Znaczenie imienia Arnold

Gdyby lubił się czasem pomęczyć, Arnold mógłby wiele osiągnąć – ma potencjał intelektualny, ale naturę raczej wygodną. To zaradny oraz pewny siebie mężczyzna, który posiada rozległą wiedzę, lecz niestety powierzchowną. Najlepiej, aby praca pokrywała się z jego pasją. Zdarza mu się zaniedbać pilne obowiązki na rzecz hobby. Porażki zawodowe traktuje z gniewem albo lekceważeniem, zawsze obwiniając innych. Wyzwań nie podejmuje głównie z przekory. Jest cholerykiem. Kompan z niego jednak wesoły, przyjaciół ma jednak mało, ale doborowych. To kolekcjoner w pełnym tego słowa znaczeniu. Kocha luksus, markowe rzeczy i dobrą kuchnię. Rodzina również jest dla niego ważna i niechętnie rozstaje się z nią.

Pochodzenie imienia Arnold

Arnold t to imię męskie pochodzenia staroniemieckiego. Wywodzi się od słów arn (orzeł) i waltan (panować). Oznacza mężczyznę, który panuje nad wszystkim jak orzeł.

Rodzina i miłość

Arnold szuka łatwego oraz przyjemnego życia i bardzo ceni sobie luksus. Imponuje płci przeciwnej dobrymi manierami, które pomagają mu zamaskować wybuchowy charakter. Niestety jest wielkim cholerykiem i gwałtowność to jego największa wada. Kobieta, której na nim zależy, powinna starać się nie wyprowadzać go z równowagi i doceniać jego starania w zachowaniu spokoju. Warto nad tym popracować, ponieważ Arnold jest bardzo przywiązany do rodziny i przejęty rolą pana domu. Najchętniej nigdy nie rozstawałaby się z bliskimi, dlatego też dzwoni do ukochanej, gdy tylko ma sposobność. Bywa to nieraz uciążliwe, ale ileż w tym oddania! Ponieważ Arnold jest typem kolekcjonera, nadużywa słowa „moje” i ma silne poczucie własności – bliskich także potrafi traktować jak elementy swego zbioru. W związku potrzebuje wiele zrozumienia, chociaż sam może go nie okazywać. Nie należy także oczekiwać, iż poświęci się dla dobra rodziny, mimo iż jest ona ważna w jego świecie.

Imieniny Arnolda

Arnold imieniny obchodzi 15 stycznia, 15, 19 lutego, 22 marca, 30 kwietnia, 30 czerwca, 8, 18 lipca, 6, 9 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Arnolda jest 19 lutego.

Życie towarzyskie

Arnold to kolekcjoner, który lubi gromadzić wokół siebie dobrej jakości, markowe przedmioty, jak i doborowe towarzystwo. Jest wesołym, gadatliwym kompanem i kawalarzem. Niestety często mija się w swych opowieściach z prawdą, ze względu na bogatą wyobraźnię, której natura mu nie poskąpiła. Ale liczy się przecież efekt! Uważany jest także za znawcę dobrej kuchni, ponieważ lubi smacznie zjeść, a nierzadko i sam gotuje. Nadmierne wymagania w stosunku do ludzi nie przysparzają mu wielu znajomych. Do tego jest cholerykiem w ustawicznym stanie wrzenia, a jego nieoczekiwanych wybuchów należy się obawiać. Posiada zatem kilku naprawę oddanych przyjaciół, z którymi realizuje swoje pasje, przeżywa ekstremalne przygody i delektuje się luksusem na miarę możliwości. To odważny i pełen entuzjazmu mężczyzna, który niestety miewa często zbyt wygórowane potrzeby. Zdarza mu się być nieco skrytym i nieśmiałym.

Praca i kariera zawodowa

Gdyby lubił się czasem pomęczyć, mógłby wiele osiągnąć. Jest bowiem dostatecznie zaradny, inteligentny i pewny siebie, chociaż wiedzę posiada powierzchowną. Arnold posiada spory potencjał, ale naturę raczej wygodną. Czasu i wysiłków nie szczędzi jedynie dla swoich pasji. Tym lepiej, jeśli wykonuje pracę zgodną z zainteresowaniami. Zdarza mu się zaniedbywać pilne obowiązki, a poświęcić energię niepotrzebnej działalności. Na porażki reaguje gniewem albo lekceważeniem, zawsze obwiniając innych. Lubi obserwować owoce swej pracy – istnieje jednak ogromna przepaść między tym, co robi faktycznie, a tym, o czym rozpowiada i co chciałby robić. W mig potrafi pochwycić zarysy problemu i przystąpić do działania, ale nie wgłębia się w szczegóły i z przekory nie podejmuje wyzwań. Gotowy jest do poniesienia wszelkich ofiar, tyle że ze strony innych. Aby zagrzać współpracowników do walki, wykorzystuje talent oratorski. Nigdy nie ma problemów z podjęciem decyzji ani z wyborem miejsca pracy i zawodu. Od dziecka wie, co chce w życiu robić, przez co dąży do ulepszania samego siebie.

Predyspozycje zawodowe

Arnold sprawdza się w zawodach technicznych oraz mundurowych.

Patroni Arnolda

Św. Arnold (VIII w.) – lutnista na dworze Karola Wielkiego. Patron śpiewaków.
Św. Arnold Janssen (1837-1909) – niemiecki działacz kościelny. Założyciel Zgromadzenia Słowa Bożego, Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego oraz zakonu klauzurowego Sióstr Służebnic Ducha Świętego od Wieczystej Adoracji. Zmarł po ciężkiej chorobie, częściowo sparaliżowany.

Odmiany i zdrobnienia imienia Arnold

Arnek, Arni, Arnik, Arniś, Arnoldek, Arnolduś, Arnoldzik

Formy obcojęzyczne

Arnold, Arnhold (ogólnie przyjęta forma), Arnaud, Arnolf (fr.), Arnaldo, Arnoldo, Ernaldo (hiszp., wł.). Arnhold, Arndt, Arne (niem.), Arnoldas (litew.), Aarne, Aarno, Aarni, Aaretti (fiń.), Arnout, Arnoud (hol.), Arnoldos (grec.)

Nazwiska pochodzące od imienia Arnold

Arnolski, Arnołtow, Arnołtowicz

Znani imiennicy

Arnold Mostowicz – lekarz i pisarz
Arnold Słucki – poeta
Arnold Denker – szachista amerykański
Arnold Palmer – golfista amerykański
Arnold Schwarzenegger – aktor amerykański pochodzenia austriackiego
Arnold Zweig – pisarz niemiecki

Przysłowia i powiedzonka

Cudowne były Arnolda lata, ale on teraz umarły dla świata.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.