Znaczenie imienia Kinga

Kinga jest kobietą praktyczną. Osiąga dobre wyniki w pracy, zaś w rodzinie jest przykładną żoną i matką. Doskonale opanowała sztukę organizacji. Posiada także silne cechy przywódcze i jest ambitna, przez co wielu postrzega ją jako arogancką. Współpracownicy rzadko za nią przepadają. A ona nie nadaje się na szarego pracownika – musi być potrzebna, wychodzić z inicjatywą i reagować, gdy wie, jak zrobić coś lepiej. Lubi być elegancka i szykowna. Ceni wszystko, co dodaje kobiecie uroku. Musi błyszczeć w towarzystwie, skupiać wokół siebie uwagę słuchaczy i ściągać spojrzenia mężczyzn. Rodzina jest dla niej bardzo ważna, ale nie szczędzi bliskim rozpętania burzy, gdy musi przypomnieć, kto dowodzi w domu.

Pochodzenie imienia Kinga

Kinga jest to imię pochodzenia węgierskiego, wywodzące się od imienia Kunegunt (przeksztalcenie niemieckiego im. Kunegunda).

Odmiany i zdrobnienia imienia Kinga

Kingusia, Kinia

Imieniny Kingi

Kinga imieniny obchodzi 3, 12 marca, 24 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kingi jest 24 lipca.

Patron

Bł. Kinga (Kunegunda) – Córka króla węgierskiego, żona Bolesława Wstydliwego. Po śmierci męża wstąpiła do klarysek, dla których ufundowała klasztor w Starym Sączu. Według legendy, dowiedziawszy się o braku soli w Polsce, wrzuciła do żup węgierskich swój pierścień, który górnicy odnaleźli w pierwszej bryle soli wykopanej w Wieliczce. Patronka górników.

Szczęśliwy kolor, liczba i kamień

Zielony, 6, malachit

Formy obcojęzyczne

Cunegundis (łac.), Kunigunde (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Kinga

Brak

Znani imiennicy

Kinga Preis – aktorka
Kinga Rusin – dziennikarka telewizyjna

Powiedzonka

Brak

Opinie na temat imienia Kinga