Znaczenie imienia Beniamin

Beniamin to mężczyzna precyzyjnie ukierunkowany na sukces. Wyróżniają go pracowitość, rozwaga i zdolność analitycznego myślenia. Niestety posiada dość powolną inteligencję. Reaguje z opóźnieniem, ale za to z pełną mocą. Często się buntuje i rzuca pracę, kiedy coś popsuje mu nastrój. Nie lubi ryzyka ani zmian. Przez wybuchowy charakter miewa problemy z nawiązywaniem kontaktów. Chciałby nie raz posłać wszystkich do diabła. Nigdy nie zapomina krzywd. W towarzystwie sprawia wrażenie błyskotliwego i pełnego dobrego humoru. Skomplikowany emocjonalnie. Zarazem kochający i czuły, jak i szorstki. Boi się pokazać, że ma serce.

Pochodzenie imienia Beniamin

Beniamin to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające: syn południa lub syn prawicy. Imię Beniamin jest też synonimem słowa najmłodszy, ponieważ w Biblii Beniamin był ostatnim dzieckiem Jakuba i Racheli. Z tego też powodu najmłodsze dziecko często nazywa się beniaminkiem.

Rodzina i miłość

Jednocześnie czuły i kochający misio, jak i szorstki niedźwiedź. Beniamin to dość skomplikowany mężczyzna, który boi się ujawnić swe prawdziwe oblicze w kontaktach nawet z partnerką. Często odgrywa uduchowionego i świętoszkowatego, chociaż zmysły w nim szaleją. Niestety przyjęte poglądy blokują jego seksualność. Obawia się zdrady i cierpi ogromnie po sercowych porażkach, dlatego wykazuje pewną nieufność wobec kobiet. Potrzebuje niezwykle cierpliwej partnerki, a da się jej obłaskawić. Posiada zadatki na idealnego oraz oddanego męża i ojca.

Imieniny Beniamina

Beniamin imieniny obchodzi 9, 31 marca, 30 listopada, 19 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Beniamina jest 31 marca.

Życie towarzyskie

Beniamin nie posiada łatwego charakteru, przez co miewa problemy z nawiązywaniem kontaktów. Jest wybuchowy i obrażalski – nie raz ma ochotę wysłać wszystkich do diabła. Co prawda nie od razu zareaguje na zaczepkę lub niesprawiedliwość, ale za to z pełną mocą. Nigdy nie zapomina krzywd i czeka na dogodny moment do zemsty. Dużą część swojej energii intelektualnej zużywa na sprawianie wrażenia błyskotliwego oraz pełnego humoru towarzysza. Chciałby też wiedzieć wszystko o wszystkich, aby móc uszczęśliwiać przyjaciół na siłę.

Praca i kariera zawodowa

Pracowity, ostrożny i umiarkowany – Beniamin to człowiek o precyzyjnym umyśle, który prawie zawsze osiąga to, co zamierzył. Wyróżnia się sumiennością i zdolnością analitycznego myślenia, niestety inteligencję ma dość powolną. Cechuje go jednak duża ciekawość, solidność i wydajność. Na pewno warto go mieć w szeregach firmy, chociaż wysoki poziom pobudliwości sprawia, że często się buntuje i rzuca pracę, gdy coś popsuje mu nastrój. Wybiera raczej spokojne zawody, niewymagające ryzyka oraz niezwiązane ze zmianami. Preferuje studia klasyczne, chociaż interesuje się także matematyką i lingwistyką.

Predyspozycje zawodowe

W przypadku Beniamina nie można sugerować konkretnej drogi zawodowej, gdyż jest to sprawa jego indywidualnego wyboru.

Patroni Beniamina

Św. Beniamin (400-424) – diakon perski biskupa Abdasa. Kiedy biskup spalił Świątynię Ognia, Król Izdegard rozpoczął prześladowanie chrześcijan.W wyniku następstw tego wydarzenia Beniamin został aresztowany i ścięty po długich torturach.

Odmiany i zdrobnienia imienia Beniamin

Ben, Beneczek, Benek, Beniaminek, Beniamiś, Benio, Benuś

Formy obcojęzyczne

Benjamin, Ben (ogólnie przyjęta forma), Veniamin (gr.), Venijamin, Bene, Benijamin (połud.-słow.), Benjaminas (litew.).

Nazwiska pochodzące od imienia Beniamin

Brak

Znani imiennicy

Benjamin Franklin – amerykański naukowiec i polityk
Benjamin Harrison – prezydent USA
Benjamin Netenjahu – polityk izraelski
Benny Hill (właściwie Alfred Horton Hill) – komik angielski

Przysłowia i powiedzonka

Czuć się Beniaminem.
Uchodzić za Beniamina.
Zawsze uśmiechnięta mina jest kolegi Beniamina.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.