Znaczenie imienia Aldona

Aldona to kobieta pełna energii, ale nie działająca pod wpływem impulsu! Chętnie podejmuje wyzwania i angażuje się w nowe zajęcia, gdyż nie znosi marazmu oraz bezczynności. W swych działaniach nie jest jednak lekkomyślna, ale rozważna i odpowiedzialna. To władcza i niezależna kobieta. Pracując, daje wyraz swej przedsiębiorczość i zdolnościom organizatorskim. Aldona ma jasne zasady, których twardo przestrzega. Nie ulega wpływom i rzadko zmienia zdanie. Jest twardym przeciwnikiem w sporze i negocjacjach. W głębi duszy to jednak wrażliwa, delikatna i czuła kobieta, która marzy o rodzinie. Gdy się zakocha – zmienia swoje bojowe nastawienie, odsłaniając pełnię kobiecości. Jest idealną towarzyszką życia i matką.

Pochodzenie imienia Aldona

Aldona to imię żeńskie pochodzenia litewskiego o nie jasnym znaczeniu. W Polsce stało się popularne dzięki zawieraniu małżeństw z litewskimi księżniczkami. Imię to zostało także spopularyzowane w utworze Konrad Wallenrod Adama Mickiewicza.

Rodzina i miłość

Aldona zwykle nie pokazuje emocji, kryje się i sprawia wrażenie twardej. Kto ją zna, ten jednak wie, iż jest to delikatna i bardzo kobieca istota. Umiejętnie radzi sobie w każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, ale gdy pokocha, daje wybrankowi szansę bycia prawdziwym rycerzem i mężczyzną. Dlatego jest dobrą towarzyszką życia oraz panią domu. Dba o ciepło rodzinnego gniazdka, ponieważ sama lubi się tam czasem schronić. Oczywiście nadal nie łamie wyznawanych zasad. Wiele kobiet zazdrości jej gospodarności, podejścia do męża oraz do dzieci. Aldona spełnia się w roli matki i wszystkie swoje uczucia przelewa na rodzinę. A uczuć posiada wiele! Ciepło, wrażliwość, czułość – wszystko to czeka na właściwego mężczyznę.

Imieniny Aldony

Aldona imieniny obchodzi 3 czerwca, 30 lipca, 9, 10 września, 10, 11 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Aldony jest 10 września.

Życie towarzyskie

Ma jasne zasady, których twardo przestrzega i z którymi się nie kryje. Nie ulega wpływom, nawet bliskich przyjaciół. To kobieta z klasą! Nikt nie powinien liczyć na to, iż Aldona kiedykolwiek zmieni swoje postępowanie albo odstąpi od swych ideałów. Przez to jest naprawdę twardą przeciwniczką w sporach, lepiej więc nie prowokować z nią konfliktów. Należy za to cieszyć się spokojem i stabilnością, jakie emanują z tej kobiety. Każdy znajdzie u niej wsparcie i przemyślaną poradę. Aldona posiada bowiem godną pozazdroszczenia mądrość życiową. Szczególnie bliskim przyjaciołom może nawet odsłoni kawałek swej tajemniczej duszy?

Praca i kariera zawodowa

Ta władcza i niezależna kobieta zawsze dokładnie analizuje swoje działania i decyzje. Aldona w życiu zawodowym jest odpowiedzialna i radzi sobie nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Chętnie angażuje się w nowe przedsięwzięcia, ponieważ nie znosi marazmu i bezczynności. Przejawia przy tym wielką wolę walki oraz aktywność. Porażki, nawet liczne, nie załamują jej, ale mobilizują do większych czynów. Działa zawsze rozważnie, udowadniając, iż jest nieprzeciętną i przedsiębiorczą organizatorką. Aldona zdaje się być stworzona do większych rzeczy, dlatego chętnie wybiera wolne zawody i sprawdza się jako bizneswoman.

Predyspozycje zawodowe

Aldona bardzo dobrze czuje się w roli handlowca. Oprócz tego będzie cenionym pracownikiem służby zdrowia, świetną przedszkolanką i nauczycielką.

Patroni Aldony

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Aldona

Aldoncia, Aldoncik, Aldoneczka, Aldonia, Aldonka, Aldonusia, Aldońcia, Aldosia, Aldośka

Formy obcojęzyczne

Aldonia (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Aldona

Brak

Znani imiennicy

Królowa Aldona – żona króla Kazimierza Wielkiego
Aldona Dąbrowska – piosenkarka i autorka tekstów
Aldona Orman – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Chłodem wiało od Aldony, więc założył kalesony.
Cnoty swej broni jeszcze Aldona, lecz beznadziejna to jest obrona.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.