Znaczenie imienia Adrianna

Adrianna to wyjątkowo uparta kobieta, zapatrzona w siebie i niestrudzenie zmierzająca do celu. Emanuje niezwykłą siłą, opanowaniem oraz odpornością psychiczną. Przyciąga uwagę, ale i wzbudza respekt. Jest nastawiona na karierę i duże zyski. Spryt ze sporą intuicją pomagają jej osiągnąć to, co zamierza. Nie traci zimnej krwi w sytuacji zagrożenia, a z potknięć wyciąga wnioski na przyszłość. Nie potrzebuje przyjaciół, którzy jej nie słuchają i nie wielbią. Krytyki nie przyjmuje do wiadomości. Uważa się za chodzący ideał i pragnie zawsze znajdować się w centrum uwagi. A to jej się udaje, gdyż posiada niezaprzeczalny osobisty urok i potrafi o siebie zadbać. Nie jest czułą partnerką, ale zapewnia dobrobyt w związku.

Pochodzenie imienia Adrianna

Adrianna to żeńska forma łacińskiego imienia Adrian. Imię to oznacza mieszkańca Adrii – miasta we Włoszech.

Rodzina i miłość

Posiada niezaprzeczalny urok osobisty i dba o swoją powierzchowność, czym przyciąga spojrzenia mężczyzn. Jednakże jej wewnętrzna siła wzbudza respekt i obawę płci przeciwnej przed podjęciem starań. Zdaje się, że to ona w tej grze bywa zdobywcą. Adrianna zdecydowanie nie jest typem kobiety rodzinnej, która będzie podsycać ciepło domowego ogniska. Zadba co prawda o komfort swoich bliskich, ale nie pozwoli im siebie zdominować i przyćmić własnego blasku. Jej małżonek z pewnością będzie wiódł sielski, pełen dobrobytu żywot, gdyż Adrianna o wszystko zadba, ale raczej nie doświadczy zmysłowości i uległości ukochanej. Musi natomiast pogodzić się z pełnieniem mało znaczącej roli w domu, z wykonywaniem poleceń swej żony i spełnianiem jej najdrobniejszych kaprysów. Adrianna wszystko poustawia mu w życiu i zaplanuje jego karierę.

Imieniny Adrianny

Adrianna imieniny obchodzi 9 stycznia, 4, 5, 23 marca, 7 czerwca, 8, 9 lipca, 8 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adrianny jest 5 marca.

Życie towarzyskie

Właściwie inni ludzie nie są Adriannie do niczego potrzebni – wymaga od nich jedynie uznania i uwielbienia. Nie jest co prawda typem odludka, ale nie przywiązuje wagi do tworzenia głębszych relacji z otoczeniem. Woli imprezować i wzbudzać zainteresowanie swoją osobą, niż siedzieć samotnie w domu. Ma bardzo wysokie mniemanie o sobie. Zależy jej na efekcie, jaki wywiera na obserwatorach i znajdowaniu się w centrum uwagi. Ignoruje wszelką krytykę swojej osoby i zawsze jest z siebie zadowolona. Nie da się nagiąć jej punktu widzenia. Adrianna nie zmienia swoich osądów, chociaż potrafi o nich ze spokojem dyskutować. To wyjątkowo uparta kobieta. Ponadto bywa złośliwa i bardzo pamiętliwa. Nie posiada zatem zbyt licznych przyjaciół. Bez żalu zrywa kontakty z kimś, kto pragnie ją zmienić i nie spełnia jej wymagań.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta, z której emanuje wewnętrzna siła i gotowość do walki. Adrianna nie ugnie się przed niczym i nikim w drodze do celu. Nie traci zimnej krwi w sytuacji zagrożenia i nie obawia się żadnych przeciwności losu. Jest niezwykle silna oraz odporna psychicznie, a z potknięć wyciąga wnioski na przyszłość. To niebezpieczna przeciwniczka – pamiętliwa i przekonana o słuszności swoich racji. Lepiej nie wchodzić jej w drogę w interesach. Wyróżnia się wielkim sprytem oraz sporą intuicją, dzięki którym osiąga to, na czym jej zależy. Pracuje przede wszystkim dla kariery i pieniędzy. Wybiera zawody prestiżowe, związane z obrotem gotówki oraz kosztowności i dające jej możliwość działania na własnych zasadach. Jest niezależna oraz samowystarczalna.

Predyspozycje zawodowe

Adrianna świetnie poradzi sobie prowadząc lombard, sklep jubilerski, kantor lub pracując w silnej korporacji bądź banku. Nadaje się również do pracy w marketingu, dyplomacji i w branży rozrywkowej.

Patroni Adrianny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Adrianna

Ada, Adi, Adri, Adria, Adriana, Adrianeczka, Adriania, Adrianita, Adrianka, Adzik

Formy obcojęzyczne

Adriana (łac., ros., wł.), Adriana, Hadriana (ang., niem.), Adriane, Adrienne (fr.), Adrijana, Hadrijana, Jadranka (połud.-słow.).

Nazwiska pochodzące od imienia Adrianna

Brak

Znani imiennicy

Adrianna Biedrzyńska – aktorka
Adrianna Godlewska – piosenkarka
Adrianna Rusowicz – piosenkarka
Adrianna Szymańska – poetka
Adriana Asti – włoska aktorka
Adriana Lima – brazylijska modelka
Adriana Malkova – czeska modelka i aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.