Znaczenie imienia Amelia

Amelia jest zarazem rozważna i romantyczna. To bardzo twórcza oraz odpowiedzialna kobieta. Potrafi zrealizować swe najśmielsze marzenia, a w pracy ceniona jest za wnikliwość. Dzięki pochwałom i sukcesom rozkwita, mobilizując się do dalszego rozwoju. W jej życiu ważne miejsce zajmują kariera oraz dalekie podróże. Amelia jest lubiana, subtelna i taktowna. Posiada dar szybkiego podejmowania trafnych decyzji i niezwykle precyzyjnego działania. Nie znosi monotonii oraz nudy. Nigdy nie narzeka i nie ulega zwątpieniu. Marzy natomiast o wielkiej miłości po grób, chociaż nie stroni od przygód i gorących romansów – bardzo trudno jej się ustatkować. Założenie rodziny nieustannie odkłada w czasie.

Pochodzenie imienia Amelia

Imię Amelia pochodzi z języka staroniemieckiego i oznacza pracowitą gospodynię lub dzielną obrończynię ogniska domowego.

Rodzina i miłość

Ustatkowane życie, poważny związek czy założenie rodziny Amelia długo odwleka w czasie. Nie jest bowiem kobietą, która szybko da się okiełznać. Kocha szaleństwo, przygodę, gorące romanse i życie pełne wrażeń. Boi się ograniczeń, ale marzy o romantycznej i wiecznej miłości. Głęboko w niej tkwi jednak pragnienie stałości uczuć i instynkty macierzyńskie. Musi bardzo uważać, aby nie przegapić swej życiowej szansy na miłość. Pogoń za karierą i marzeniami może zaprzepaścić jej plany rodzinne. Mężczyzna, który przekona ją do siebie i ukoi jej obawy, będzie prawdziwym szczęściarzem. Amelia posiada bowiem w sobie ogromne pokłady miłości oraz czułości. Bogata wyobraźnia też nie raz da o sobie znać w związku. Amelia może zostać wspaniałą matką i opiekunką domowego ogniska.

Imieniny Amelii

Amelia imieniny obchodzi 30 marca, 10 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Amelii jest 30 marca.

Życie towarzyskie

Amelia lubi istnieć w towarzystwie, ale nie stanowi to dla niej priorytetu. Raczej wychodzi mimochodem. Jest pełną temperamentu kobietą, którą każdy lubi, a dodatkowe sukcesy dodają jej blasku. Zachowuje się przy tym subtelnie i z taktem. To osoba o dużej kulturze osobistej. Częste podróże i realizowanie najbardziej fantastycznych marzeń nie sprzyjają niestety posiadaniu licznego grona przyjaciół, ale na ich brak Amelia nie narzeka. Wszyscy ją szanują i cenią, a nieliczni potrafią nawet dotrzymać kroku. To oni stają się powiernikami tej niezwykłej kobiety. Z jej ust nigdy jednak nie padają słowa narzekania lub zwątpienia, chociaż jej artystyczna dusza daje czasem o sobie znać zmiennym nastrojem, chwilową melancholią czy nawet depresją. Amelia bardzo nie lubi poddawać się nostalgii i nudzie – długo zachowuje młodość ducha oraz entuzjazm.

Praca i kariera zawodowa

Amelia łączy w sobie dwie piękne cechy kobiecej natury – rozwagę i romantyzm. To wyjątkowa i bardzo odpowiedzialna osoba. Ma niezwykle twórczą wyobraźnię, dzięki czemu nigdy nie brak jej pomysłów. Realizuje swe najśmielsze cele i nie boi się wyzwań. W pracy ceniona jest za wnikliwość i dokładność. Pochwały innych oraz wyraźne sukcesy zawodowe dodatkowo dodają jej skrzydeł, mobilizując do dalszego rozwoju. Kariera zajmuje w jej życiu ważne miejsce, wobec czego często poświęca na pracę każdą wolną chwilę. Amelia kocha podróże (zwłaszcza egzotyczne) i wyzwania, dlatego najczęściej wybiera zawody wymagające szybkiego podejmowania decyzji oraz oderwania się od monotonnej rzeczywistości. Angażuje się w działanie całą sobą i nie wątpi w słuszność swych decyzji. Na pewno nie sprzyja jej środowisko biurowe.

Predyspozycje zawodowe

Amelia świetnie radzi sobie w zawodach takich jak: przedszkolanka, nauczycielka, lekarz pediatra, elektronik, akustyk.

Patroni Amelii

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Amelia

Ama, Amcia, Amela, Amelcia, Ameleczka, Amelka, Ameluś

Formy obcojęzyczne

Amelia,Amalie, Emelie (ang.), Amelia, Malle, Amy (duń.), Amelie (fr.), Alma, Malin (szw.), Amelia, Emmelina (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Amelia

Brak

Znani imiennicy

Amy Diamond – szwedzka piosenkarka muzyki pop
Amelia Earhart – amerykańska pilotka, dziennikarka i poetka
Amelia Ray – artystka soulowa

Przysłowia i powiedzonka

Kocha bliźnich wciąż Amelia – tak jak każe ewangelia.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.