). Pierwotnie oznaczało osobę rodem z Cypru.

Rodzina i miłość

Mimo wszystko Cyprian jest dobrym współmałżonkiem, zgodnym partnerem i wzorowym rodzicem. Jego dom jest zawsze otwarty dla garstki oddanych przyjaciół – nie zabraknie im niczego. Cyprian lubi żyć wystawnie, ale nie jest skąpy. Poza tym kocha podróże, przygody oraz dobrą zabawę. Swoim bliskim pragnie zapewnić to, co najlepsze i nie podejmie decyzji o związku, dopóki nie osiągnie odpowiedniego statusu majątkowego. Pomimo introwertycznej natury, pragnie ciepła, miłości i akceptacji od swej wybranki. Do jego serca prowadzi prosta droga, ponieważ Cyprian jest czułym i wrażliwym mężczyzną. Kobieta, która zapanuje nad jego despotyczną i prostacką naturą, odnajdzie w jego ramionach spokój, stabilizację i mnóstwo miłości.

Imieniny Cypriana

Cyprian imieniny obchodzi 16, 26 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Cypriana jest 16 września.

Życie towarzyskie

Szczery do bólu. Z niezwykłą nieraz zaciekłością zwalcza kłamstwo i obłudę. Brak mu umiejętności dyplomatycznych i jakiejkolwiek empatii. Nie liczy się ze słowami, przez co rani ludzi. Jest nadmiernie subiektywny i często wzbudza ogólną niechęć otoczenia. Nie jest łatwy w pożyciu i kontaktach towarzyskich. Przejawia despotyczne zachowania, jest przemądrzały i prostacki. Nie toleruje ludzkich słabostek i bez ogródek wytknie je każdemu. Jeśli pomaga innym, to tak, aby nikt tego nie widział. Wszystko to tworzy mur oddzielający go skutecznie od świata – Cyprian bowiem ma skłonności do zamykania się w sobie i nie ufa ludziom. Pragnie uchodzić za najlepszego we wszystkim i być docenianym, ale niezbyt dobrą drogę obrał do tego celu.

Praca i kariera zawodowa

Uczciwy i konsekwentny w swych działaniach Cyprian sprawia wrażenie dobrego pracownika. Śmiało i wytrwale podąża ku zaszczytom, które się dla niego liczą. Jest trochę dziki w kontaktach z ludźmi i potrafi być gruboskórny – nie bawi się w dyplomatę i nie zależy mu na tym. Swoje zadania wykonuje dobrze. Jest nadto wytrwały oraz skuteczny, często obiera najkrótszą drogę do celu. Nie lubi się przemęczać. Pragnie za to być najlepszy we wszystkim i zawsze. Dzięki determinacji i nieustannej woli rywalizacji osiąga wiele w życiu i raczej nie ma opcji, aby było inaczej!

Predyspozycje zawodowe

Cyprian nadaje się do pracy w służbach mundurowych. Będzie również świetnym chirurgiem, inżynierem lub biznesmenem.

Patroni Cypriana

Święty Cyprian – Był biskupem Kartaginy i wygnańcem. Doktor Kościoła, jeden z najwcześniejszych pisarzy chrześcijańskich. Pierwszy biskup Afryki. Napisał traktat o jedności Kościoła.

Odmiany i zdrobnienia imienia Cyprian

Cyprianek, Cypek, Cypryś

Formy obcojęzyczne

Cyprianus (łac.), Cyprian (ang.), Cyprianus, Zyprian (niem.), Cyprien (fr.), Cipriano (hiszp., wł.), Kuprianos, Kiprianos (gr.), Kuprijan, Kiprian (ros.).

Nazwiska pochodzące od imienia Cyprian

Cypranowski, Cyprański, Cypriak, Cyprianik, Cypriankiewicz, Cyprianowski, Cypriański, Cyprijański, Cyprusewicz, Cuprusiński, Cypruszewicz, Cyprych, Cypryjski, Cypryk, Cyprykowski, Cypryło, Cypryniak, Cyprynowski, Cypryński, Cyprys, Cyprysiak, Cyprysiński, Cypryszewski

Znani imiennicy

Cyprian Godebski (1765-1803) – poeta i pisarz
Cyprian Godebski (wnuk poety) (1835-1909) – rzeźbiarz
Cyprian Kamil Norwid (1821-1883) – poeta

Przysłowia i powiedzonka

Od Cypriana aż do Jana gdy pogoda zakichana, to od Jana do Jerzego ciągle jeszcze nic nowego, a gdy Jerzy się rozśmieje, to za kilka dni znów leje.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.