Znaczenie imienia Nina

Nina to dość skryta, nieśmiała i tajemnicza osoba. Przyciąga do siebie ludzi i jest lubiana, mimo to stroni od licznych znajomości. Jest nieufna i niezwykle ostrożna w kontaktach. Zdecydowanie woli przebywać sama ze sobą i nie nudzi się wówczas. Na co dzień zachowuje postawę pełną godności oraz majestatu. Ukrywa emocje do tego stopnia, iż wydaje się nieczuła i obojętna. Łatwo ją zranić, dlatego broni się przed tym. Jest jednak bardzo sympatyczna, sprawiedliwa i oddana w przyjaźni. Ma spore predyspozycje, by przewodzić w pracy oraz w domu. Potrafi przy tym rządzić bez dyktatury, gdyż nie pochwala narzucania innym swojego punktu widzenia. Nina w dużej mierze jest kobietą opiekuńczą, uczuciową i zmysłową.

Pochodzenie imienia Nina

Nina jest to imię przekształcone od imienia Janina, pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). Uważane również za samodzielne imię, pochodzące od mitycznego twórcy królestwa asyryjskiego Niniwy lub od greckiego imienia Ninos. Oznacza: Bóg łaskaw.

Odmiany i zdrobnienia imienia Nina

Ninka, Nineczka, Ninusia

Imieniny Niny

Nina imieniny obchodzi 14 stycznia, 14 lutego, 1 marca, 3 maja, 12, 24 czerwca, 27 października, 4 listopada, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Niny jest 15 grudnia.

Patron

Św. Nina – niewolnica, żyła w Gruzji w IV wieku, nawróciła na wiarę chrześcijańską dwór królewski, a potem lud.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Biały, 2, perła

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Nina

Brak

Znani imiennicy

Nina Andrycz – aktorka i poetka
Nina Ricci – włoska projektantka mody
Nina Terentiew – dziennikarka telewizyjna

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Nina