Znaczenie imienia Olga

Olga to kobieta mądra, która twardo i pewnie stąpa po ziemi. Posiada racjonalny umysł i umiejętność szybkiego reagowania. Jest odpowiedzialna, zorganizowana i kreatywna. Trudności mobilizują ją do podjęcia wyzwania, a każdy sukces stanowi powód do dumy. Potrafi postawić na swoim, zachowując przy tym zimną krew. Nie znosi z kolei, gdy ktoś jej rozkazuje czy narzuca swoje zdanie. Nie posiada wielu przyjaciół, a w okazywaniu sympatii pozostaje raczej oszczędna. Nie lubi również wielkich deklaracji uczuciowych, egzaltacji oraz wylewności. Przyjaźnią obdarza dopiero, gdy przekona się o bezinteresowności drugiej strony. Jest kobietą zawiłą i zmienną. Zdecydowanie lepsza z niej kumpela niż kochanka.

Pochodzenie imienia Olga

Olga jest to imię pochodzenia starorosyjskiego, prawdopodobnie przekształcenie skandynawskiego imienia Helga, od słowa helge (szczęśliwy, pomyślny, zdrowy).

Odmiany i zdrobnienia imienia Olga

Ola, Olgunia


Warning: implode() [function.implode]: Invalid arguments passed in /wp-content/themes/v1/libs/imieniny.php on line 464

Imieniny Olgi

Olga imieniny obchodzi 11 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Olgi jest 11 lipca.

Patron

Olga – święta prawosł., księżna kijowska, żona Igora, matka Światosława, regentka Rusi od 945 roku. Mszcząc śmierć męża zabitego 945 przez Drewlan, spaliła ich gród Iskorosteń. W roku 955 przyjęła chrzest i imię Helena.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Pomarańczowy, 8, bursztyn

Formy obcojęzyczne

Olga (ogólnie przyj. forma), Elga, Helga (ang.), Helga, Helge (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Olga

Brak

Znani imiennicy

Olga Boznańska – malarka
Olga Lipińska – reżyser teatralny
Olga Tokarczuk – pisarka

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Olga