Znaczenie imienia Blanka

Blanka to kobieta niezależna, która chadza własnymi drogami. Bywa dość pobudliwa, uczuciowa i z trudem znosi porażki. Posiada bogatą wyobraźnię i wyjątkowy zmysł artystyczny. Często los nie skąpi jej talentów twórczych, co przekłada się na jej wybory zawodowe. Blanka jest typem introwertyczki, czującej się dobrze tylko we własnym świecie. Mimo to nie stroni od towarzystwa, jednak woli przyjaźnić się z mężczyznami. Nieustannie marzy o klejnotach, pałacu i księciu. Nie lubi poświęcać zbyt wiele uwagi sprawom przyziemnym, dlatego nie pasuje do niej rola gospodarnej żony i przykładnej matki. Ponieważ żyje w wyimaginowanym świecie, zdarza jej się mimowolnie kłamać.

Pochodzenie imienia Blanka

Blanka jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa blankus (biały, jasny), lub z romańskiego.

Rodzina i miłość

Blanka nie lubi zobowiązań i monotonii. Bardziej zdobywa mężczyzn niż planuje założenie rodziny i stabilizację. Jej partner powinien być zamożny, ponieważ Blanka kocha zbytki i luksus. Nie wydaje się być dobrą matką i panią domu – natura artysty i skłonności do fantazjowania nie pozwalają jej zajmować się sprawami przyziemnymi.

Imieniny Blanki

Blanka imieniny obchodzi 26 lipca, 2 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Blanki jest 26 lipca.

Życie towarzyskie

Blanka jest dość towarzyska, ale zdecydowanie przedkłada kontakty z mężczyznami nad przyjaźnie kobiece. Każda przedstawicielka tej samej płci to dla niej potencjalna rywalka, a porażki Blanka z trudem znosi. Jest to kobieta pamiętliwa i rzadko kiedy wybacza wyrządzone krzywdy. Chociaż pragnie mieć znajomych, to bardziej niż uczestniczyć w ich życiu i problemach – angażuje ich w swoje. Najlepiej jednak, jak na artystę przystało, czuje się sama w swoim własnym świecie.

Praca i kariera zawodowa

Niezależna kotka chadzająca swoimi drogami. Dość pobudliwa i kapryśna, za to posiada bogatą wyobraźnię i zmysł estetyczny. Blanka nie daje się dopasować do sztywnych konwenansów najpierw szkoły, a potem korporacji. Ona potrzebuje swobody, wolności i możliwości realizowania swych pasji. Blanka jest kobietą z wrodzonym poczuciem piękna i talentem literackim. Swoje życie wiąże ze sztuką. Wybiera tylko te zawody, które dają jej możliwość spełnienia wizji artystycznych.

Predyspozycje zawodowe

Blanka najlepiej radzi sobie w wolnych zawodach takich jak zawody twórcze i rękodzieło. Może być malarką, projektantką ubrań lub biżuterii, a także modelką. Dobrze sprawdzi się również w psychologii.

Patroni Blanki

Św. Blanka – córka króla Kastylii Alfonsa IX. Miała znaczny wpływ na syna, króla Francji Ludwika IX.

Odmiany i zdrobnienia imienia Blanka

Blaneczka, Bianka

Formy obcojęzyczne

Blanka, Bianka (ogólnie przyjęta forma), Blanche, Gwen (ang.), Blanche (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Blanka

Blanc, Blank, Blanke, Blankiewicz

Znani imiennicy

Blanka Danilewicz – dziennikarka
Blanka Iselonis – polska snowbordzistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.