Znaczenie imienia Bożena

Bożena najlepiej się czuje, gdy żyje szybko, wokół niej dużo się dzieje, a ludzie nie narzekają i nie marudzą. Jest szczerą i energiczną optymistką. Nie brak jej przyjaciół oraz znajomych, zawsze bywa życzliwa i docenia każdego w swym otoczeniu. Żyje z wielkim rozmachem oraz fantazją – nikt się z nią nie nudzi, ani nie odczuwa przy niej skrępowania. Bożena bywa też niezwykle zaradna, potrafi zawrzeć korzystne dla kariery znajomości. Nie znaczy to, iż do niczego nie dochodzi sama. Sama wszak dba o zapewnienie sobie odpowiedniego poziomu życia. Lubi otaczać się luksusem i wiele podróżować. Nie przywiązuje wagi do przyziemnych obowiązków. Partnerowi chętnie pomoże w interesach, gwarantując sukces.

Pochodzenie imienia Bożena

Bożena to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: obdarowana przez Boga lub darowana od Boga.

Rodzina i miłość

Nie jest to kobieta rodzinna. Umiłowanie zmian, podróży i życia towarzyskiego nie dają jej możności odpowiedniego zajęcia się rodziną. Nie przykłada wagi do przyziemnych obowiązków, ale gdy zachodzi potrzeba potrafi zadziwić otoczenie zaradnością i wytrwałością. Lepiej pozwolić jej na zmiany niż patrzeć, jak robi się zgryźliwa. Jeśli trafi na pełnego inwencji partnera – zdecydowanie pomoże mu w interesach i przyczyni do sukcesu. Prawdziwa miłość jest w stanie zatrzymać ją w domu. Należy jednak zostawić jej możliwość odbywania wielu podróży, aby zaspokoić jej fascynację światem – ostatecznie mogą to być wspólne wypady.

Imieniny Bożeny

Bożena imieniny obchodzi 13 marca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bożeny jest 13 marca.

Życie towarzyskie

Bożena jest wybuchowa i lubi dużo gadać – na pewno powtórzy każdą plotkę i podchwyci każdą sensację. Jej życie również jest pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Należy przy tym pamiętać, iż jest nieugięta, pozbawiona litości i wszelkich skrupułów – lepiej nie wchodzić jej w drogę i nie przyczyniać się do jej porażek. Mimo to Bożena nie narzeka na brak przyjaciół, jest osobą szczerą, życzliwą i potrafi docenić każdego ze znajomych. Nikt nie czuje przy niej skrępowania, ponieważ jest bardzo komunikatywna. Bożena żyje z rozmachem i fantazją – co dodatkowo dodaje jej uroku.

Praca i kariera zawodowa

Bożena to energiczna i zaradna kobieta. Potrafi zorganizować sobie czas, zwłaszcza gdy potrzebuje go na przejrzenie prasy, obejrzenie serialu w telewizji lub spotkanie z przyjaciółmi. Stawia na dobra materialne, ale swój sukces bardziej opiera na znajomościach i współpracy z wpływowymi ludźmi, niż własnym zaangażowaniu. Nie nadaje się do piastowania wysokich stanowisk, ponieważ nie potrafi długo przebywać w jednym miejscu. To jednak żaden problem i żadna przeszkoda – taki ma styl życia i tak jej pasuje. Jest za to wspaniałym współpracownikiem wszędzie tam, gdzie akurat się znajdzie.

Predyspozycje zawodowe

Dla Bożeny najlepszymi zawodami są: nauczycielka, prawnik, bizneswoman i handlowiec.

Patroni Bożeny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Bożena

Bożenka, Bożana, Bożechna, Bożna

Formy obcojęzyczne

Bozena, Bozana, Bozina (ogólnie przyj. formy)

Nazwiska pochodzące od imienia Bożena

Brak

Znani imiennicy

Bożena Dykiel – aktorka
Bożena Krzywobłocka – historyk sztuki
Bożena Targosz – prezenterka telewizyjna
Bożena Walter – dziennikarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.