Znaczenie imienia Beata

Beata jest osobą poważną, ciepłą, troskliwą i szlachetną. W pracy trzyma się raczej na uboczu, tracąc niejednokrotnie szansę na awans. Często zajmuje się działalnością charytatywną, dzięki czemu swój wielki temperament wykorzystuje dla dobra ogółu. Żadne obowiązki nie powstrzymają jej od niesienia pomocy potrzebującym. Beata w życiu prywatnym ceni sobie spokój, chociaż kieruje się głównie emocjami. Nie narzeka na brak przyjaciół, jest bardzo sympatyczna i otwarta. Ma w sobie wiele taktu i zrozumienia dla innych. Uwielbia przyrodę i podróże, wobec czego często przebywa poza domem. Jest jednak stworzona do życia rodzinnego i chętnie zabiera ze sobą bliskich. To wspaniała żona i troskliwa matka.

Pochodzenie imienia Beata

Beata to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa beata (błogosławiona, szczęśliwa). Oznacza osobę, której się szczęści, dobrze wiedzie lub która jest bogata.

Rodzina i miłość

Samotność jest wrogiem Beaty – to kobieta zdecydowanie stworzona do życia rodzinnego. Będzie wspaniałą żoną, matką i panią domu. Swoim dzieciom zapewni dobre wychowanie zgodnie z tradycyjnymi zasadami. Tylko poprzez służbę rodzinie może w pełni zaspokoić swoją uczuciowość i troskliwość. W związku potrzebuje z kolei wyjątkowo silnego mężczyzny, który otoczy ją opieką i ciepłem, a w licznych ciężkich chwilach – będzie podporą. Tylko wówczas, mając zapewnione nieustanne wsparcie i stabilność, Beata może uwierzyć w siebie i spróbować się wybić. Domowe ognisko dla niej to nie tylko obowiązki, ale przede wszystkim przestrzeń, w której może się wyciszyć i nabrać sił.

Imieniny Beaty

Beata imieniny obchodzi 16 stycznia, 8, 22 marca, 8 kwietnia, 9 maja, 6, 26 czerwca, 29 lipca, 29 sierpnia, 6 września, 25 listopada, 16, 22 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Beaty jest 8 marca.

Życie towarzyskie

Beata jest pełną ciepła i serdeczności kobietą, mimo to narzeka na brak przyjaciółek. Ogólnie nie radzi ona sobie w życiu i miewa wieczne problemy. Nigdy jednak nie przestaje pomagać innym, czasem robi to wręcz mimowolnie. Żadne obowiązki nie powstrzymają jej od niesienia pomocy potrzebującym. Jest bardzo troskliwa – czasem aż przytłacza tym otoczenie. Beata uwielbia spokój, przebywanie na łonie natury i podróżowanie – chętnie dzieli się wrażeniami ze znajomymi i inicjuje niezapomniane wypady dla grona swych przyjaciół. Charakteryzuje się ponadto niezwykłym taktem i zrozumieniem dla ludzi. Nie da się jej nie lubić!

Praca i kariera zawodowa

Beata nie jest typem karierowiczki. Posiada liczne zdolności, przenikliwy umysł i charyzmę, ale woli udawać słabą, aby uniknąć nadmiernej odpowiedzialności. W pracy raczej trzyma się na uboczu, przez co traci niejednokrotnie szansę na awans i uznanie szefa. Pomimo wysokiej inteligencji, nie radzi sobie z praktycznymi problemami. Beata szybko i sprawnie wykonuje powierzone jej obowiązki, ale nie z dbałości o pracę, lecz aby mieć więcej czasu na zajęcia, które ją pasjonują. Często oddaje się działalności społecznej i charytatywnej.

Predyspozycje zawodowe

Beata będzie świetną przewodniczką lub pilotką wycieczek czy organizatorką ruchu turystycznego. Sprawdzi się także jako sekretarka, tłumaczka i informatyk.

Patroni Beaty

Św. Beata – pochodziła z Afryki, gdzie poniosła męczeńską śmierć za wiarę.
Św. Beata – męczennica z Sens. Poniosła śmierć w Galii, wraz z kilkoma młodymi chrześcijaninami.

Odmiany i zdrobnienia imienia Beata

Beacia, Beatka, Becia, Biechna, Bieta, Beta, Betka

Formy obcojęzyczne

Beata, Beate (ogólnie przyj. forma), Peata (fiń.), Beta (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Beata

Beatkiewicz, Beatus, Biejat, Biejota, Bijata, Bijatowski

Znani imiennicy

Beata Artemska – śpiewaczka
Beata Kozidrak – piosenkarka
Beata Maksymow – judoczka
Beata Rybotycka – aktorka i pieśniarka
Beata Tyszkiewicz – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Że kobietę zdobi szata, O tym każda wie Beata, A że straszna z niej przechera,Bardzo ładnie się rozbiera.
Najłatwiej spotkać pannę Beatę, gdy się gdzieś wygrzewa latem.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.