Znaczenie imienia Bogusław

Bogusław jest osobą niezwykle szczerą, ambitną i pracowitą. To mężczyzna w pełni świadom swych możliwości, dlatego odrzuca on zajęcia związane z wysiłkiem. Nie jest jednak leniwy – po prostu woli przejść lekko i przyjemnie przez życie. Umie korzystać z każdej chwili dnia i życia. Jest w dużej mierze człowiekiem niekonwencjonalnym i odważnym. Posiada przy tym wrażliwą naturę i silnie rozwinięte poczucie altruizmu. Jest oddany rodzinie i zawsze jej służy. Długo jednak się czai zanim podejmie konkretne kroki na polu miłosnym. Bywa nieśmiały i wrażliwy. Stara się jednak być dobrym mężem, przykładnym ojcem i wzorowym wychowawcą. Nie stroni od ludzi, ale bardzo starannie i dość nieufnie dobiera przyjaciół.

Pochodzenie imienia Bogusław

Imię Bogusław jest pochodzenia starosłowiańskiego i oznacza: ten, który sławi Boga.

Rodzina i miłość

Bogusław długo się czai zanim podejmie konkretne działania na polu miłosnym. Jest nieśmiały i wrażliwy. Niestety także dość wymagający wobec przyszłej pani swego serca. Musi to być kobieta jak on – nie do końca poważna, niekonwencjonalna, lubiąca się bawić i długo zachowująca dziecięcą duszę. Razem stworzą doskonały związek nie tylko dusz, ale i ciał. Bogusław potrafi dostarczyć żonie pełnej gamy przeżyć. Do tego będzie jej dzielnym rycerzem i w każdej sytuacji wesprze silnym ramieniem. Jest to mężczyzna, który z czułością dba o najbliższych i domowe ognisko. A biorąc pod uwagę cechy charakteru – będzie idealnym ojcem, zawsze chętnie uczestniczącym w zabawach swych dzieci.

Imieniny Bogusława

Bogusław imieniny obchodzi 29 kwietnia, 18 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bogusława jest 29 kwietnia.

Życie towarzyskie

Bogusław jest niezwykle wymagający wobec innych osób, przez co ma niewielu przyjaciół. Nie każdemu tez odpowiada jego lekkość bytu. Mimo to cieszy się uznaniem i szacunkiem. Znajomi wiedzą, iż można mu zaufać, ponieważ jest tak naprawdę dobrze zorganizowany, szczery i potrafi wczuć się w sytuację drugiego człowieka. Sam również nie stroni od ludzi, ale bardzo starannie i dość nieufnie dobiera sobie oddanych przyjaciół. Dla większości to wieczne dziecko i wariat, przy którym można świetnie się bawić. Bogusław nie lubi bowiem narzekać na los, jest zawsze uśmiechnięty i potrafi korzystać z przyjemności życia. Chyba nikt jeszcze nie widział go wyprowadzonego z równowagi.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyzna świadomy swych możliwości zawodowych, dlatego nie podejmuje prac związanych z wysiłkiem fizycznym. Nie jest leniwy, ale woli lekko przejść przez życie. Bogusław to urodzony szczęściarz i sympatyczny lekkoduch. Nie są to bynajmniej jego wady! Po prostu nie podchodzi ze śmiertelną powagą do tego, czym się zajmuje. Dzięki zdystansowaniu, ma szansę zrealizować swoje najśmielsze pomysły. Jest człowiekiem niekonwencjonalnym i odważnym, do powierzanych mu obowiązków podchodzi z entuzjazmem i optymizmem. Łatwo odnajduje się w nawet najtrudniejszych sytuacjach i wychodzi z nich obronną ręką. Przez całe życie się doskonali i lubi pomagać innym.

Predyspozycje zawodowe

Bogusław posiada talenty pisarskie, pedagogiczne i prawnicze. Powinien zrealizować się w roli pedagoga, nauczyciela, ale też odnajdzie się w pozostałych zawodach wymagających wytrwałości i uporu.

Patroni Bogusława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Bogusław

Boguś, Bogusławek, Sław, Sławek

Formy obcojęzyczne

Boguslaus (łac.), Bogislav (ang.), Gottlob, Gottlieb, Boguslav, Bogislaw (niem.), Boguslav (fr.), Bogislav, Bogislao (hiszp., wł.), Theologos (grec.), Boguslav (ros.)

Nazwiska pochodzące od imienia Bogusław

Bogosław, Bogucki, Bogus, Bogusiewicz, Bogusiński, Bogusławek, Bogusławicz, Bogusławin, Bogusławski, Bogusłowicz, Bogusz, Boguszewski, Boguta

Znani imiennicy

Bogusław Kaczyński – krytyk muzyczny
Bogusław Linda – aktor
Bogusław Mec – piosenkarz
Bogusław Radziwiłł (1620-1669) – książę litewski
Bogusław Wołoszański – dziennikarz

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.