Znaczenie imienia Alfred

Alfred marzy o byciu bohaterem i wielkich osiągach, zadowala się jednak całkiem przyziemnymi sukcesami. Mimo iż pożąda uznania oraz sławy, jest skromnym i nieśmiałym mężczyzną. Jego natura to sprzeczność sama w sobie. Brak mu woli walki do realizowania własnych wizji. Nie kryje się z tym, iż pracuje dla pieniędzy, ale robi wyłącznie to, co lubi i go interesuje. Dla innych jest pełen uprzejmości oraz delikatności, niemniej potrafi zaskoczyć nagłym sprzeciwem i uporem. Wrodzona nieśmiałość utrudnia mu nawiązywanie relacji z płcią przeciwną. Ten czuły i subtelny mężczyzna zdecydowanie nie jest zdobywcą.

Pochodzenie imienia Alfred

Alfred to imię męskie pochodzenia germańskiego wywodzące się od słów oznaczających alf (elf – duch zamieszkujący góry oraz lasy) i rad (rada). Alfred oznacza tego, który udziela mądrych rad niczym elf.

Rodzina i miłość

Delikatność oraz nabyta z wiekiem nieśmiałość wcale nie ułatwiają Alfredowi podbojów sercowych. Jest w prawdzie mężczyzną subtelnym, czułym i szalenie sympatycznym, ale niechętnie okazuje choćby najprostsze uczucia. Nie brak mu głębi, brak mu odwagi i cech zdobywcy. Jego atutem jest natomiast dyskrecja. Jak nikt potrafi ustrzec tajemnicy i zachować dla siebie wszelkie mało wygodne fakty. Aby zdobyć jego serce i sprowokować zobowiązujące wyznanie, należy samej ruszyć do boju i skutecznie urabiać tę dość plastyczną masę. Odrobina ciepła, delikatności i wytrwałości, powinna wystarczyć. Alfred ma zadatki na dobrego partnera i odpowiedzialnego ojca. Kocha swoją rodzinę i z reguły jest domatorem, a przynajmniej sam tak uważa. Łatwo to zrozumieć, przyjmując jako wyjaśnienie fakt, że jego dom znajduje się akurat w tym miejscu, w którym przebywa Alfred.

Imieniny Alfreda

Alfred imieniny obchodzi 14, 15 sierpnia, 26 października, 14 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Alfreda jest 26 października.

Życie towarzyskie

Alfred to introwertyk o intensywnym życiu wewnętrznym i niezwykle bujniej wyobraźni. Ciężko go do końca zrozumieć, nawet bliskim znajomym. Jest pełen uprzejmości oraz delikatności, ale potrafi też zaskoczyć nagłym oporem i odmiennością sądów. Bardzo często buja w obłokach, a aby go ściągnąć na ziemię potrzeba nie lada bodźca. W życiu rzeczywistym radzi sobie dzięki inteligencji oraz zaradności. To wszystko sprawia, że jest bardzo nieśmiały i wrażliwy. Lubi jednak przebywać w towarzystwie i chętnie sam przyjmuje gości. Wszystko pod warunkiem, że nie musi grać pierwszych skrzypiec. Alfred lubi spokojne rozmowy w kącie salonu. Nie nadaje się do brylowania w świetle reflektorów.

Praca i kariera zawodowa

Heroiczny w marzeniach, na co dzień zadowala się przyziemnymi osiągnięciami. Alfred pożąda uznania i sławy, tak naprawdę jest jednak skromnym i nieśmiałym mężczyzną. Chociaż potrafi konsekwentnie zmierzać do celu. Jest szalenie inteligentny i bystry. Potrzebuje jednak porządnego bodźca, aby się przebudzić i działać w pełni wykorzystując swoje atuty. Sam potrafi snuć wspaniałe plany i wizje, ale rzadko miewa dość woli walki, aby je zrealizować. Nie ukrywa, iż stara się pracować po jak najniższych kosztach, zarabiając jednak dużo. Jest mimo to zdolny do poświęceń, ale nie da się wykorzystać. Nie potrafi też funkcjonować w rygorze i absolutnie nie warto go pouczać! Osiągnie sukces wyłącznie wówczas, gdy robi to, co lubi i nikt mu w tym nie przeszkadza.

Predyspozycje zawodowe

Alfred osiągnie sukces w bankowości, księgowości, dziennikarstwie lub pedagogice.

Patroni Alfreda

Św. Alfred Wielki (849-899) – król anglosaski. Toczył wiele zwycięskich wojen przeciwko najazdom pogańskich Dunów. Za jego panowania Brytania była jednym z najlepiej rządzonych państw europejskich. Przetłumaczył na język angielski wiele ksiąg i pism kościelnych.

Św. Alfred (800-874) – niemiecki zakonnik benedyktyński. Prowadził wiele misji dyplomatycznych powierzonych przez króla Ludwika II. Budował klasztory męskie i żeńskie. Zmarł w opinii świętości.

Odmiany i zdrobnienia imienia Alfred

Al, Alek, Alf, Alfek, Alfi, Alfredo, Ali

Formy obcojęzyczne

Alfredus (łac.), Alfred, Alvery (ang.), Alfred, Alfrid (fr.), Alfredo (hiszp., wł.), Alf, Alfrad, Alfred (niem.).

Nazwiska pochodzące od imienia Alfred

Brak

Znani imiennicy

Alfred Hitchcock – brytyjski reżyser i producent filmowy
Alfred Nobel – szwedzki chemik i wynalazca dynamitu, fundator nagrody jego imienia
Alfred Szklarski – pisarz
Alfred Werner – szwajcarski chemik, noblista

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.