Znaczenie imienia Bronisław

Bronisław to wymarzony pracownik – sumienny, solidny i spokojnie wypełniający swe obowiązki. Nie jest jednak pracoholikiem. To perfekcjonista oraz doskonały fachowiec. Cieszy się dobrą opinią i odnosi liczne sukcesy. Ponadto jest rozsądny, rozważny, bardzo chętnie angażuje się w akcje społeczne. Potrafi zdobyć przewagę w grupie i nadaje się do roli lidera. Niestety w kontaktach towarzyskich i w związku bywa zarozumiały oraz kapryśny. Choć to gorący i bardzo uczuciowy mężczyzna, który buduje trwałe związki, życie z nim nie jest proste. Ma skłonności do nadmiernej krytyki i wygórowanych wymagań.

Pochodzenie imienia Bronisław

Bronisław to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Składa się z członów broni (bronić, strzec) i sław (sława) co znaczy: ten, kto broni sławy. Imię to było dumnie noszone przez słowiańskich rycerzy średniowiecznych.

Rodzina i miłość

Bronisław zachowawczy jest także w kwestii uczuć i związków między dwojgiem ludzi. Nie oznacza to, iż jest oziębły lub nieprzystępny. Wręcz przeciwnie. To zazwyczaj gorący i bardzo uczuciowy mężczyzna, który buduje trwałe związki. Nie ulega miłostkom i kieruje się zasadami w życiu partnerskim. Swej miłości oraz zaangażowania nie trwoni na lewo i prawo, ale poszukuje tej jedynej, odpowiedniej kobiety, z którą spędzi resztę życia. Nie uznaje rozwodów. Niestety jego chwiejna natura daje się we znaki w pożyciu rodzinnym. Bronisław może miewać dziwne kaprysy i zachcianki, którym ciężko będzie sprostać. Bywa, iż zdenerwowany tym faktem zarzuca bliskim, że nie zależy im na jego szczęściu.

Imieniny Bronisława

Bronisław imieniny obchodzi 12 czerwca, 18 sierpnia, 1, 3, 6 września, 6 października, 1 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bronisława jest 12 czerwca.

Życie towarzyskie

Niestety Bronisław bywa zarozumiały i kapryśny. Zdarza się, iż nie panuje nad tym lub nie chce zapanować. Ma również skłonności do nadmiernej krytyki i wymaga od innych tego, czego nie są w stanie zrealizować. Sam potrafi wywyższać się w towarzystwie przy każdej okazji, podkreślając swe zasługi i atuty, zwłaszcza gdy mu się akurat powodzi. Zatem z trudem nawiązuje zażyłe przyjaźnie i utrzymuje trwałe kontakty towarzyskie. Bywają ludzie, którzy wręcz od niego stronią. Bronisław chętnie jednak udziela pomocy i można liczyć na jego zaangażowanie we wszelakie inicjatywy lokalne. Ma silną potrzebę czucia się potrzebnym i docenianym, dlatego tak wyraźnie poszukuje akceptacji. Przy bliższym poznaniu okazuje się bardzo otwartym i sympatycznym człowiekiem, który chętnie spędza czas z ludźmi, nie budując przy tym wielu barier. Jest serdeczny i nikogo nie lekceważy.

Praca i kariera zawodowa

Bronisław to sumienny oraz solidny pracownik – szczyt marzeń niejednego szefa. To mężczyzna, który nade wszystko ceni ciężką i spokojną pracę. Nie jest przy tym typowym pracoholikiem. Z pewnością natomiast zalicza się do grona perfekcjonistów i idealistów. Otrzymane zadania dokładnie analizuje, aby móc wykonać je z typową sobie doskonałością. Cieszy się przez to dobrą opinią i odnosi liczne sukcesy. Wszystko to pod warunkiem, że podąża wyraźnie wytyczoną drogą. Bronisław posiada rzadki zmysł dyplomatyczny i umiejętnie posługuje się słowem, dzięki czemu potrafi przekonać ludzi do swoich racji. Mało kto może mu się oprzeć, dlatego zazwyczaj zdobywa on przewagę w grupie i władzę, o której marzy. To dobry przywódca – rozsądny, rozważny i chętnie angażujący się we wszelakie akcje charytatywne oraz społeczne. Chętnie wybierany jest na przedstawiciela związku zawodowego lub pełnomocnika grupy pracowników.

Predyspozycje zawodowe

Bronisław będzie bardzo dobrym fachowcem w wielu zawodach lecz szczególnie świetnie radzi sobie w pracach rzemieślniczych.

Patroni Bronisława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Bronisław

Broncio, Broneczek, Bronek, Bronio, Bronko, Bronunio, Bronusio, Bronuś

Formy obcojęzyczne

Bronislau (ang.), Bronislav, Bronislaus (niem.), Bronislas (fr.), Bronislao (hiszp., wł.), Vronislavos (gr.), Bronislav (ros., czes., słow.), Branislav, Branko (połud.-słow.), Bronislovas, Bronius, Bronys (litew.).

Nazwiska pochodzące od imienia Bronisław

Bronacki, Bronecki, Broniatowski, Broniecki, Broniewicz, Broniewski, Bronikowski, Bronisiewicz, Bronisławski, Broniszkiewicz, Bronkiewicz, Bronowski

Znani imiennicy

Bronisław Czech – narciarz okresu międzywojennego, trzykrotny olimpijczyk
Bronisław Geremek – historyk i polityk, minister spraw zagranicznych, poseł
Bronisław Komorowski – prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Bronisław Malinowski – lekkoatleta, biegacz, olimpijczyk

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.