Znaczenie imienia Anastazja

Anastazja z dynamizmem i entuzjazmem chętnie zmieniłaby cały świat. Głównie po to, by spełniał jej wizję i realizował jej wartości. To bardzo żywiołowa, gwałtowna i kapryśna kobieta. Często bywa nieprzewidywalna. Żyje w nieustannym ruchu a wyzwań i zmian potrzebuje jak powietrza. Lubi się dokształcać i rozwijać swój intelekt. Bardzo liczy się z opinią otoczenia, chociaż przyjaciół zmienia dość często. Jest mimo to osobą lubianą, otwartą, życzliwą, pełną taktu i wrodzonej dobroci, która pozwala jej zrozumieć problemy innych. Chętnie pomaga bliskim i nikogo nie podejrzewa o złe intencje. W jej domu nie panuje nuda ani rutyna, potrzebuje jednak bardzo wyrozumiałego i spokojnego partnera.

Pochodzenie imienia Anastazja

Anastazja to imię żeńskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa anastasis (powstanie, zmartwychwstanie). Imię to oznacza kobietę zmartwychwstałą lub wskrzeszoną.

Rodzina i miłość

Życie z tą zmienną i porywczą kobietą nie należy do prostych. W rodzinie Anastazji nie ma miejsca na nudę, pospolitość czy rutynę. Należy pogodzić się z jej kaprysami, gwałtownością i cholerycznym usposobieniem. Bywa, iż z byle powodu reaguje bardzo impulsywnie i ciężko ją uspokoić. Potrafi także grać na uczuciach i manipulować innymi. Dlatego jej partner Anastazji powinien okazywać wyrozumiałość oraz umieć zachować stoicki spokój. Zaowocuje to wielce interesującym związkiem. Jeśli i ona nauczy się nieco hamować oraz powściągnie swą zaborczość, stanie się idealną żoną, której wszechstronność będzie nieoceniona.

Imieniny Anastazji

Anastazja imieniny obchodzi 21 stycznia, 27 lutego, 15 kwietnia, 17 sierpnia, 25 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Anastazji jest 25 grudnia.

Życie towarzyskie

Znajomi stanowią dla niej siłę napędową i nadają sens jej życiu. Bardzo liczy się z opinią otoczenia i potrzebuje drugiego człowieka, który ją wysłucha. Niestety dynamiczna osobowość Anastazji powoduje, że dość często zmienia przyjaciół. Nie rozstaje się jednak z nikim w gniewie, po prostu zmienia proporcje w obdarzaniu sympatią. Jest bardzo otwarta na ludzi, życzliwa, pełna taktu i wrodzonej dobroci. Nikogo nie podejrzewa o złe intencje. Anastazja chętnie pomaga i potrafi zrozumieć problemy innych. Trudno się z nią nudzić – często zaskakuje i ma mnóstwo szalonych pomysłów. Znajomi ją lubią i obdarzają zaufaniem – to jedna z tych osób, z którą można konie kraść.

Praca i kariera zawodowa

Anastazja to dynamiczna i żywiołowa kobieta, która chętnie zmieniłaby świat, aby dopasować go do swoich wartości i wizji. Działa prężnie ale nieprzewidywalnie. Potrafi równie nieoczekiwanie rozpalić w sobie entuzjazm, jak i popaść w marazm. Nie wiadomo, w którą stronę popędzi, chociaż decyzje podejmuje ostrożnie. Jedno natomiast jest pewne – Anastazja dba o poziom swego wykształcenia i wiedzy. Bardzo ważne są dla niej samodoskonalenie się, rozwój intelektualny i zdobywanie nowych umiejętności. Nie spoczywa na laurach, ale stara się sprostać wymaganiom. Żyje w nieustannym ruchu, dlatego świetnie sprawdzi się w zawodach wymagających dynamizmu, otwartości i elastyczności. Anastazja potrzebuje wyzwań i ciągłych zmian.

Predyspozycje zawodowe

Anastazja świetnie poradzi sobie w marketingu, turystyce oraz aktorstwie.

Patroni Anastazji

Św. Anastazja – rzymianka, uczennica apostoła Piotra i Pawła. Poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowania chrześcijan przez cesarza Nerona.

Św. Anastazja z Sirmium (III – IV w.) – wychowana przez matkę na chrześcijankę. Po śmierci męża udała się do Ilirii aby nieść pomoc tamtejszym chrześcijanom. Skazana przez cesarza Dioklecjana na tortury i śmierć na stosie. Patronka cenzorów i tkaczy.

Odmiany i zdrobnienia imienia Anastazja

Ana, Anasia, Anastusia, Anaszka, Nadzia, Nadziula, Nadziulka, Nasia, Nastazja, Nasteczka, Nastek, Nasti, Nastka

Formy obcojęzyczne

Anastasia (łac., hiszp., niem., wł.), Anastasia, Anstice, Stacey (ang.), Anastasie, Anastaise (fr.), Anastasija (ros.)

Nazwiska pochodzące od imienia Anastazja

Brak

Znani imiennicy

Anastazja – żona księcia mazowieckiego Bogusława I
Anastazja – najmłodsza córka ostatniego cara Rosji Mikołaja II
Anastazja Romanowna Zacharyna – żona rosyjskiego cara Iwana IV Groźnego

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.