Znaczenie imienia Amanda

Amanda dumnie kroczy ku sławie, a szczęście jej nie opuszcza. Osiąga sukces niemal w każdej sferze życia. Chociaż jest nieśmiała, potrafi z determinacją zdążać do celu. Nieraz plany krzyżuje jej brak cierpliwości, ale z reguły zdobywa to, czego pragnie. Rewelacyjnie odnajduje się w świecie mody i urody. Lubi dbać o swój wygląd, czym nieraz prowokuje otoczenie do obmowy. Wyraźnie bowiem najwięcej uwagi poświęca nienagannej stylizacji. Nie znaczy to, że jest pustą osobą. Po prostu nie dementuje plotek na swój temat. Jest typem wrażliwej samotniczki, która izoluje się od świata, przyjmując nieraz agresywną pozę. Bywa kapryśna i uparta. Z trudem obdarza zaufaniem i otwiera swe serce na miłość.

Pochodzenie imienia Amanda

Amanda to imię pochodzące od łacińskiego słowa amande oznaczającego niewiastę godną miłości.

Rodzina i miłość

Amanda to bardzo atrakcyjna kobieta – modna, dość przebojowa i zachwycająca swym powabem. Stanowi dobrą wizytówkę swego partnera. Lubi dbać o wygląd, czym nieraz prowokuje otoczenie do obmowy. Wyraźnie bowiem najwięcej uwagi poświęca nienagannej stylizacji, makijażowi oraz pielęgnacji. Wielu posądza ją przez to o płytkość charakteru. Na szczęście mija się to z prawdą, chociaż Amanda nie stara się dementować plotek. Jest bardzo nieśmiałą i pełną kompleksów kobietą, która źle się czuje, jeśli nie będzie starannie uczesana i umalowana. Z trudem przychodzi jej okazanie na tyle dużego zaufania mężczyźnie, aby odkryć przed nim swe prawdziwe oblicze i myśli. Istnieją zatem niewielkie nadzieje na to, że komuś kiedyś uda się do niej dostatecznie zbliżyć. Aczkolwiek posiadanie rodziny stanowi dla niej wartość i przy towarzyszącym jej szczęściu nie jest wykluczone, że w końcu odważy się powiedzieć TAK.

Imieniny Amandy

Amanda imieniny obchodzi 6 lutego, 18 czerwca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Amandy jest 6 lutego.

Życie towarzyskie

Niestety Amanda jest dość egoistyczna i kapryśna, chociaż z natury bardzo opanowana. Ciężko wyprowadzić ją z równowagi – a czasem aż się prosi. Ma swoje zdanie niemal na każdy temat i nie da się z nią dyskutować. Poglądów oraz zasad uparcie broni i zawzięcie przestrzega. Jest rozumiana i akceptowana przez bardzo wąskie grono znajomych. To jej jednak nie przeszkadza, ponieważ ma naturę samotnika. Z reguły izoluje się od ludzi oraz świata i bywa bardzo nieufna. Niechętnie dzieli się swymi emocjami czy uczuciami. Jedynie ci, których obdarzy pełnym zaufaniem, dostrzegą w niej wrażliwą, delikatną i sentymentalną osóbkę.

Praca i kariera zawodowa

Amanda z dumą kroczy ku sławie a szczęście jej sprzyja. Osiąga sukces niemal w każdej sferze życia. Cierpliwość nie jest jednak jej mocną stroną, przez co potrafi namieszać sobie w planach. Latami uczy się podążania do celu małymi kroczkami, gwarantującymi realizację zamierzeń. To poprzez upór oraz silną determinację dostaje to, czego pragnie. Rewelacyjnie odnajduje się w świecie mody i urody. Sama wygląda nienagannie, dzięki czemu może stanowić niezastąpioną wizytówką firmy.

Predyspozycje zawodowe

Amanda ma predyspozycje do osiągnięcia sukcesów literackich, muzycznych i artystycznych. Świetnie poradzi sobie również w psychologii i pedagogice.

Patroni Amandy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Amanda

Ama, Amandi, Amanduś, Ami, Amiś, Amka

Formy obcojęzyczne

Amanda (ogólnie przyjęta forma), Mandy (ang.)

Nazwiska pochodzące od imienia Amanda

Brak

Znani imiennicy

Amanda Beard – amerykańska pływaczka
Amanda Lear – francuska piosenkarka
Amanda Palmer – amerykańska wokalistka, kompozytorka i pianistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.