Znaczenie imienia Andżelika

Andżelika to kobieta miła i na ogół życzliwa ludziom. Posiada wiele subtelności oraz wdzięku. Do tego jest towarzyska i uśmiechnięta. Niestety ma słaby i zmienny charakter, a swoje wybory opiera zbyt często na emocjach. To urodzona idealistka! Jest nad to uczciwa i prawdomówna. Nie lubi kłótni i problemów – dąży do zachowania harmonii, spokoju i ładu. Wybiera pracę dającą jej satysfakcję i możliwość twórczego wypowiedzenia się. Często zajmuje się sztuką – jeśli nie zostanie artystką lub architektem, może wybrać medycynę bądź informatykę. Małżeństwo zawiera tylko z miłości. Często wcześniej zmienia partnerów, poszukując tego jedynego, którego może obdarzyć zaufaniem.

Pochodzenie imienia Andżelika

Imię Andżelika pochodzi od łacińskiego słowa angelicus (anielska) lub greckiego angelikos (anielski). Imię to oznacza: kobieta o anielskim usposobieniu.

Rodzina i miłość

Rodzina jest na pierwszym miejscu wśród priorytetów Andżeliki. Dla dobra swoich najbliższych gotowa jest poświęcić wszystko – cele, ambicje, marzenia. To prawdziwy anioł troski – i jak anielski wojownik potrafi sięgnąć po oręż, jeśli ktoś zagrozi tym, których kocha. Andżelika dba o poszanowanie tradycji, szczęście rodzinne i harmonię w związku. Małżeństwo może zawrzeć tylko z miłości! Do tego momentu często zmienia partnerów, poszukując tego jedynego, który obdarzy ją prawdziwym szczęściem. Powierzając drugiej połowie swe życie – powierza je już na zawsze. Jest oddana i wierna. Jej dom odzwierciedla jej artystyczną naturę – wypełniony jest sztuką, pięknem i luksusem.

Imieniny Andżeliki

Andżelika imieniny obchodzi 4, 27 stycznia, 11 marca, 17 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Andżeliki jest 4 stycznia.

Życie towarzyskie

Kobiety o tym imieniu wyróżnia zmienny i bardzo zróżnicowany charakter. Często łączą się w nim kontrastujące ze sobą właściwości – to otoczenie Andżeliki ma wpływ na to, jakie cechy będą w niej dominować. Andżelika łatwo ulega wpływom innych osób i pozwala sobą kierować. Może to wynikać z umiłowania przez nią spokoju, harmonii i ładu. Nie lubi kłótni i problemów. Jest towarzyska, uśmiechnięta, życzliwa i chętna nieść pomoc. Niestety często przyciąga do siebie ludzi nieszczęśliwych, którzy szukają spokoju i zrozumienia. Andżelika każdego wysłucha i zrozumie, ponieważ jest niezwykle wrażliwa i posiada dar empatii. Silnie przeżywa wszelkie troski, niepowodzenia i krzywdy – nie tylko swoje.

Praca i kariera zawodowa

Andżelika jest typem artysty – brak jej stałości i zdecydowania, za to promieniuje wdziękiem i subtelnością. Jej wyborami kieruje częściej serce niż rozsądek. Niezwykle ciepła z niej osoba – uczciwa i prawdomówna – urodzona idealistka, która w życiu osobistym kieruje się nakazami etycznymi i moralnymi. W życiu zawodowym nie jest ukierunkowana na sukces, wybiera za to pracę dającą jej satysfakcję i możliwość twórczego wypowiedzenia się. Często błyszczy w swoim otoczeniu wszechstronną wiedzą.

Predyspozycje zawodowe

Andżelika spełni się jako modelka, projektantka mody albo aktorka.

Patroni Andżeliki

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Andżelika

Andżelcia, Andżeli, Andżelka, Anielcia, Anielka, Nela

Formy obcojęzyczne

Angelica, Angelika (ogólnie przyjęta forma), Angelique (fr.), Angelica, Gina (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Andżelika

Brak

Znani imiennicy

Andżelika Borys – działaczka polonijna na Białorusi
Andżelika Piechowiak – aktorka
Angelica Catalani – włoska śpiewaczka operowa
Angelika Kauffmann – szwajcarska malarka i portrecistka
Anjelica Huston – amerykańska gwiazda filmowo-estradowa

Przysłowia i powiedzonka

Do jasnej Anielci!

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.