Znaczenie imienia Bernadeta

Bernadeta to uśmiechnięta i urocza kobieta o zrównoważonym i łagodnym charakterze. Bywa jednak niesłusznie postrzegana jako groźna osoba i rywalka. Bernadeta często ustępuje i przytakuje innym, aby uniknąć zatargów oraz spięć. Pogodne usposobienie dostarcza jej wielu znajomych. Ma miliony pomysłów na minutę i nikt nie usłyszy od niej słowa narzekania. Dba o dobre relacje z otoczeniem i lubi obdarowywać. Jest pewna siebie, choć rzadko to okazuje. Bernadeta nie przywiązuje wagi do kariery i pieniędzy, bardziej ceniąc sobie życie rodzinne. To jej partner powinien wykazać się zaradnością w interesach i zapewnić środki na utrzymanie domu. Bernadeta z kolei zadba o szczęście rodzinnego gniazdka.

Pochodzenie imienia Bernadeta

Bernadeta to imię pochodzenia staro-niemieckiego: bero, Bern – niedźwiedź i hart – silny.

Rodzina i miłość

Samotność jest jej wrogiem – nie cierpi być sama. Jest stworzona do posiadania licznej i szczęśliwej rodziny – nad czym pracuje całym sercem. Kocha dzieci i całkowicie poświęca się opiece nad nimi. Nie przywiązuje wagi do kariery ani pieniędzy, dlatego jej mąż powinien być zaradny finansowo i dostarczać potrzebnych rodzinie środków do życia. Bernadeta prowadzi dom otwarty, w którym niczego nie brakuje – u niej zawsze jest tłum gości, dużo śmiechu i zabawy. Można się spodziewać, iż na urlop z bliskimi wybierze się w góry lub w pobliże parku przyrody.

Imieniny Bernadety

Bernadeta imieniny obchodzi 16, 19 stycznia, 7, 9, 11, 16, 18 lutego, 12 marca, 16 kwietnia, 6 maja, 10, 20, 21 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bernadety jest 19 stycznia.

Życie towarzyskie

Bernadeta jest niezwykle urocza i pełna radości. Pogodne usposobienie dostarcza jej wielu znajomych. Z nią zawsze jest wesoło! Ma ogromne poczucie humoru – wręcz uwielbia się śmiać (zwłaszcza z siebie) i nie znosi wokół smutku. Zrobi wszystko, aby jej przyjaciele byli szczęśliwi i jak ona pogodni. Ma miliony pomysłów na minutę i wszystkie chce zrealizować. Kocha obdarowywać innych, zwłaszcza zabawnymi bibelotami, i podtrzymywać dobre kontakty towarzyskie ze wszystkimi. Jej przyjaciele nie usłyszą od niej narzekania, za to dla każdego ma dobre słowo i uśmiech. Kto ją pozna – ten polubi, ponieważ Bernadeta z nikim się nie kłóci i dba o dobre relacje tak z sąsiadami, jak i w rodzinie.

Praca i kariera zawodowa

Niezwykle urocza kobieta, zawsze uśmiechnięta i pogodna. Często postrzegana jako groźna, ale całkowicie niesłusznie! Bernadeta jest pozytywnie nastawiona do świata i ludzi. Nad karierę zawodową przedkłada życie rodzinne i przyjaciół. Jest osobą o pokojowym usposobieniu, często ustępuje i przytakuje innym, aby uniknąć spięć. Łagodne usposobienie łączy się w niej z troskliwością i opiekuńczością. Odnajduje się w zawodach spokojnych i niewymagających zbyt wielkiego zaangażowania, ale dających możliwość niesienia pomocy innym.

Predyspozycje zawodowe

Będzie świetną przedszkolanką, pedagogiem bądź mediatorem. Dla Bernadety odpowiednimi zawodami są także: stewardesa, modelka, plastyczka i pielęgniarka.

Patroni Bernadety

Św. Bernadetta Soubirous z Lourdes – W lutym 1858 r. miała wizję Najświętszej Marii Panny. Lourdes stało się odtąd celem pielgrzymek. W roku 1933 Bernadetta została kanonizowana.

Odmiany i zdrobnienia imienia Bernadeta

Bernadetka, Betka, Bernardynka, Bernadeta, Bernardeta, Bernardetta, Bernardyna

Formy obcojęzyczne

Berandetta, Bernadeta (ogólnie przyjęta forma), Bernadette (fr., niem.), Vernadetta (gr.), Bernadett (węg.)

Nazwiska pochodzące od imienia Bernadeta

Brak

Znani imiennicy

Bernadeta Soubirous (1844-1879) – wizjonerka związana z objawieniami w Lourdes

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.