Znaczenie imienia Alicja

Alicja to zaradna i twórcza kobieta. Jest silna i ambitna, ale nie walczy o pozycję zawodową i sukcesy. Praca nie jest dla niej najważniejsza. Wybiera zawody oparte na współpracy z ludźmi i niesieniu pomocy innym. Do tego posiada zdolności artystyczne. Alicja bardzo kocha swoją rodzinę i jest jej oddana. Jako gospodyni jest oszczędna i lubi wyśmienicie gotować. Jednak codzienne obowiązki szybko ją nużą. Alicja umie zachować się w każdym towarzystwie i szybko dostosować się do każdej sytuacji. Prawie nigdy nie prosi o pomoc. Ma duże poczucie humoru i jest lubiana przez znajomych. Sama nie wszystkich traktuje równo. Ogólnie wzbudza wiele sympatii, zwłaszcza usposobieniem wesołego podlotka.

Pochodzenie imienia Alicja

Imię Alicja pochodzi prawdopodobnie od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelheid (Adelajda) co oznacza: niewiasta o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Możliwe jest również inne pochodzenie od greckiego słowa aletheia (pisanego alitia) – prawda.

Rodzina i miłość

Rodzina kieruje wyborami Alicji, która walczy o dobro swoich bliskich i wiele dla nich poświęca. Jej partner musi dotrzymywać jej kroku i być równie zdecydowanym człowiekiem, aby uniknąć zbędnych sprzeczek. Alicja potrafi być bowiem uparta i przekorna! Jest dobrą panią domu, chociaż codzienne obowiązki szybko ją nużą. Potrafi jednak odpowiednio zorganizować czas swojej rodzinie. Prowadzi dom otwarty, w którym nikt nie może się nudzić. Jeśli coś ugotuje – będzie to wyborne. Jeśli zorganizuje przyjęcie – będzie wyjątkowe! Alicję cechuje zmysłowe łakomstwo i otwartość na przyjemności – jako partnerce, nie można jej niczego zarzucić.

Imieniny Alicji

Alicja imieniny obchodzi 9, 10 stycznia, 3, 15 lutego, 18 kwietnia, 11, 18 maja, 12, 21 czerwca, 1 września, 14 października, 16 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Alicji jest 12, 21 czerwca.

Życie towarzyskie

Alicja jest dobrą przyjaciółką, chociaż nie wszystkich traktuje równo. Wartościuje przyjaciół i niekiedy wykorzystuje znajomości dla swoich interesów. Lubi towarzystwo osób zdecydowanych i intrygujących. Sama wytwarza wokół siebie swoistą aurę zainteresowania. Trudno nie zauważyć Alicji w tłumie. Zawsze pewnie kroczy na przód i wzbudza wiele sympatii. Ma usposobienie wesołego podlotka i duże poczucie humoru. Przy niej każdy czuje się dobrze. Śmiało można powierzyć jej swój sekret – Alicja jest najbezpieczniejszym bankiem! Na próżno jednak przyjaciele starają się wyciągnąć coś od niej – nawet emocje potrafi skrzętnie ukrywać. Nie chwali się swoimi planami, marzeniami ani problemami. Woli pomagać innym niż prosić o pomoc.

Praca i kariera zawodowa

Dla Alicji praca nie jest priorytetem. Jest to silna i ambitna kobieta, ale zdecydowanie nie walczy o jak najwyższą pozycję zawodową i poklask. Nie sprawdzi się na odpowiedzialnym stanowisku, gdzie trzeba samodzielnie podejmować wiążące decyzje. Alicja co prawda w lot pojmuje całość zagadnień i nie trzeba dwa razy jej powtarzać, należy jednak pilnować, aby nie zlekceważyła szczegółów i dokładnie przestudiowała każdy problem. Ponieważ jest to kobieta kochająca życie i niestroniąca od ludzi – sprawdzi się w zawodach opartych na współpracy z klientem i najlepiej, aby mogła nieść pomoc. Często wybiera również zawody ryzykowne i wdzięczne, dające jej możliwość działania.

Predyspozycje zawodowe

Alicja potrafi osiągnąć sukces w biznesie, marketingu, organizacji i zarządzaniu, sztuce. Należy jednak pamiętać, że sprawdza się tylko na mniej odpowiedzialnych stanowiskach.

Patroni Alicji

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Alicja

Ala, Aleczka, Aleńka, Alicjuś, Aliś, Alka, Aluchna, Alucia, Alunia, Alusia

Formy obcojęzyczne

Alice, Alyce, Alis (ang.), Alice, Alix (fr.), Alice (niem., wł., czes.), Alicia (łac., hiszp.), Alicija (ros., serb., słoweń.)

Nazwiska pochodzące od imienia Alicja

Brak

Znani imiennicy

Alicja Bachleda-Curuś – aktorka
Alicja Jachiewicz – aktorka
Alicja Janosz – piosenkarka
Alicja Majewska – piosenkarka
Alicja Resich-Modlińska – dziennikarka
Alicja Pęczak – pływaczka
Alicia Beth Moore – amerykańska piosenkarka (Pink)

Przysłowia i powiedzonka

Miała pecha pani Ala, wciąż trafiała na brutala. A gdy trafił się ktoś miły, to przeważnie nie miał siły.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.