Znaczenie imienia Alina

Prostolinijna, naturalna i przebojowa Alina to prawdziwa rewolucjonistka i filantropka. Świat stoi przed nią otworem, o ile uwierzy we własne siły i możliwości. Potrafi być uparta, gdy czegoś chce. Na ogół jednak stara się nie wychylać – nie dla niej walka o stołki. To niezależna dusza, która preferuje spokój oraz harmonię w swym życiu. Mimo to potrafi przewodzić ludziom i wykorzystywać zapaleńców bez skrupułów. Opór szybko niszczy. Czyta w ludzkich sercach, jak w otwartej księdze, toteż lepiej jej nie okłamywać. Przyjaciółką jest wierną aż po grób i bardzo oddaną każdej sprawie. Swoje działania opiera na logice oraz uczuciach. Potrafi cieszyć się z drobnostek. Ceni harmonię i stabilizację w życiu.

Pochodzenie imienia Alina

Alina to imię żeńskie pochodzące z języka niemieckiego, powstało jako zdrobnienie imion Adelajda i Adelina. Imię to oznacza osobę, która zachęca do działania.

Rodzina i miłość

Alina lubi wieść ułożone i uporządkowane życie, dlatego stabilizacja, jaką daje rodzina, jest dla niej niezbędna. Pragnie stworzyć przytulne gniazdko dla siebie oraz bliskich i sprawować w nim kobiece rządy. To dobra matka oraz żona. Wybranek jej serca powinien urzekać ją na każdym kroku i być autorytetem oraz wsparciem. Musi też pozwolić sobą dyrygować. Alina nie wybacza i nie rozumie zdrad czy rozstań. Nie znosi bowiem burzliwych zmian w życiu, sytuacji nie do opanowania oraz marudzących ludzi. Sama pozostaje bezsprzecznie wierna swoim wyborom i ideałom. Z ciepła domowego ogniska czerpie siłę oraz pewność siebie. Nie mogłaby owocnie bez tego działać. Jeśli kocha i może zaufać dokonuje rzeczy niemożliwych. Chętnie przyjmuje gości i dla każdego ma miłe słowo, a jej dom prowadzony jest na najwyższym poziomie. Biada jednak temu, kto spróbuje zagrozić tej sielance. Alina potrafi pokazać pazury i bronić bliskich z zaciekłością lwicy.

Imieniny Aliny

Alina imieniny obchodzi 16, 17 czerwca, 28 lipca, 20 października, 16 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Aliny jest 17 czerwca.

Życie towarzyskie

Prostolinijna i naturalna Alina szybko zjednuje sobie ludzi. Trzeba jednak uważać. Potrafi wykorzystać słabszych bez skrupułów, jeśli tylko podążą za jej głosem. Gdy natrafi na opór niszczy go. Jest dumna i obdarza nieco despotyczną przyjaźnią, ale wierną do grobowej deski. Trafnie ocenia ludzi oraz ich serca i nie znosi kłamstwa, w mig rozpozna nieszczerość. Czyta w duszach innych, jak w otwartej księdze. Lepiej nie mieć w niej wroga – jest bardzo radykalna. Przez większość czasu jednak to łagodna i otwarta na świat optymistka, która z reguły przymyka oczy na wady i słabości innych. W każdym znajdzie jakąś zaletę. Jest ceniona i lubiana wśród znajomych, chętnie dzieli się swoimi pasjami oraz przeżyciami. Potrafi cieszyć się z drobnostek i dostrzegać piękno tam, gdzie inni go nie widzą. Dba o harmonię oraz spokój w życiu – lepiej jej nie zagrażać i nie prowokować do walki.

Praca i kariera zawodowa

Lina to przebojowa kobieta, przed którą drzwi stają otworem. Do szczęścia i sukcesu potrzebuje jedynie wiary we własne możliwości. Potrafi trwać przy swoim, nawet gdy nie jest pewna swych racji. Na ogół jednak stara się nie wychylać przed szereg. Gdy awansuje albo przypadnie jej rola przodownika grupy, daje sobie jednak świetnie radę. To bardzo zrównoważona i opanowana osoba. Z życiowych zmagań i porażek potrafi wyciągać wnioski i naukę na przyszłość. Mimo to nerwowo przeżywa niepowodzenia. Alina posiada naturę filantropki i rewolucjonistki. Chętnie angażuje się w wielkie sprawy i niezwykle ciężko odwieść ją od działania, ponieważ kieruje się sercem oraz logiką. Zdecydowanie lepiej czuje się w wolnych zawodach, niczym nieskrępowana i w miarę niezależna. Zorganizowane czy wręcz korporacyjne życie zawodowe absolutnie nie są dla niej. Ma duszę artystki i obca jej jest rywalizacja.

Predyspozycje zawodowe

Alina doskonale radzi sobie w większości zawodów lecz najlepiej czuje się w wolnych zawodach a nie w zorganizowanych zespołach.

Patroni Aliny

Św. Alina z Forest. W wieku kilkunastu lat, bez wiedzy rodziców, przyjęła chrzest z rąk wędrownego misjonarza. Została za to przez nich sprowadzona siłą do domu i wtrącona do więzienia. Zmarła w nim w roku 640 na skutek rany zadanej przez strażnika. Patronka chorób oczu.

Św. Alina z Martain (XI-XII) – siostra św. Witalisa z Savigny. Pierwsza matka przełożona klasztoru żeńskiego wybudowanego przez hr. Wilhelma z Martain. Wiodła życie pełne ascezy i dobrowolnych umartwień. Zmarła w 1125 roku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Alina

Ala, Alcia, Aleczka, Ali, Alinka, Alinusia, Alinuś, Alka, Alonka, Alunia, Alunka, Alusia, Alutek, Alutka, Aluś

Formy obcojęzyczne

Alina, Aline, Alena (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Alina

Alinowski, Alkiewicz

Znani imiennicy

Alina Charigot – żona malarza impresjonisty Auguste’a Renoira, uwieczniona na wielu jego obrazach
Alina Janowska – aktorka
Alina Szapocznikow – polska rzeźbiarka i graficzka

Przysłowia i powiedzonka

Jeśli pójdziesz do Aliny, wyjdziesz blady albo siny.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.