Znaczenie imienia Aneta

To kobieta niezwykle oddana mężowi, dzieciom i sprawom rodzinnym. W jej domu panują spokój, harmonia i zgoda, chociaż z natury Aneta jest przebojowa i impulsywna, a rutyna ją nuży. Potrzebuje czasu, aby się wyszaleć i przeżyć ciekawe przygody. Często przyprawia bliskich o zawrót głowy – wybuchowość, niezwykły entuzjazm i naiwne zachowanie są trudne do jednoczesnego ogarnięcia. Aneta posiada nad to ogromny tupet i cięty język. Jeśli już kogoś polubi – to na zawsze i całym sercem. W jej towarzystwie każdy czuje się dobrze, o ile się jej nie narazi. Aneta jest obdarzona talentem artystycznym i wrażliwą na piękno duszą. Wybiera zawody, które chronią ją od monotonii i zaspokajają ciekawość świata oraz ludzi.

Pochodzenie imienia Aneta

Imię Aneta pochodzi od francuskiego zdrobnienia imienia Anna (Annette), które to imię jest pochodzenia hebrajskiego i powstało od słowa channah (wdzięk, łaska).

Rodzina i miłość

Aneta jak każda kobieta pragnie mieć dom i rodzinę, nie potrafi jednak poświęcić się im bez reszty. Do domostwa wnosi mimo to spokój, harmonię i zgodę, przy czym jest niezwykle oddana współmałżonkowi i dzieciom. Bardzo się stara wywiązywać z obowiązków matki i żony, co należy docenić! Na obserwatorach może wywierać jedno z dwóch odmiennych wrażeń – albo szaleńczo zakochanej, albo obojętnej. Na pewno jednak jest niezwykle zachłanna w stosunku do osób, które kocha. Aneta ceni sobie wygodny styl życia, ale nuży ją stagnacja i rutyna. Należy pamiętać, iż krępują ją wszelkie więzy, zwłaszcza te zbyć ciasne! Dlatego powinna mieć szansę przeżywania przygód i czas na szaleństwo. Jej dom zawsze będzie urządzony ze smakiem.

Imieniny Anety

Aneta imieniny obchodzi 20 lutego, 13, 16 czerwca, 17, 26 lipca, 9, 25 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Anety jest 20 lutego.

Życie towarzyskie

Aneta uwielbia otaczający ją świat! W jej towarzystwie każdy czuje się dobrze, o ile jej nie zdenerwuje, wówczas musi się spodziewać złośliwych ripost, ciętego języka i wybuchowości. Jeśli ktoś wejdzie jej w drogę i pomiesza szyki albo zrani – godzien jest współczucia. Aneta to bardzo mściwa osoba. Sama nie przecenia towarzystwa, ale też i nie stroni od ludzi. Jeśli już kogoś polubi – to na zawsze i całym sercem, ale niezwykle ciężko zaskarbić sobie u niej taką łaskę. Aneta często przyprawia swoje otoczenie o zawrót głowy – wybuchowa natura, entuzjazm i naiwne zachowanie są trudne do ogarnięcia. Dla własnej równowagi należy ją albo zaakceptować, albo jej unikać.

Praca i kariera zawodowa

Osoba, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, a sukces jest na wyciągnięcie ręki. Oryginalna, przebojowa i impulsywna – niestety również niezdecydowana i ulegająca słomianemu zapałowi. Często trudno podjąć jej właściwą decyzję i rzadko kiedy kieruje się rozsądkiem. Mimo to Aneta jest niezwykłą kobietą! Zmysłowa, kobieca i posiadająca ogromny tupet, nigdy nie marnuje czasu na rozmyślanie o przyszłości, tylko chwyta chwilę obecną. Jej impulsywność i pociąg do adrenaliny tłumaczą zamiłowanie do sportów ekstremalnych – alpinizmu, spadochroniarstwa czy kajakarstwa górskiego. Aneta posiada ogromną zdolność przyswaja nowych wiadomości, co owocuje dobrymi wynikami na każdym poziomie nauczania oraz w pracy. Jest niezwykle ciekawa życia i ludzi, dlatego wybiera zawody, które chronią ją od monotonii. Nierzadko wiąże swe życie ze sztuką, gdyż jest obdarzona talentem artystycznym.

Predyspozycje zawodowe

Aneta może być dobrą aktorką, modelką lub pilotką turystyczną.

Patroni Anety

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Aneta

Anecia, Aneciątko, Anetka, Anetuś, Ania, Anka, Netka, Necia

Formy obcojęzyczne

Annette (ang., niem., fr.), Anetta (węg.), Aneta (czes.)

Nazwiska pochodzące od imienia Aneta

Brak

Znani imiennicy

Aneta Florczyk – strongwoman
Aneta Konieczna
– kajakarka, medalistka olimpijska
Aneta Kręglicka
– modelka, Miss Polonia i Miss World 1989
Aneta Zając – aktorka
Anette Bening – amerykańska aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Aneta – urocza kobieta, wesoła, rozmowna, w miłości cudowna.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.