Znaczenie imienia Bogumił

Bogumił jest zdyscyplinowany, zorganizowany, pracowity i odpowiedzialny – jednym słowem solidna firma. Można na nim polegać, ponieważ nie unika obowiązków i nie wyręcza się innymi. Potrafi dobrze zaplanować dzień i chętnie pomoże w tym pozostałym. Jest jednak zbyt nieśmiały, aby to zaproponować oraz się wybić. Preferuje działanie z ukrycia. Zależy mu na zaszczytach i uparcie do nich dąży. Niestety nie rezygnuje z przedsięwzięć, które mogą zakończyć się stratą. W towarzystwie więcej myśli niż mówi. Jest sympatyczny, kulturalny, szczery oraz życzliwy zatem nie narzeka na brak przyjaciół. Nie otacza się jednak tłumem. Ceni sobie doborowych kompanów a kobiety traktuje z należytym szacunkiem. Bardzo uczuciowy.

Pochodzenie imienia Bogumił

Bogumił to imię męskie pochodzenia słowiańskiego. Powstało z połączenia wyrazów Bog (Bóg) oraz mił (miły). Imię to oznacza: miły Bogu lub miłujący Boga.

Rodzina i miłość

Wrażliwy, skryty i emocjonalny Bogumił jest bardzo czułym kochankiem. Kobiety traktuje z należytym szacunkiem i zachowuje się wobec nich bardzo szarmancko. Jego wdzięk związany jest z opanowaniem oraz życzliwością. Potrafi podbić serce swej wybranki i rozkochać ją w sobie do szaleństwa. Niestety jego wnętrze pozostaje tajemnicą. Bogumił niechętnie odkrywa własne uczucia i dzieli się nimi. Łatwo go niestety nieopatrznie zranić. W jego związku nie brak za to romantycznych akcentów oraz zmysłowych uniesień. Jako mąż będzie dbał o swoją ukochaną, gdyż nie wyobraża sobie zawieść tak ważnej i bliskiej mu osoby. W rodzinie zadba o dobrą organizację i solidne wychowanie dzieci. W jego domu powinien dominować spokój i zgoda, ponieważ nie jest to człowiek konfliktowy – wiele jednak zależy od drugiej strony. Bogumił ma szczęście do przyciągania przeciwieństw.

Imieniny Bogumiła

Bogumił imieniny obchodzi 13, 18 stycznia, 5 marca, 10 czerwca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Bogumiła jest 10 czerwca.

Życie towarzyskie

Bogumił zdecydowanie więcej myśli niż mówi, nie stanowi zatem idealnego kompana do długich, nocnych rozmów. Jest za to bardzo sympatycznym, kulturalnym i życzliwym człowiekiem, dlatego na brak znajomych oraz oddanych przyjaciół nie narzeka. Ceni sobie jednak wąskie ale doborowe grono bliskich kumpli. Ma dar rozpoznawania ludzkiej natury. W towarzystwie zdecydowanie nie gra pierwszych skrzypiec, za to każdy wie, że w razie potrzeby można na nim polegać. Jest uprzejmy, szczery i chętnie pomaga. Dużą wagę, jako osoba nieśmiała, przykłada do swego wyglądu. Warto czasem go pochwalić i docenić, aby zyskać więcej jego przychylności. Jest bardzo łasy na wszelkie dowody uznania i komplementy.

Praca i kariera zawodowa

Bogumił to solidna firma. Jest zdyscyplinowany, pracowity i bardzo odpowiedzialny. Można na nim polegać w każdej kwestii, ponieważ nigdy nie uchyla się od obowiązków i nie wyręcza się innymi. To dobrze zorganizowany mężczyzna, który nie tylko sobie planuje dzień, ale chętnie zrobi to dla pozostałych. Bez problemu rozpoznaje ludzkie słabości więc wie, czego któremu pracownikowi potrzeba, aby być wydajniejszym. Jest jednak zbyt nieśmiały aby wyrazić wprost swoją opinię. Woli działać z ukrycia i pociągać za sznurki. Wrodzony upór oraz zawziętość pchają Bogumiła ku zaszczytom, na których bardzo mu zależy. Nigdy nie schodzi z raz wybranej ścieżki kariery. Niestety nie rezygnuje również z przedsięwzięć, które wyraźnie mogą zakończyć się dla niego stratą.

Predyspozycje zawodowe

Bogumił świetnie sprawdzi się w zawodzie tłumacza, literata, psychologa lub naukowca.

Patroni Bogumiła

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Bogumił

Bogu, Bogumiłek, Boguś, Miłek

Formy obcojęzyczne

Bogumil, Bogomil (ogólnie przyjęta forma), Bogomile, Theophilus (ang.), Gottlieb, Godolef (niem.), Gotlib (węg.), Kotliep (fiń.).

Nazwiska pochodzące od imienia Bogumił

Bogomilski, Bogumilski, Bogumski

Znani imiennicy

Bogumił Witalis Andrzejewski – poeta i afrykanista
Bogumił Dawison – aktor
Bogumił Kobiela – aktor

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.