Znaczenie imienia Bogusława

Głównymi walorami Bogusławy są jej pogoda ducha i przyjazne usposobienie. To bardzo taktowna oraz życzliwa kobieta, chętnie widziana w każdym towarzystwie. Do tego posiada ogromne pokłady altruizmu i niesie pomoc każdemu potrzebującemu. Sama także lubi przebywać wśród ludzi, przeżywać przygody i podróżować. Jest szczera, wesoła oraz uczciwa. Wierzy we własne możliwości. Nie powinna jednak brać na siebie zbyt wielu odpowiedzialnych i uciążliwych obowiązków, gdyż staje wówczas zbyt spięta i nieprzyjemna. To zazwyczaj wzorowa matka i oddana współmałżonka, która ceni życie rodzinne. Dobrze ją jednak wspierać w najcięższych czynnościach, aby nie wpadła w monotonię i nie stała się zgorzkniała.

Pochodzenie imienia Bogusława

Bogusława to imię pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ta, która sławi Boga. Jest to żeńska forma imienia Bogusław.

Rodzina i miłość

Chęć niesienia pomocy innym, otwartość, szczerość i pogodne usposobienie przelewają się także na rodzinne relacje Bogusławy. To zazwyczaj wzorowa matka i oddana współmałżonka. Jest opiekuńcza, odpowiedzialna i bardzo kocha swych bliskich. Bogusława jest rodzinną kobietą, która stara się zapewnić harmonię domowego ogniska. Bliscy powinni jednak ją wspierać, a czasem nawet wyręczać w najcięższych lub uciążliwych czynnościach. W przeciwnym wypadku przemęczona oraz znużona Bogusława wpadnie w monotonię, która pozbawi ją wszelkiego zapału oraz chęci życia. Zgorzkniała, jest nie do zniesienia i szybko się starzeje.

Imieniny Bogusławy

Bogusława imieniny obchodzi 13 stycznia, 24 lutego, 20, 22 marca, 18 kwietnia, 19, 29 maja, 1 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bogusławy jest 29 maja.

Życie towarzyskie

Bogusława ceniona jest przede wszystkim za swoją pogodę ducha i wesołe usposobienie. Ludzie chętnie przebywają w jej towarzystwie, gdyż czują się przy niej dobrze. Jest pełna taktu, towarzyskiej ogłady oraz życzliwości. Nikogo nie okłamie i nie oszuka. Dlatego cieszy się powszechnym szacunkiem i sympatią, a każde drzwi stoją przed nią otworem. Sama też lubi przebywać wśród ludzi, przyjaciół dobiera sobie jednak z dużą starannością. To tym najbliższym zwierza się ze swych sekretów. Nie daje jednak nikomu odczuć swej niedostępności. Bogusława lubi podróże i zwiedzanie egzotycznych krajów. Poszukuje przygód oraz zabawnych sytuacji, które mogłaby przelać na papier, doskonaląc swe umiejętności pisarskie.

Praca i kariera zawodowa

Niewiele można jej zarzucić. Jest szczera, życzliwa i prawdomówna. Do tego posiada ogromne pokłady altruizmu, przez co chętnie poświęca się dla dobra innych. Cechuje ją wielka wiara we własne możliwości, chociaż zdarzają się jej chwile zwątpienia w to, czy wszystkiemu podoła. Przez całe życie jednak pracuje nad sobą i doskonali się. Nie powinna obejmować stanowisk związanych z dużą odpowiedzialnością i stresem, gdyż staje się wówczas zbyt spięta i nieprzyjemna. Bogusławę cechuje spora inteligencja i duży takt. Ma pogodne usposobienie i nie waha się przed podjęciem nawet bardzo trudnych wyzwań oraz obowiązków.

Predyspozycje zawodowe

Bogusława dobrze radzi sobie w kontaktach z innymi osobami, dlatego preferuje zawody oparte na tym. Chętnie zostanie handlowcem, stewardessą lub pielęgniarką, a ponieważ posiada spory talent pedagogiczny, odnajdzie się także w roli przedszkolanki, nauczycielki lub wychowawcy.

Patroni Bogusławy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Bogusława

Bogna, Bogunia, Bogusia, Boguszka, Boguśka

Formy obcojęzyczne

Bohuslava, Božislava (czes.), Gottlobin (niem.), Bogosava, Bogoslava (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Bogusława

Brak

Znani imiennicy

Bogusława Jeżowska-Trzebiatowska – fizykochemik
Bogusława Latawiec – pisarka
Bogusława Olechnowicz – judoczka
Bogusława Pawelec – aktorka
Bogusława Schubert – aktorka filmowa i teatralna
Bogusława Tomasiak – wioślarka, mistrzyni olimpijska

Przysłowia i powiedzonka

Sławna jest z tego Bogusława, że ciągle myśli o ubawach.
Po ożenku z Bogusławą pożegnasz się z męską sławą.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.