Znaczenie imienia Barbara

Barbara jest spokojna, pewna siebie, wyważona i niezwykle szlachetna. Lubi otaczać ludzi swoją opieką. Z natury jest niezależna i nie zgadza się z opinią większości. Nieustannie poszukuje dobrych rozwiązań. Czasami bywa zbyt pobudliwa, ponieważ potrzebuje wiele swobody w działaniu. Jest również niezwykle uczuciowa – z trudem wybacza wyrządzone jej krzywdy. To introwertyczka – skryta i powściągliwa, wyraża siebie w twórczości, ale trzeba ją odkryć, aby poznać i docenić. Barbara ma skłonności do leniuchowania w samotności oraz powolnego reagowania. Najlepiej czuje się we własnym świecie. Jest kapryśna, niczym małe dziecko – wymaga przy tym ciepła i opieki, niczym egzotyczny kwiat.

Pochodzenie imienia Barbara

Barbara to imię pochodzenia greckiego, od słowa barbaros (barbarzyński, niegrecki, obcy).

Rodzina i miłość

Kapryśna, niczym poznające świat dziecko – spragniona ciepła i opieki, niczym egzotyczny kwiat. Barbara potrzebuje luksusu i bogatego męża, aby móc oddawać się błogiemu lenistwu. Swym urokiem, czarem i grą doprowadza do szaleństwa i potrafi zniewolić serce niejednego adoratora. Typowa kokietka spragniona flirtów, przygód i zmian. Potrzebuje silnego i stanowczego mężczyzny, który zapanuje nad jej kaprysami i wprowadzi rządy twardej ręki! Wówczas Barbara będzie wzorową matką i żoną, a dla męża prawdziwą i oddaną przyjaciółką.

Imieniny Barbary

Barbara imieniny obchodzi 18 kwietnia, 20 lipca, 22 września, 19 listopada, 4 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Barbary jest 4 grudnia.

Życie towarzyskie

Barbara jest introwertyczką – skryta, enigmatyczna, powściągliwa. Ceni sobie samotność, ale potrafi zrozumieć drugiego człowieka, dzięki wyjątkowej intuicji. Chętnie pomaga innym, gdyż ma silnie rozwinięte instynkty opiekuńcze. Z reguły interesuje się życiem towarzyskim i specjalnie nie stroni od niego – woli jednak poleniuchować w zaciszu domowym. Znajomych traktuje jak publiczność, która powinna nieustannie się nią zachwycać. Z trudem wybacza wyrządzone jej krzywdy i jest pamiętliwa. Wykorzystuje dynamizm innych do knucia przez siebie intryg, mimo to bardzo uważa, by nikogo nie skrzywdzić. To artystka pod każdym względem, a do tego szalona marzycielka.

Praca i kariera zawodowa

Barbara ma niezwykle ciekawą osobowość. Jest spokojna, pewna siebie i niezwykle szlachetna, ale także uczuciowa i wrażliwa na wszystko, co stanowi urok życia. Z przyjemnością oddaje się poezji, pięknie, elegancji. Chętnie zdobywa nowe doświadczenia, głównie poprzez podróże i lekturę książek o różnej tematyce. Posiada wrodzony talent artystyczny, który ma szansę rozkwitnąć, jeśli ktoś go odkryje. Z natury jest niezależna i nie zgadza się z opinią większości. Nie da się nagiąć jej zasad, jak i zmusić do wstawania skoro świt do pracy. Potrzebuje swobody działania.

Predyspozycje zawodowe

Barbara lubi zawody medyczne i artystyczne. Sprawdzi się również jako dziennikarka lub literatka.

Patroni Barbary

Święta Barbara – męczennica. Patronka górników, hutników, artylerzystów, strażaków, architektów, kowali, marynarzy, żołnierzy, kamieniarzy i więźniów oraz dobrej śmierci. Podczas II wojny św. uważana też za patronkę polskiego podziemia.

Odmiany i zdrobnienia imienia Barbara

Bacha, Basia, Basiunia, Basieńka, Baśka, Barbarka, Barburka, Bachna, Barbarka, Barbora

Formy obcojęzyczne

Barbara (ang.); Barbara, Barbe (fr.); Barbara (niem.); Varvara, Barbara (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Barbara

Barbachowski, Barbacki, Barbarczuk, Barbarczyk, Barbarewicz, Barbarian, Barbarowicz, Barbarowski, Barbarski, Barbarycz, Barbaryk, Barbarzak, Barbasiewicz, Barborka, Barbórka, Barbura, Barburski, Barburzyński

Znani imiennicy

Barbara Bitnerówna – tancerka
Barbara Brylska – aktorka
Barbara Hoff – projektantka mody
Barbara Krafftówna – aktorka
Barbara Kwiatkowska – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Kiedy na św. Barbarę błoto, będzie zima jak złoto.
Gdy w świętą Barbarę gęś chodzi po lodzie, to Boże Narodzenie będzie po wodzie.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.