Wielka Księga Imion

Znaczenie imienia Kinga

Kinga jest kobietą praktyczną. Osiąga dobre wyniki w pracy, zaś w rodzinie jest przykładną żoną i matką. Doskonale opanowała sztukę organizacji. Posiada także silne cechy przywódcze i jest ambitna, przez co wielu postrzega ją jako arogancką. Współpracownicy rzadko za nią przepadają. A ona nie nadaje się na szarego pracownika – musi być potrzebna, wychodzić z inicjatywą i reagować, gdy wie, jak zrobić coś lepiej. Lubi być elegancka i szykowna. Ceni wszystko, co dodaje kobiecie uroku. Musi błyszczeć w towarzystwie, skupiać wokół siebie uwagę słuchaczy i ściągać spojrzenia mężczyzn. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, ale nie szczędzi bliskim rozpętania burzy, gdy musi przypomnieć, kto dowodzi w domu.

Pochodzenie imienia Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).

Rodzina i miłość

Rodzina jest dla Kingi świętością, najwyższym dobrem i priorytetem w życiu. Dla rodziny często rezygnuje z sukcesów zawodowych i ambicjonalnych. Rodzinę ochrania, jak tylko może, i pracuje nad szczęściem swych bliskich. To rodzina jest na pierwszym miejscu! Kinga jako pani domu jest niezwykle zaradna i obowiązkowa, chociaż jej porywcza i przebojowa natura raczej nie wprowadza spokoju do rodzinnego gniazda. Ponieważ w życiu familijnym, jak i w pracy, musi przewodzić i wieść prym – przez jej dom przetoczy się nie jedna nawałnica. Partner życiowy Kingi będzie musiał umieć się dostosować albo dorównywać Kindze pomysłowością i zapałem. Mogą stworzyć zgrany duet, któremu nic nie stanie na przeszkodzie do realizacji marzeń.

Życie towarzyskie

Kinga łatwo dostosowuje się do otoczenia, a właściwie otoczenie dostosowuje do siebie. Musi błyszczeć na tle innych, skupiać wokół siebie uwagę słuchaczy i ściągać spojrzenia mężczyzn. Jest wielką ekstrawertyczką – uzewnętrznia swe emocje, przeżycia, poglądy. Wobec znajomych jest szlachetna i łagodna. O ludziach wydaje z reguły obiektywne sądy, chyba, że ktoś wejdzie jej w drogę i zagrozi wywalczonej przez nią pozycji. Kinga zdecydowanie wie, czego chce – sama kieruje swym losem i nie pozwala nikomu się wtrącać. Znajomi cenią sobie jej towarzystwo, ponieważ jej błyskotliwa, pełna radości życia i dobrych pomysłów na spędzanie czasu.

Praca i kariera zawodowa

Kinga to zaradna i przedsiębiorcza osoba. Jej pewność siebie, wytrwałość i upór sprawiają, iż osiąga każdy obrany na swej drodze cel. Ponieważ posiada silne cechy przywódcze, a do tego jest ambitna i bardzo waleczna – odbierana jest jako kobieta arogancka i rzadko lubiana przez współpracowników. Kinga zdecydowanie powinna pełnić funkcje kierownicze! Ona musi czuć się ważna i potrzebna – nie nadaje się na szarego pracownika. Lubi wychodzić z inicjatywą, nie usiedzi cicho i spokojnie, gdy wie, jak zrobić coś lepiej. Nigdy też nie czeka, aż ktoś wykona coś za nią. W firmie warto wykorzystywać jej potencjał umysłowy, ponieważ posiada intuicję, wyczucie i często trafia w dziesiątkę! Jako osoba energiczna i lubiąca współzawodnictwo Kinga może wybrać także karierę sportową.

Predyspozycje zawodowe

Kinga świetnie poradzi sobie jako dziennikarka, reporterka, prezenterka, modelka oraz w handlu i marketingu.

Imieniny Kingi

Kinga imieniny obchodzi 3, 12 marca, 24 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kingi jest 24 lipca.

Patroni Kingi

Bł. Kinga (Kunegunda) – Córka króla węgierskiego, żona Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do klarysek, dla których ufundowała klasztor w Starym Sączu. Według legendy, dowiedziawszy się o braku soli w Polsce, wrzuciła do żup węgierskich swój pierścień, który górnicy odnaleźli w pierwszej bryle soli wykopanej w Wieliczce. Patronka górników.

Odmiany i zdrobnienia imienia Kinga

Kingusia, Kinia

Formy obcojęzyczne

Cunegundis (łac.), Kunigunde (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Kinga

Brak

Znani imiennicy

Kinga Preis – aktorka
Kinga Rusin – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Kinga

Użytkowanie strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegóły w Polityce Prywatności.