Znaczenie imienia Berenika

Berenika to nieszablonowa i niecodzienna kobieta. Stworzona do tego, aby pomagać ludziom. Nieraz gotowa jest poświęcić własne szczęście, by innym było lepiej. Ponieważ często jest religijna, ma dodatkowo zadatki na świętą. To sympatyczna, pomocna, ale nie do końca ufna osoba. Stawia na trwałe i sprawdzone relacje z ludźmi. Bezbłędnie rozróżnia prawdę od fałszu i wie, kogo może obdarzyć zaufaniem. Dlatego najczęściej ma jednego powiernika swego serca. W pracy dopisuje jej szczęście i intuicja. Umiłowanie do wysokiej jakości rzeczy i relacji oraz arystokratyczne maniery, odstraszają jednak od niej mężczyzn i sprawiają, że Berenika konsekwentnie czeka na księcia z bajki. Wierzy, iż w miłości nie może być zgrzytów.

Pochodzenie imienia Berenika

Berenika to imię żeńskie pochodzenia greckiego, które wywodzi się od słów phere (przynosić) i nike (zwycięstwo). Imię to oznacza kobietę niosącą zwycięstwo.

Rodzina i miłość

Jej umiłowanie do wysokiej jakości wszystkiego, czym się otacza, przekłada się także na związki uczuciowe z mężczyznami. Berenika może całe życie oczekiwać księcia z bajki, przepuszczając okazję na stabilną i prawdziwą miłość. Uparcie wierzy, że w związku nie może być żadnych zgrzytów i niesnasek. Pedantyczny charakter czasami odstrasza potencjalnie zainteresowanych podbiciem jej serca i sprawia, że kolejni partnerzy czują się nieustannie na cenzurowanym. Jej związki bywają przez to krótkotrwałe i burzliwe. Bywa też, iż nie ma czasu na zakładanie rodziny, gdyż akurat troską obejmuje wszystkich potrzebujących wokół. Rzadko myśli o sobie.

Imieniny Bereniki

Berenika imieniny obchodzi 20 kwietnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bereniki jest 20 kwietnia.

Życie towarzyskie

Berenika to bardzo sympatyczna osoba, która nigdy nie daje odczuć ludziom, że ma ich za gorszych od siebie. Ponieważ sporo wymaga od najbliższego otoczenia i nie zaspokaja się bylejakością, często inni uważają ją za wyniosłą a nawet zmanierowaną. Berenika w istocie posiada arystokratyczne maniery, ale jest taktowna, kulturalna i bardzo wyrozumiała. Bezbłędnie rozróżnia prawdę od fałszu i wie, kogo może obdarzyć zaufaniem. Zazwyczaj posiada powiernika, z którym dzieli wszystkie troski, myśli oraz plany życiowe. Nieżyczliwym jej ogółem i plotkami się nie przejmuje. Woli poświęcać czas osobom, na których może polegać. Sama rzadko się skarży i nie chce być dla nikogo ciężarem. Trzeba dobrze ją poznać, aby wiedzieć kiedy wyciągnąć pomocną dłoń.

Praca i kariera zawodowa

Berenika jest stworzona do pomagania ludziom. To kobieta gotowa poświęcić nawet własne szczęście, aby innym było lepiej. Jednocześnie wszystko czego się podejmie przynosi rewelacyjne rezultaty. Dopisuje jej szczęście oraz intuicja, chociaż z początku miewa trudności z określeniem swojego miejsca na ziemi. Jeśli nie poświęci się całkowicie filantropii, odniesie sukces jako bizneswoman. Berenika posiada zazwyczaj talent malarski, za pomocą którego wyraża swoje emocje.

Predyspozycje zawodowe

Berenika dzięki posiadanym zdolnościom naukowym może zostać świetnym inżynierem, nauczycielem akademickim lub pedagogiem.

Patroni Bereniki

Św. Berenika z Antiochii – męczennica, chrześcijanka prześladowana za czasów panowania cesarza Dioklecjana. Ścigana przez żołnierzy rzymskich popełniła samobójstwo skacząc do rzeki wraz z matką i siostrą.

Odmiany i zdrobnienia imienia Berenika

Bereniczka, Berka, Berta, Niczka, Nika, Niki, Niko, Nikuś

Formy obcojęzyczne

Berenice (ang., fr., hiszp.), Berenike (niem., węg.), Berenica (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Berenika

Brak

Znani imiennicy

Berenika I – królowa Egiptu
Berenika II – żona Ptolomeusza III, jej warkocz złożono w ofierze bogini Afrodycie
Berenika Okuniewska – siatkarka

Przysłowia i powiedzonka

Miłosne okrzyki? Tylko u Bereniki.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.