Znaczenie imienia Anita

Anita to kobieta niezwykle bezczelna, nieulegająca wpływom i wierząca tylko w siebie. Często występuje sama przeciw światu. Jest energiczna, aktywna i zachłanna, chce posiadać wszystko i to natychmiast. Jej zbuntowana osobowość i silny temperament wpływają na wczesne usamodzielnienie się i rozpoczęcie życia uczuciowego. Anita kocha silnie zaborczą miłością tylko to, co do niej należy. W domu jest głową rodziny, pozostałych jej członków traktując jak poddanych. Potrafi rozkazywać i wymuszać posłuszeństwo. Z łatwością zjednuje sobie ludzi, ale nie jest lojalna. Jej marzeniem jest zostać artystką, chociaż sprawdza się w zawodach bardziej przyziemnych. Anita to osoba o trudnym charakterze.

Pochodzenie imienia Anita

Imię Anita pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: ciesząca się łaską bożą. Imię to również funkcjonuje jako hiszpańskie zdrobnienie imion Anna lub Juanita (Joanna).

Rodzina i miłość

Anita jest głową rodziny – królową rodu. Nie marzy o domu, w którym będzie troskliwą i pokorną matką i żoną. Nie poświęci dla bliskich kariery i własnych planów – nic ponad niezbędne minimum. Chociaż kocha to, co do niej należy – członków rodziny traktuje jak poddanych. Jej zbuntowana osobowość wpływa na wczesne rozpoczęcie życia uczuciowego. Idealnie odgaduje pragnienia partnera i otacza go swoim urokiem. Jeśli kocha to całkowicie i daje z siebie wszystko, jeśli nie kocha – zainteresowany nie ma na co liczyć (w jakiejkolwiek kwestii). Anita jest niezwykle zachłanna i wymagająca – to zdecydowanie ona rządzi mężczyzną. Ceni w sobie i partnerze doskonałość i perfekcję. Na ogół przyciąga ku sobie pokornych i uległych flegmatyków. Na szczęście cechuje ją także duża uczuciowość zdecydowanie równoważąca tyraniczną wolę.

Imieniny Anity

Anita imieniny obchodzi 26 lipca, 17 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Anity jest 26 lipca.

Życie towarzyskie

Anita z łatwością zjednuje sobie ludzi. Jest miła, uprzejma, ciekawa świata i żądna przygód. Ceni sobie dobre maniery i zasady wyniesione z domu rodzinnego. Brzydzi się chamstwem i wulgarnym zachowaniem. Sama przyjmuje postawę damy. Jeśli ktoś nie przypadnie jej do gustu – wyrzuca go za drzwi! Niestety jest też bardzo egoistyczna, a sympatyczność i uprzejmość to tylko pozory. Przy bliższym poznaniu okazuje się, że jest fałszywa i niegodna zaufania. Anita lubi namieszać i zagmatwać każdą sprawę. Często wpada w tarapaty przez swą łatwowierność, dlatego zapewne nie ulega wpływom i przejmuje stery.

Praca i kariera zawodowa

Młoda, gniewna, buntowniczka, sama przeciw światu. Mściwa i dumna chłopczyca, która rzadko kiedy się podporządkowuje. Anita to prawdziwy typ energicznej, władczej i aktywnej kobiety. Często sprawia wrażenie posiadaczki tajemnic życia i własnego losu. Jest silna i wierzy w siebie. Zachłannie chce posiadać wszystko i to natychmiast. Zdecydowanie w życiu wybiera karierę, spełnienie zawodowe i własne szczęście. Wierzy tylko w siebie, przy czym potrafi świetnie wyczuć ludzi – ich intencje i potrzeby. Ma rewelacyjną pamięć i zdolności analityczne. Potrafi zapanować nad sobą i nad całą sytuacją. Jej marzeniem jest zostać artystką: malarką, śpiewaczką, aktorką, rzeźbiarką. Sprawdza się w zawodach bardziej przyziemnych, jak handlowiec, przemysłowiec czy menedżer.

Predyspozycje zawodowe

Anitę szczególnie pociągają dziedziny artystyczne, aktorstwo i dziennikarstwo. Sprawdza się w zawodach bardziej przyziemnych, jak handlowiec, przemysłowiec czy menedżer.

Patroni Anity

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Anita

Ania, Anicia, Anisia, Aniteczka, Anitek, Anitka, Anitulka, Anitunia, Anituś, Aniulka, Aniusza, Anusia, Nita, Niusia

Formy obcojęzyczne

Anita (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Anita

Brak

Znani imiennicy

Anita Dymszówna – aktorka
Anita Ekberg – szwedzka aktorka filmowa
Anita Kwiatkowska – siatkarka
Anita Lipnicka – piosenkarka
Anita Sokołowska – aktorka
Anita Werner – dziennikarka

Przysłowia i powiedzonka

Dogodziła mu Anita, aż wyciągnął chłop kopyta!
Ani ja, ani Ty – nie lubimy Anity!

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.