Znaczenie imienia Bolesław

Bolesław to mężczyzna obowiązkowy, konkretny, o elastycznym i twórczym umyśle. Sukces zawdzięcza pracowitości oraz odpowiednim kontaktom. To bardzo sympatyczny i przyjacielski człowiek, dlatego z łatwością zjednuje sobie ludzi. Nie nastawia się jednak na protekcje, gdyż jest zbyt ambitny. Wśród znajomych wyróżnia się ponad to energią, fantazją i pomysłowością. Wszędzie go pełno i we wszystkim chce być najlepszy. Do tego lubi, gdy wokół dużo się dzieje. Jest mężczyzną, któremu trudno usiedzieć długo w jednym miejscu, przez co nie jest mu po drodze do ustatkowania się. Bolesław jest raczej wolnym strzelcem, któremu wiele się wybacza. Istnieje jednak szansa, iż to on w końcu zostanie upolowany.

Pochodzenie imienia Bolesław

Bolesław to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: bardzo sławny lub ten, który ma zdobyć większą sławę.

Rodzina i miłość

Bolesław jest mężczyzną, któremu trudno usiedzieć na jednym miejscu. Dużo podróżuje po świecie i ciągle zmienia klimat. Nie jest mu po drodze ze statecznością i rodziną. To nie typ domatora. Jeśli zdecyduje się na małżeństwo to jedynie dla korzyści – choćby takich, że żona będzie stanowić idealne dopełnienie jego osoby i będzie mógł się nią popisywać. Niewiele jest jednak kobiet, które związałyby się z takim człowiekiem. Nieustanne życie na afiszu, ciągły rozgłos i praktycznie brak intymności – to nie jest związek nastawiony na budowanie ciepłego i zacisznego gniazdka rodzinnego oraz posiadania gromadki dzieci. Bolesław jest raczej wolnym strzelcem, któremu ludzie wiele wybaczają. Istnieje jednak szansa, iż to on zostanie upolowany.

Imieniny Bolesława

Bolesław imieniny obchodzi 29 stycznia, 12, 28 czerwca, 23 lipca, 19 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bolesława jest 12 czerwca.

Życie towarzyskie

Bolesław w towarzystwie błyszczy inteligencją oraz sposobem bycia. Wszędzie go pełno i we wszystkim chce być najlepszy. Stara się ukazać swoją postać tylko w korzystnym świetle. Otacza się głównie osobami popularnymi i dąży do przewodzenia innym. Często jest odbierany przez otoczenie jako osoba arogancka. Jest on jednak na tyle pewny siebie, iż go to nie zraża. Lubi, gdy wokół niego dużo się dzieje i szczęście mu ogólnie sprzyja. Przez przyjaciół jest bowiem ceniony i lubiany, a tym samym często zapraszany na różne spotkania. Bolesław dba o swój rozgłos i nie pominie żadnej okazji, aby powiększyć obszar swej sławy. Tak naprawdę to bardzo sympatyczny i koleżeński człowiek, jednak zdecydowanie robi wokół siebie za dużo szumu.

Praca i kariera zawodowa

Dzięki swej pracowitości Bolesław osiąga każdy cel. Jak i dzięki kontaktom. Wiele zawdzięcza właściwym ludziom na odpowiednim stanowisku. Nie można jednak powiedzieć, aby w pracy nastawiał się jedynie na protekcje. Jest to człowiek sprawiedliwy, pomysłowy i obiektywny. Wyróżnia się wśród współpracowników energią, fantazją i pomysłowością. Potrafi zjednywać sobie ludzi, dobrze zareklamować siebie i firmę oraz wytrwale walczyć o powodzenie przedsięwzięcia. Jest bardzo ambitny.

Predyspozycje zawodowe

Bolesław sprawdza się w zawodach, w których wymagane są obowiązkowość i elastyczność umysłu takich jak dyplomacja i wojskowość.

Patroni Bolesława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Bolesław

Bolech, Boleczek, Bolek, Bolko, Boleś, Bolo, Boluś

Formy obcojęzyczne

Boleslas (ang., fr.), Boleslaus, Bunzel (niem.), Boleslao (hiszp., wł.), Boleslav (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Bolesław

Bolech, Bolechowski, Bolecki, Bolek, Bolesławski, Bolesta

Znani imiennicy

Bolesław Chrobry (966-1025) – król Polski
Bolesław Krzywousty (1085-1138) – król Polski
Bolesław Leśmian (1878-1937) – poeta
Bolesław Prus (właściwie Aleksander Głowacki, 1847-1912) – pisarz
Bolesław Śmiały (1039-1081) – król Polski

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.