Znaczenie imienia Artur

Artur jest introwertykiem, który często zaniedbuje świat zewnętrzny. Lubi chadzać własnymi drogami i niechętnie wyjawia swoje sekrety. Charakteryzuje go bardzo duża indywidualność. Nie jest przy tym zbyt ambitny, ponieważ pragnie ponad wszystko spokojnego i wygodnego życia. Bardzo szybko się męczy i wycofuje, jeśli jakieś zajęcie staje się zbyt absorbujące. Z niebywałym pedantyzmem dba jednak o jakość wykonywanej pracy, niestety tylko przez innych. Nie jest osobą rozmowną, raczej powściągliwą i nieśmiałą. Intryguje tym otoczenie. Nie lubi także zobowiązań i ograniczających swobodę znajomości. Bardzo przeżywa za to sprawy sercowe i przywiązuje do nich wielką wagę.

Pochodzenie imienia Artur

Imię Artur jest pochodzenia celtyckiego lub walijskiego, prawdopodobnie wywodzi się ze słowa art, arth (niedźwiedź). Niektórzy wiążą je również z językiem greckim arktos (niedźwiedzica).

Rodzina i miłość

Nie do końca pozostaje bierny – bardzo przeżywa sprawy sercowe i przywiązuje do nich wielką wagę. Poszukuje ciepła, spokoju i czułości. Jest bardzo wrażliwy, czym nieraz zaskakuje swą partnerkę. Niestety często ujawnia się jego dwoisty charakter – delikatność i uczuciowość ścierają się w nim nieustannie z brutalnymi reakcjami, zwłaszcza w sprawach intymnych. Jest mimo to dość nieśmiały i niechętnie podejmuje walkę o kobietę, którą darzy sympatią. Jeśli jednak zdobędzie czyjeś serce i odda swoje, gotowy jest poświęcić swe życie dla dobra bliskich. Urzeka w nim niebywała łagodność i otwartość na potrzeby kobiety oraz dostosowanie do psychiki płci przeciwnej. W sferze uczuć – żonie nie zabraknie niczego. Oczywiście jeśli Artur zdecyduje się zobowiązać i ustatkować. A jest to typ mężczyzny wygodnego, ceniącego sobie spokój i posiadającego swój własny, często przyciemniony i zaciszny, kąt w domu.

Imieniny Artura

Artur imieniny obchodzi 7, 8 stycznia, 6 października, 15, 26 listopada, 1, 11 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Artura jest 11 grudnia.

Życie towarzyskie

Zarówno chętnie zaniedbuje kontakty ze światem zewnętrznym, jak i otacza się gronem wesołych ludzi – nie koniecznie przyjaciół. Artur najlepiej czuje się w swoim towarzystwie, potrzebuje jednak znajomych, aby poczuć się lepszym. Jest typem introwertyka i niewielu zaszczyca swoją przyjaźnią. Tworzy wokół siebie krąg wybrańców, którzy mogą poznać wszystkie jego sekrety. Nie jest osobą rozmowną, raczej powściągliwą i nieśmiałą. Do tego bywa niezwykle tajemniczy i sprawia wrażenie, jakby zacierał po sobie wszelkie ślady na ziemi i we wspomnieniach napotkanych osób. Intryguje. Nie lubi zobowiązań i ograniczających swobodę znajomości. Każda porażka zniechęca go do ludzi i zespołowych działań.

Praca i kariera zawodowa

Artur jest typem kontrolera, sam niechętnie bierze się do pracy, za to zdecydowanie woli nadzorować poczynania innych. Analityczny umysł ułatwia mu wgłębianie się w szczegóły, ale też i szukanie dziury w całym. Z niebywałym pedantyzmem dba o jakość wykonywanej pracy, oczywiście przez innych. Cechuje go bardzo dobra pamięć i bujna wyobraźnia, ale brak mu ambicji. Gdy jakieś zlecenie sprawia mu trudności lub wydaje się zbyt absorbujące – sam rezygnuje, zasłaniając się złym przeczuciem lub samopoczuciem. Bardzo szybko się męczy i wycofuje. Chociaż sprawia takie wrażenie, nie jest jednak hipokrytą. Posiada wiele cnót, ale zawsze nie w porę się one ujawniają. Interesuje się rzeczami rzadkimi i niecodziennymi zagadnieniami. Do tego lubi wygodne i spokojne życie, dlatego wybiera zawody niszowe, najlepiej w połowie drogi między posłuszeństwem a rozkazywaniem. Byle tylko zbyt wiele od niego nie wymagano.

Predyspozycje zawodowe

Artura pasjonują takie zawody jak archeolog, marynarz czy fotograf.

Patroni Artura

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Artur

Artek, Artko, Arturek, Artuś, Hartek, Jartek, Jartko

Formy obcojęzyczne

Arthur (niem.), Arthur (ang.), Arturo (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Artur

Brak

Znani imiennicy

Artur Barciś – aktor
Artur Grottger – rysownik i malarz
Artur Rubinstein (1887-1982) – pianista
Artur Żmijewski – aktor
Arturo Toscanini (1867-1957) – dyrygent włoski o światowej sławie

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.